Psychologie barev – Oranžová

Psychologie barev – Oranžová 11.08.2020
Pokračujeme v duchu zářivých barev léta a tentokrát budeme vytvářet šperky v oranžovém spektru! Co o vás prozradí váš oranžový šperk?

Oranžová se nachází mezi červenou a žlutou, a proto v sobě nese jak zemitý vášnivý a ambiciózní tón červené, tak pozitivní a energickou náladu žluté. Lidé, kteří mají rádi oranžovou, také tak působí na své okolí. Většinou mají hodně energie a jsou vždy připraveni na další dobrodružství. Věří se také, že kdo má rád oranžovou, má pořádnou chuť do života, jelikož oranžová reprezentuje také smyslnost, chutě a naše vjemy.

Podobně jako žlutou, oranžovou buď milujeme nebo ji nemusíme. Je to jedna z barev, která v nás vyvolává extrémní pocity. Symbolizuje oheň a také zdraví a upoutává pozornost stejně jako červená. Proto ji na sobě také nosí občas policisté a je to nejběžnější barva, která se používá při práci na stavbě, jelikož lidské oko ji nepřehlédne. Pokud je to vaše oblíbená barva nebo jen chcete být lidem na očích, můžete si snadno vytvořit jednoduché šperky nejen na léto v oranžových tónech.

DSC06207

Oranžová je posvátnou barvou v Hinduismu, kde jogíni a guru nosí takzvané šafránové oděvy a stejně tak ji vnímají Buddhističtí mniši. Je to jedna z barev našich čaker, konkrétně svadhisthany nebo-li sakrální čakry. Ta symbolizuje fertilitu, umění, kreativitu, smyslnost a radost. Pomocí elastomeru, skleněných Mala korálků a bižuterního střapce, si můžete vytvořit náramek, který bude tuto čakru symbolizovat.

Na elastomer snadno navléknete i korálky z minerálů, například oranžový karneol, který dodává chuť do života a podporuje naše tvůrčí schopnosti, čímž je ideálním kamenem právě k harmonizaci výše zmíněné sakrální čakry. Nechte se například inspirovat tímto parádním náramkem s karneolem a zeleným achátem, který doplní karneol jak svými ezoterickými účinky, tak vizuálně. Pokud jste milovníky vesmíru a oranžové barvy, máme pro vás další inspiraci. Náramek s oranžovou planetou od značky Omegacast se speciální smaltovou úpravou bude hotový za pět minut.

DSC03079

Oranžové rokajlové korálky na nylonovém lanku, elastomeru nebo na vlasci budou ideálním minimalistickým doplňkem na léto a pokud si troufnete na něco většího, můžete se podívat i do sekce SWAROVSKI perel, které najdete také v několika luxusních odstínech oranžové barvy. Perly nemusíte použít pouze na náhrdelníky, ale poslouží vám například i na výrobu parádních náušnic, ke kterým stačí dokoupit nýtovou jehlu a náušnicové háčky. Pokud jste milovníky náušnic, SWAROVSKI Rivoli můžete také vlepit do náušnicových stříbrných puzet pomocí speciálního SWAROVSKI lepidla, které váš krystal udrží za každou cenu, a snadno si tak vytvořit elegantní a kvalitní šperk.

Další zajímavosti o oranžové barvě:

  • Oranžová byla nejoblíbenější barva Franka Sinatry
  • Vincent Van Gogh říkal, že „modrá by nebyla modrá, bez oranžové“
  • Většina dětí má oranžovou rádo, jelikož pro ně symbolizuje jejich oblíbené ovoce pomeranč
  • Mrkev byla původně fialová a až později se díky pěstění stala postupně oranžovou

DSC02014


Přečtěte si také další články ze série o Psychologii barev: