Psychologie barev a naše šperky

Barva, kterou na sobě nejčastěji nosíme, o nás vypovídá mnohé. Kolikrát byste se až divili, jaké signály ostatním dáváme jen tím, jakou barvu oblečení nebo doplňku si právě vybereme. Zajímá vás, jaké šperky jsou ideální na pohovor a jaké na první rande? Poradíme vám!
Psychologie barev a naše šperky

Čtvrtek, 14. leden 2021

Chystáte se ven a nevíte si rady, jakou barvu doplňku vybrat, aby vám skvěle ladil k outfitu? Je nám jasné, že to není tak jednoduché. Nejde totiž jen o barvu, jde také o to, co v ostatních daná barva evokuje. To, že se v určitých momentech nosí bílá a v jiných černá je nám tradičně známo, ale psychologie barev spadá mnohem dál. Pokud se chcete vyznat v tom, co daná barva znamená v přepisu slov, emocí a podnětů, připravili jsme pro vás jednoduchého průvodce, který vám výběr příště usnadní.


blog_Velka_psychologie_VZORNIK1_1

Pokud jste rádi elegantní za každou cenu, doporučujeme vybírat z barev jako je právě bílá nebo béžová. Obě barvy působí sofistikovaně a zároveň jsou univerzální a hodí se ke každé jiné barvě.

Béžová je oblíbená především díky teplejšímu tónu hnědé, kterou v sobě obsahuje, takže působí laskavě a rozhodně s ní nemůžete šlápnout vedle. Na rozdíl od bílé, která symbolizuje čistotu však nevzbuzuje v lidech pozornost.

Bílá naopak ano a ne vždy si ji troufáme vzít, nejen díky tomu že opticky zvětšuje, ale také protože s ní musíme dbát vyšší opatrnosti. Pokud ji však dokážeme zachovat čistou, jedná se o barvu spojenou s klasickou krásou a něžností. Spojte například bílé dřevěné kuličky s broušeným křišťálem v krásném a elegantním náramku. Dřevo můžete také využít na parádní béžové náušnice se střapci.

Žlutá také přitahuje pozornost, ale nepůsobí elegantně jako výše zmiňované barvy. Hodí se pro někoho, kdo má rád život a nebojí se riskovat, protože žlutá je opravdu „křiklavá“. Ať už je totiž v jakémkoliv odstínu, vždycky bude nejzářivější barvou spektra. Hodí se na letní šperky, které mohou korespondovat s barvami léta, ale v temnějších odstínech je stále více oblíbená i v šatníku. Pokud se nebojíte barev, vytvořte si například doplněk s neonově žlutými korálky od značky Estrela.


blog_Velka_psychologie_VZORNIK2_1

Růžová je barvou mileniálů. Její lososový odstín jste viděli nespočetněkrát nejen na Instagramových gridech, ale také v různých reklamách. Vzbuzuje pocit elegance a ženskosti a poslední dobou je stále více oblíbená. Je totiž ženská, ale zároveň také silně ambiciózní, jelikož se jedná o světlejší tón červené. Vytvořte si například jemný náramek s růženínem a rose gold komponenty nebo použijte výše zmiňovanou „mileniálskou růžovou“ v elegantních náušnicích s OmegaCast komponenty.

Červená do všeho jde na plno. Je ženská, smyslná, vášnivá a sexuální. Pojí se s kořenovou čakrou, která koresponduje se základními lidskými pudy a to nejen se sexualitou, ale také se vztekem. Červená nejvíce přitahuje pozornost, takže si ji vezměte jen pokud se nebojíte být ostatním na očích. Podívejte se na náramek z červeného korálu, který je nejen pro zamilované.

Oranžová je směsicí červené a žluté, takže tlumí negativní aspekty červené, ale stále přitahuje pozornost a je neskutečně energická. Vzbuzuje chuť do života a za novým dobrodružstvím a symbolizuje kreativitu, jelikož je spojená se sakrální čakrou, která je zodpovědná za naše sny a plodivou energii. Již zmíněné OmegaCast komponenty se speciální smaltovou úpravou můžete použít také v jednoduchém náramku s oranžovou planetkou.


blog_Velka_psychologie_VZORNIK3_1

Modrá je nejoblíbenější barvou nejen mužů. Díky svému uklidňujícímu tónu ji mají rádi opravdu všichni, ačkoliv může působit chladně a nedostupně. Navozuje pocit bezpečí a pokud ji nosíme, vzbuzujeme v ostatních větší pocit důvěry. Právě proto je to oblíbená barva finančního sektoru. Skvěle vypadá například ve spojení s mnoha jinými barvami, od bílé po zlatou - nechte se například inspirovat luxusním náramkem s OmegaCast a SWAROVSKI modrými broušenými korálky.

Fialová, která v sobě má přimíchanou i červenou, je ideální kombinací obou barev a jakoby stála za hranicí barevného spektra. A možná právě i proto je to nejsložitější barva na zaregistrování pro lidské oči. Spojuje červenou kořenovou čakru s modrou, která symbolizuje třetí oko, takže je vyobrazením ideální harmonie mezi materiálním a spirituálním světem. Uklidňuje nás a působí nadřazeně. Vytvořte si ze SWAROVSKI krystalu s hedvábnou nití a OmegaCast spojovacím dílem unikátní fialový šperk.

Zelená je barvou znovuzrození a kreativity, nejen protože symbolizuje jarní matku přírodu. Potlačuje nervozitu a navozuje stav štěstí. Také nám pomáhá otevřít se vlastním pocitům. Spojte uklidňující tóny vody a šlechtickou zelenou díky Akvamarínu a Malachitu v krásném náramku na ruku, který budete mít hotový za pět minut.


blog_Velka_psychologie_VZORNIK4_1 (1)

Hnědá symbolizuje stabilitu a teplo domova. Probouzí v nás pocit klidu a pohody a podvědomě zpomaluje naše životní tempo. Možná proto je oblíbená především u starších lidí, kteří mohou s tímto přirozeným životním rytmem rezonovat. Populární je také díky tomu, že je spojená s kouzlem přírody. Například přírodní dřevěné korálky z exotických dřevin jsou stále více populární nejen pro své krásné odstíny hnědé barvy, ale také díky svým silným ezoterickým účinkům.

Zlatá a stříbrná rozhodně nejsou poklidné barvy a naopak přitahují pozornost a budí v druhých respekt, jelikož symbolizují vyšší postavení, hojnost a prosperitu. Obě barvy jsou elegantní a sofistikované, stříbrná je tradičně spojovaná s aspektem mužství, zatímco zlatá je spojená s ženstvím.

Nejmocnější barvou je černá, která je oblíbená nejen protože opticky zeštíhluje, ale také protože působí tajemně a má jakousi zvláštní moc. Působí autoritativně a je za každé situace elegantní. Hodí se ke každé jiné barvě. Díky tomu všemu je nejvíce používanou barvou. Nechte se inspirovat unikátním náramkem s posvátným semínkem Rudraksha s černým Onyxem a starozlatými komponenty, který bude nejen krásně vypadat, ale může vám také pomoct při boji se závislostí.


Přečtěte si o jednotlivých barvách více ve specializovaných článcích, které jsme pro vás připravili: 

Bílá barva

Béžová barva

Žlutá barva

Růžová barva

Oranžová barva

Modrá barva

Fialová barva

Zelená barva

Hnědá barva

Zlatá a stříbrná barva

Černá barva

Související články

5 tipů na tvoření ve fialové barvě!

5 tipů na tvoření ve fialové barvě!

Vyzkoušejte jeden z těchto 5 návodů na tvoření ve fialové barvě nebo vytvořte něco podle sebe a zapojte se do naší červencové tvořivé výzvy!

Číst více

Korálky.cz se mění na Manumi

Korálky.cz se mění na Manumi

Číst více

Tipy na DIY dárky pro nastávající maminky

Tipy na DIY dárky pro nastávající maminky

Nechte se inspirovat a vytvořte originální DIY dárky pro nastávající maminku!

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 30. Červen 2022

100%

Dobrý výběr, rychle dodání. Hlavně super korálky v tubě a ne v sáčku. Za mě dobrý.

Ověřený zákazník
Středa, 29. Červen 2022

100%

Doporučuji

Ověřený zákazník
Středa, 29. Červen 2022

100%

Rychlé vyřízení, vše v pořádku.