Psychologie barev – Bílá

Léto nám klepe na dveře a vy se možná chystáte na velký úklid. Nezapomeňte obměnit i oblečení, protože čas bílé v šatníku oficiálně započal!
Psychologie barev – Bílá

Čtvrtek, 14. květen 2020

Módní magazíny tvrdí, že bílá by se neměla nosit před letními měsíci s výjimkou Vánočních svátků, protože symbolizuje sníh a nevinnost, kterou známe z biblických příběhů. Jedná se o nejsvětlejší z barev, která je unikátní tím, že vzniká spojením celého barevnostního spektra. To však není hlavní důvod, proč je tak oblíbená.

Lidé, kteří rádi nosí bílou, mají rádi eleganci a zároveň se nebojí být na očích. Na rozdíl od jí podobné béžové barvy, o které jsme psali nedávno, bílá přitahuje pozornost. Tato barva je spojená s nevinností a čistotou, a proto ji často vidíme v nemocnicích a na doktorském ošacení. Možná i proto symbolizuje také přirozený respekt. Ačkoliv je oblíbená, často se na oblečení nenosí, protože opticky rozšiřuje a může se snadno zašpinit. Není ale proč zoufat. Bílé šperky vás určitě nerozšíří a naopak vám dodají punc elegance a podpoří jakýkoliv váš outfit.

Untitled design (17)
Krásné Fleur náušnice si můžete vytvořit podle tohoto návodu.

Na bílé je ideální, že ji můžete doplnit o jakoukoliv jinou barvu a skvěle ladí například s dřevem nebo se sklem. Zkombinovat ji tak můžete například v jednoduchém náramku s bílým onyxem a dřevěnými semínky Rudrakshy.

Velmi elegantně působí ve spojení s pozlacenými komponenty. Podívejte se například na novinky OmegaCast s bílou smaltovou úpravou, ke kterým stačí dokoupit spojovací očko a pozlacený řetízek. Inspirovat se můžete i krásnými náušnicemi bohyně Saraswati s bílými střapci.

Nezapomeňte také na to, že bílá ve šperkařství nabízí několik různých tónů a zušlechtění, takže pokud nejste příznivci sterilní svítivé bílé, je tu pro vás perlová bílá. Perlový náramek si můžete pomocí elastomeru navléknout za pět minut a nebo perly použít na efektní náušnice na kreolích.

Untitled design (18)
Čas svateb se pomalu, ale jistě blíží, a proto pokud si troufnete na něco složitějšího, šitá svatební spona do vlasů z rokajlových korálků určitě pozvedne váš účes nejen na svatebním večírku.

Další zajímavosti o bílé barvě:

Untitled design (19)


Přečtěte si také další články ze série o Psychologii barev:

Související články

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Už jste si osahali tvorbu s licí hmotou Jesmonite a mramorový efekt vás přestává bavit? Máme po vás řešení! Zkuste zkombinovat Jesmonite a epoxidovou pryskyřici. Slibujeme, že z toho bude Velmi Slibné Lití!

Číst více

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Pouze do rozdání zásob máte možnost získat luxusní přívěsek SWAROVSKI, který se již nedá koupit!

Číst více

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

Vyzkoušejte jeden z těchto 5 návodů na tvoření v růžové barvě nebo vytvořte něco podle sebe a zapojte se do naší květnové tvořivé výzvy!

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Úterý, 17. Květen 2022

100%

Velká nabídka produktů, dobré ceny, rychlé vyřízení objednávky.

Ověřený zákazník
Úterý, 17. Květen 2022

100%

Doporučuji

Ověřený zákazník
Pondělí, 16. Květen 2022

100%

Možnost objednávat přes e-shop mi vyhovuje. V klidu si vyberu, promyslím si a pak objednám. Mohu několikrát změnit.