Psychologie barev – Hnědá

Přichází nové roční období a s ním i nová barva – tentokrát se podíváme na krásu a význam hnědé, která nás dokáže okamžitě uklidnit a symbolizuje teplo domova. Je to vaše oblíbená barva? Podívejte se, co to o vás prozrazuje!
Psychologie barev – Hnědá

Čtvrtek, 15. říjen 2020

Hnědá je barvou přírody. Je to barva stromů a především barva zeminy. Díky tomu symbolizuje naše kořeny a pevnou půdu pod nohama. Je zvláštní díky tomu, jak rozdílně může působit v závislosti na jejím množství. V malé míře nás uklidňuje a dodává nám pocit komfortu, relaxu a stability. Ve větší míře však může působit depresivně a je k ní tak i potřeba přistupovat. Výhodou však je, že její univerzální spektrum můžete doplnit o většinu jiných barev, které s k ní budou hodit. Světoznámé značky si ji vybírají především díky tomu, že v lidech evokuje pocit stability, bezpečí a jakési klasické krásy.

Kdo má rád hnědou, není typ člověka, který by měl potřebu riskovat. Takoví lidé mají rádi svůj vlastní klid a dokonce si libují být často o samotě. Zároveň věci velmi pečlivě plánují a dlouho přemýšlejí před tím, než udělají jakékoliv rozhodnutí. Díky tomu jsou také skvělí rádci a jejich přátelé je za to obdivují, jelikož vždy dokáží dát dobrou radu, která je objektivní. Lidé, kteří mají rádi hnědou jsou velmi rodinně orientovaní a vždy se můžete spolehnout na to, že vám pomohou a řeknou vám pravdu. Nemají potřebu být středem pozornosti, ani nemusí být milováni masou, stačí jim pár blízkých přátel.

Untitled design (55)

Pokud si chcete vytvořit šperk, který bude symbolizovat tyto atributy, podívejte se do kategorie minerálových korálků, které vám pomohou tyto kvality ještě prohloubit. Například Tygří oko je kámen, který nás chrání přes nebezpečím a pomáhá při důležitých rozhodnutích. Podobně i Býčí oko je ochranným talismanem a můžete si z něj vytvořit parádní Boho náramek. Co se týče Boho, doporučujeme se podívat na kategorii dřevěných korálků a komponentů, kde najdete spoustu krásných odstínů hnědé a stoprocentně přírodní materiály.

Hnědá symbolizuje klid a mír, a proto se můžete inspirovat také náušnicemi se symbolem peace s hnědými střapci. A pokud si troufnete na něco složitějšího, doporučujeme se podívat na sutaškové náušnice v elegantních barvách podzimu.

DSC02195

Co se týče bižuterních komponentů, TierraCast nabízí širokou škálu nejrůznějších korálků, přívěsků, šlupen a zapínání ve staroměděné barvě, kterou můžete doplnit o další zemité tóny nebo je naopak doplnit kontrastní zářivou barvou, jako je na tomto náramku se santalovým dřevem a howlitem.

Hnědá je také oblíbená především protože nám připomíná náš oblíbený nápoj, bez kterého často nemůžeme začít den – kávu! Pokud jste milovníkem kávy a máte rádi jednoduché a luxusní šperky, vytvořte si náramek, který vaši lásku potvrdí. Náramek se SWAROVSKI perlami v kombinaci s korálky a stříbrným přívěskem pozlaceným růžovým zlatem ve tvaru kávového zrna vytvoří i úplný začátečník!

DSC05743

Další zajímavosti o hnědé barvě:


Přečtěte si také další články ze série o Psychologii barev:

Související články

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Už jste si osahali tvorbu s licí hmotou Jesmonite a mramorový efekt vás přestává bavit? Máme po vás řešení! Zkuste zkombinovat Jesmonite a epoxidovou pryskyřici. Slibujeme, že z toho bude Velmi Slibné Lití!

Číst více

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Pouze do rozdání zásob máte možnost získat luxusní přívěsek SWAROVSKI, který se již nedá koupit!

Číst více

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

Vyzkoušejte jeden z těchto 5 návodů na tvoření v růžové barvě nebo vytvořte něco podle sebe a zapojte se do naší květnové tvořivé výzvy!

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Pondělí, 16. Květen 2022

100%

Možnost objednávat přes e-shop mi vyhovuje. V klidu si vyberu, promyslím si a pak objednám. Mohu několikrát změnit.

Ověřený zákazník
Pondělí, 16. Květen 2022

100%

Jako vždy, všechno na 1*. Eshop, do kterého se vždy ráda vracím.

+ skvělý výběr

+přehledný eshop

+rychlost

+milá obsluha na prodejně

Ověřený zákazník
Sobota, 14. Květen 2022

100%

Velká spokojenost