Psychologie barev – Zelená

Zelená je nejen barva přírody, ale také barva, která signalizuje povel “běž!”, a spoustu dalších věcí. Tušíte, proč je druhou nejoblíbenější barvou?
Psychologie barev – Zelená

Čtvrtek, 9. duben 2020

Jaro je tady a s ním i pořádná dávka zelené. To, že je zelená barvou znovuzrození, není novinka. Díky tomu se hojně používá také v oblasti medicíny a léčitelství. Je spojením modré, která symbolizuje vnitřní klid a dodává nám pocit bezpečí a žluté, která je silně optimistická a energická. Tyto dvě barvy jsou téměř protiklady, a přesto se skvěle doplňují právě v zelené. Kromě toho je to barva spojená s hojností, a to jak ve formě mentální vyrovnanosti, tak materiálního blahobytu.

Pomocí zelených minerálů jako je avanturín, malachit nebo chryzokol, si tak můžete vytvořit ideální doplněk právě na podporu hojnosti. Například tento jednoduchý náramek s žabičkou a malachitem bude ideální šperk pro štěstí!

DSC01698
Zelená má nejvíc možných odstínů ze všech barev a všechny vypadají skvěle. Jako například na těchto náušnicích pro bohyni Demeter.

Odbourává také stres, zlepšuje naši schopnost číst a prohlubuje kreativitu. Je to barva soucitu, což dokazuje i fakt, že je spojená se srdeční čakrou. Otevírá ji a pomáhá nám vyjádřit své opravdové pocity beze strachu. Skleněné Mala korálky v barvách srdeční čakry můžete využít do šperků s novými komponenty Amoracast a Nunn Design, které nabízí desítky krásných motivů přírody. Amoracast si můžete vybrat jak ve stříbře, tak pozlacené 14k zlatem a Nunn Design komponenty nabízíme pozlacené 24k zlatem a postříbřené 999/1000 stříbrem. Díky tomu vám stačí je doplnit o jeden další komponent a luxusní šperk je hned na světě. Například Amoracast náramek s posuvnými uzlíky budete mít hotový za deset minut.

DSC02315
Komponenty Amoracast jsou ideální pro spojení přírody a elegance na vašem šperku. Inspirujte se návody v Inspirační galerii.

Další zajímavosti o zelené barvě:

Untitled design (5)


Přečtěte si také další články ze série o Psychologii barev:

Související články

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Už jste si osahali tvorbu s licí hmotou Jesmonite a mramorový efekt vás přestává bavit? Máme po vás řešení! Zkuste zkombinovat Jesmonite a epoxidovou pryskyřici. Slibujeme, že z toho bude Velmi Slibné Lití!

Číst více

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Pouze do rozdání zásob máte možnost získat luxusní přívěsek SWAROVSKI, který se již nedá koupit!

Číst více

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

Vyzkoušejte jeden z těchto 5 návodů na tvoření v růžové barvě nebo vytvořte něco podle sebe a zapojte se do naší květnové tvořivé výzvy!

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Úterý, 17. Květen 2022

100%

Doporučuji

Ověřený zákazník
Pondělí, 16. Květen 2022

100%

Možnost objednávat přes e-shop mi vyhovuje. V klidu si vyberu, promyslím si a pak objednám. Mohu několikrát změnit.

Ověřený zákazník
Pondělí, 16. Květen 2022

100%

Jako vždy, všechno na 1*. Eshop, do kterého se vždy ráda vracím.

+ skvělý výběr

+přehledný eshop

+rychlost

+milá obsluha na prodejně