Psychologie barev – Béžová

Psychologie barev – Béžová 09.03.2020
Béžová je nová bílá. Zkombinujete ji s většinou ostatních barev, ale zároveň nebije do očí a chic bude vypadat nejen na vašem trenčkotu, ale také na vašem šperku.

Říká se, že bílá se má nosit až v létě, s výjimkou Vánoc. Pokud jste ale milovníkem světlých barev, nezoufejte. Krémové barvy jsou stále oblíbenější nejen na poli módy, ale také ve výběru doplňků. Béžovou můžete nosit kdykoliv, kombinovat ji s většinou ostatních barev a vždy bude působit elegantně.

Béžová si v sobě nese teplo hnědé a čistotu bílé, je příjemná na oko a její pomalá zemitá energie nás podvědomě uklidňuje. Není se čemu divit, hojně se totiž objevuje v matičce přírodě. I díky tomu je béžová barevná paleta, včetně velmi oblíbené slonovinové, jednou z nejvíce využívaných v oblasti interiérového designu.

Lidé, kteří rádi nosí béžovou barvu, prý preferují pomalejší životní tempo a dokáží si lépe vychutnávat přítomný okamžik. Stejně jako béžová reprezentuje poklid a eleganci, tak i lidé, kteří ji mají v oblibě, působí podobně na ostatní. Nejsou tak impulzivní, jsou velmi čistotní a nejsou rádi středem pozornosti. My si ale nemyslíme, že byste s béžovou zrovna zapadli v davu. Pokud se zaměříme na sociální sítě, tato barva se stává stále populárnější u většiny influencerů na Instagramu, kteří určitě na okraji pozornosti nestojí. A ani vy se toho bát nemusíte.

Její velkou výhodou je, že je neutrální, a proto se vám béžové doplňky budou hodit k jakémukoliv outfitu.

DSC02181
Například tyto chic béžové náušnice s bižuterními střapci na vás krásně vyniknou.

Pokud máte rádi přírodní materiály, dřevěné korálky budou správným komponentem k jednoduchému náramku – například z korálků ze santalového dřeva v kombinaci s minerály a filigránovými korálky. Máte-li raději skleněné korálky, mačkané kuličky v lesklé a matné variantě můžete využít pro většinu svých projektů. Stejně tak i věčně elegantní voskové perly. Pokud jste fanouškem jednoduchých šperků pod pět minut, které zvládne opravdu každý, doporučujeme prozkoumat kategorii kožených řemínků. Vyberte si tři odstíny přírodních barev, spleťte je do copánku a náramek, choker náhrdelník, nebo dokonce čelenka jsou hned na světě!

DSC01956(1)
V jednoduchosti je krása - třeba náramek z dřevěných korálků ozvláštněný krystalem SWAROVSKI.

Další zajímavosti o béžové barvě:

  • Béžová vznikla ve Francii a pojem beige se vázal k přirozené barvě vlny

  • Ačkoliv je odrůdou hnědé barvy, statistika ukazuje, že většině lidí, kterým se líbí béžová, se nelíbí hnědá

  • Astronomové přišli na to, že  přirozená barva vesmíru je béžová – říkají jí „kosmické latté“


Přečtěte si také další články ze série o Psychologii barev:

Návody na šperky z tohoto článku