Psychologie barev – Žlutá

Barva slunce je stále více populární a to nejen mezi lidmi z generace Z. Proč a jak se stala žlutá za poslední roky tak oblíbenou a co o vás našeptá?
Psychologie barev – Žlutá

Čtvrtek, 11. červen 2020

Žlutá je jedna z barev, kterou nikdo nepřehlédne, ani kdyby chtěl. Ze stejného důvodu jsou v Americe všechny školní autobusy a taxíky žluté. Jedná se o barvu ze základní trojice (další dvě jsou modrá a zelená, o jejichž psychologii jsme už psali) a je zajímavá především tím, že je velmi komplexní. Ať už má jakýkoliv odstín, vždycky bude nejzářivější barvou spektra a lidské oko ji automaticky rozpozná jako první.

Pokud máte rádi žlutou, nebojíte se být lidem na očích. Žlutá v druhých probouzí silné emoce, jako je optimismus a kuráž, což potvrzuje i fakt, že je to barva čakry solárního plexu, která reprezentuje právě sebevědomí. Pozitivně působí na naši hojnost a zdraví a pokud ji máme na sobě, působíme na druhé jako vřelí a energetičtí lidé. Říká se také, že lidé, kteří mají rádi žlutou, jsou nezávislí perfekcionisté, kteří rádi analyzují. Důvodem je fakt, že žlutá stimuluje naši levou mozkovou hemisféru, která stojí za naší logikou.

057

Žlutá je ideální barvou léta, protože symbolizuje barvu slunce a zábavu. Pokud ji chcete využít na tvorbu jednoduchého šperku, postačí vám plochý kožený řemínek, který můžete provléknout na desítky krásných barevných motivů spojovacích dílů značky OmegaCast, a vytvořit si tak jednoduchý náramek nebo choker náhrdelník.

Žlutou můžete také zkombinovat s jinou barvou a vzhledem k tomu, že bude vždy dominantní, to může být víceméně jakákoliv jiná barva. Od černé po fialovou, u žluté vždy záleží především na odstínu. Pokud opravdu rádi vybočujete, nemusíte se bát například neonově žlutých korálků Estrela NEON. Zkombinovat je můžete na elastomeru s výše zmíněnou fialovou. Na opálené ruce se budou opravdu vyjímat.

DSC03676

Tmavší a klidnější žlutou se zemitějším charakterem potom reprezentuje oblíbený citrín, což je minerálový kámen navozující dobrou náladu. Inspirovat se můžete například náramkem s pozlaceným spojovacím dílem ve tvaru srdce.

V poslední řadě, pokud vás zaujala zmínka o čakře solárního plexu, můžete si vytvořit speciální Mala šperk právě ze žlutých Mala korálků. Mala šperky jsou ideální k harmonizaci našeho duchovního těla a k tomu i krásně vypadají. Pro více informací o čakrách se podívejte do našeho specializovaného článku.

Další zajímavosti o žluté barvě:

DSC03726


Přečtěte si také další články ze série o Psychologii barev:

Související články

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Už jste si osahali tvorbu s licí hmotou Jesmonite a mramorový efekt vás přestává bavit? Máme po vás řešení! Zkuste zkombinovat Jesmonite a epoxidovou pryskyřici. Slibujeme, že z toho bude Velmi Slibné Lití!

Číst více

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Pouze do rozdání zásob máte možnost získat luxusní přívěsek SWAROVSKI, který se již nedá koupit!

Číst více

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

Vyzkoušejte jeden z těchto 5 návodů na tvoření v růžové barvě nebo vytvořte něco podle sebe a zapojte se do naší květnové tvořivé výzvy!

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Pondělí, 16. Květen 2022

100%

Možnost objednávat přes e-shop mi vyhovuje. V klidu si vyberu, promyslím si a pak objednám. Mohu několikrát změnit.

Ověřený zákazník
Pondělí, 16. Květen 2022

100%

Jako vždy, všechno na 1*. Eshop, do kterého se vždy ráda vracím.

+ skvělý výběr

+přehledný eshop

+rychlost

+milá obsluha na prodejně

Ověřený zákazník
Sobota, 14. Květen 2022

100%

Velká spokojenost