Psychologie barev – Modrá

Modrá letos není jen dobrá, je totiž rozhodnuto, že je skvělá a stává se barvou roku 2020! Podívejte se s námi na to, co o vás prozradí vaše modré šperky.
Psychologie barev – Modrá

Úterý, 11. únor 2020

Už dávno to není tajemství, které si střeží marketingoví guru a módní značky. Jednotlivé barvy v nás všech evokují poměrně přesné pocity a tím nás samozřejmě ovlivňují. Zkuste si otevřít skříň a podívejte se na barvy, které se na policích nejčastěji opakují – výběr vašeho oblečení o vás může mnoho prozradit. A to nejen vám, ale především vašemu okolí. Kdykoliv odcházíme ven ze svého domácího prostředí, našeptáváme okolí, kdo jsme.

Otevřeli jste šatnu a zjistili jste, že jste milovníkem modré barvy? 

Tady je několik psychologických faktorů, které tuto velmi využívanou barvu doprovázejí. 

Modrá se hojně nachází v přírodě, a to nejen kdykoliv se podíváme vzhůru na nebe, zaplavené touto uklidňující barvou. Pozitivní na ní je to, že v sobě nese velmi relaxační tón. Negativním aspektem pak může být, že se jedná o barvu studenou, takže může navozovat pocit chladu a nedostupnosti. Zároveň je však neutrální a psychologicky v nás vyvolává pocit bezpečí. Na rozdíl od červené barvy, na kterou jsme se podrobně dívali minulý měsíc, modrá údajně zpomaluje krevní oběh, a dokonce prý může snížit i naši tělesnou teplotu, pokud se na ni díváme dostatečně dlouho. 

Untitled design (12)

Modrá je uklidňující barvou. Přidejte ke svým šperkům modré hedvábné bižuterní střapce.

Modrá jako módní múza roku 2020

Kromě všech zmíněných aspektů nesmíme zapomenout, že modrá se odjakživa pojí s elegancí a vyšším společenským postavením. Ne nadarmo se říká „modrá krev“. Modrá možná není tak dominantní barva jako její protiklad, ale i tak na sebe dokáže upoutat pozornost. Pokud vidíme člověka oděného v modré, automaticky mu více důvěřujeme. I proto jsou policejní uniformy vyvedené v této barvě. A možná proto ji tak často nosíme v korporátním odvětví našeho života. Kromě toho je modrá nejoblíbenější barvou mužů a statisticky je dokázáno, že ženy si nejvíce nakupují svetry v odstínech modré, což svědčí o tom, že tuto barvu spojujeme s pohodlím. 

Modrým šperkem letos rozhodně nemůžete nic zkazit, právě naopak! Slaďte své doplňky do tmavě modré barvy a ukažte všem, že jste in. Perly jsou určitě ideální komponent v tomto měsíci, který se váže s plesovou sezónou, a s jednoduchým náhrdelníkem s voskovanými perlami na elastomeru naděláte plno parády. Pokud se chcete nechat inspirovat k tvorbě, podívejte se například na jednoduchý Námořnicky modrý náramek nebo krásnou Popelčinu plesovou sadu.

DSC09890

Krásný popelčin šperk najdete mezi dalšími návody na šperky pro oblíbené Disney princezny.

Pokud už teď přemýšlíte nad letními šperky, zkuste se podívat do sekce kožených řemínků, které mohou posloužit jako jednoduchý a efektní choker náhrdelník, pokud na ně připevníte například stříbrný přívěsek pomocí spojovacího kroužku nebo třeba SWAROVSKI perlu za pomoci nýtové ketlovací jehly.

A nezapomeňte na minerály, které stále vládnou šperkařským trendům. Například lapis lazuli nejen, že bude vypadat krásně, ale také se používal ke zdobení královských hrobek v Egyptě a i vám určitě dodá punc ryzí elegance.

Untitled design (13)

Náramek z lapis lazuli dozdobený SWAROVSKI Fine Rock Tube může být klidně jediným doplňkem jednoduchého outfitu.

Další zajímavosti o modré barvě:


Přečtěte si také další články ze série o Psychologii barev:

Související články

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Už jste si osahali tvorbu s licí hmotou Jesmonite a mramorový efekt vás přestává bavit? Máme po vás řešení! Zkuste zkombinovat Jesmonite a epoxidovou pryskyřici. Slibujeme, že z toho bude Velmi Slibné Lití!

Číst více

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Pouze do rozdání zásob máte možnost získat luxusní přívěsek SWAROVSKI, který se již nedá koupit!

Číst více

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

Vyzkoušejte jeden z těchto 5 návodů na tvoření v růžové barvě nebo vytvořte něco podle sebe a zapojte se do naší květnové tvořivé výzvy!

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Úterý, 17. Květen 2022

100%

Doporučuji

Ověřený zákazník
Pondělí, 16. Květen 2022

100%

Možnost objednávat přes e-shop mi vyhovuje. V klidu si vyberu, promyslím si a pak objednám. Mohu několikrát změnit.

Ověřený zákazník
Pondělí, 16. Květen 2022

100%

Jako vždy, všechno na 1*. Eshop, do kterého se vždy ráda vracím.

+ skvělý výběr

+přehledný eshop

+rychlost

+milá obsluha na prodejně