Psychologie barev - Růžová

Jen růžová to může být! Oblíbená barva nejen u žen, ale stále více i u mužského publika, je opravdu krásná a nabízí spoustu zajímavých odstínů, kdy každý vypráví jiný příběh! Navlékněte si svůj doplněk v oblíbeném odstínu už dnes.
Psychologie barev - Růžová

Čtvrtek, 9. červenec 2020

Růžová je symbolem ženství. Už od pradávna je spojená především s něžnými aspekty ženského charakteru, jelikož není tak ostrá jako červená. Spojení výrazné červené barvy s tlumící a sofistikovanou bílou dá vzniknout této na oko příjemné barvě, která je velmi oblíbená nejen v šatníku. Je to také barva spojená s „mileniály“, tedy generací narozenou mezi lety 1981-1996. V této generaci hrála a hraje tak velkou roli, že se jí dokonce říká „mileniálská růžová“. Jedná se o specifický spíše pastelový odstín, který do sebe přimíchává trošku hnědé a oranžové a vytváří krémově lososovou barvu.

Na růžové je nejzajímavější to, jak široké spektrum existuje a jak moc se mění naše pocity v závislosti na každém novém odstínu. Růžová, která se blíží k červené, zvyšuje srdeční tep a symbolizuje ambice a energii. Pokud do ní však přimícháme více bílé, stává se z ní pastelová růžová, která je ideální do pokojíčků a dalších prostorů, kde chceme navodit pocit klidu a pohody. Stačí si tedy vybrat svůj odstín, který koresponduje s tím, jak se chcete cítit!

DSC00730

V letních měsících je určitě oblíbená více sytá růžová, která podtrhne i ten nejjednodušší outfit. Vybrat si můžete například jednoduchý základ na náramek, který spojíte s jedním ze spojovacích dílů, například ve stříbrné nebo pozlacené barvě. Spojovacích dílů pro vás však máme hodně, a proto se neváhejte podívat i do dalších kategorií bižuterních komponentů. Například s tímto Amoracast náramkem naděláte spoustu parády a bude hotový za pět minut. Podobně jednoduchý šperk si vytvoříte například z růžového koženého řemínku s jedním z nových komponentů OmegaCast. Ať už je to rybička nebo flamingo. V rámci sortimentu OmegaCast vám také přinášíme inspiraci ke stejně jednoduchému náramku, ve kterém spojíte i výše zmiňovaný základ na náramek a krásné minerály.

DSC03266

Z minerálů je rozhodně nejpopulárnější růženín, který nám dodává lásku, včetně sebelásky, a balancuje naši srdeční čakru. Máme pro vás však i zcela nové druhy minerálů, které můžete navléknout například jen na elastomer a snadno přetáhnout přes zápěstí. Krásné odstíny světle růžové najdete v minerálu Beryl, který pomáhá k soustředění. Morganit je nejen krásný, ale také prohlubuje lidské vztahy a Rodochrozit nás učí přijímat věci takové, jaké jsou. Minerály také můžete navléknout na nylonovou Shamballa šňůru se spojovacím dílem a vytvořit si párové náramky. Nechte se inspirovat například náramky pro kamarádky.

V poslední řadě je nutné zmínit, že jednoduché náramky s broušenými korálky, které mají nejen krásné barvy, ale také se krásně lesknou, jsou opět stále více populární. Vrstvené náramky v různých odstínech růžové mohou obohatit váš šatník a opět je můžete jednoduše navléknout na elastomer. Doplnit je můžete také o další barvy, jako je například na těchto náramcích, zlatá.

DSC04892

Další zajímavosti o růžové barvě:


Přečtěte si také další články ze série o Psychologii barev:

Související články

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Už jste si osahali tvorbu s licí hmotou Jesmonite a mramorový efekt vás přestává bavit? Máme po vás řešení! Zkuste zkombinovat Jesmonite a epoxidovou pryskyřici. Slibujeme, že z toho bude Velmi Slibné Lití!

Číst více

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Pouze do rozdání zásob máte možnost získat luxusní přívěsek SWAROVSKI, který se již nedá koupit!

Číst více

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

Vyzkoušejte jeden z těchto 5 návodů na tvoření v růžové barvě nebo vytvořte něco podle sebe a zapojte se do naší květnové tvořivé výzvy!

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Úterý, 17. Květen 2022

100%

Velká nabídka produktů, dobré ceny, rychlé vyřízení objednávky.

Ověřený zákazník
Úterý, 17. Květen 2022

100%

Doporučuji

Ověřený zákazník
Pondělí, 16. Květen 2022

100%

Možnost objednávat přes e-shop mi vyhovuje. V klidu si vyberu, promyslím si a pak objednám. Mohu několikrát změnit.