Naučte se o čakrách a vyberte si své skleněné Mala korálky

Naučte se o čakrách a vyberte si své skleněné Mala korálky 15.05.2018
Spojte populární trendy šperk s duchovní pomůckou v Mala náramku nebo náhrdelníku! Podívejte se na to, která barva skleněných korálků bude přesně ta, která vám pomůže na cestě za svým vyšším Já.

V článku o korálcích z exotických dřevin jsme se bavili o tom, jaké korálky z přírodních dřevnatých materiálů vám mohou pomoct zvýšit sílu vašich přání. Pokud se vám však teplé tóny nehodí do šatníku a raději byste si vytvořili Mala náramek z barevných korálků, určitě vás potěší, že barevné Mala korálky v barvě čaker nejen poslouží tomuto účelu, ale stejně jako dřeviny, vám mohou pomoci na cestě za poznáním sebe sama.

Mala náramky ze skleněných korálků můžete prokládat například ozdobnými mezidílykorálky z minerálů a samozřejmě by jim neměl na konci chybět barevný hedvábný střapec, který je pro Mala růžence signifikantní.

Každá ze sedmi barev skleněných korálků, které nabízíme, se váže k jedné čakře.

Čakry jsou energetické pole rozložené po celém těle, které vysílají signály jak na fyzické, tak duchovní rovině. Tato alternativní technika čištění negativních vlivů a posilování pozitivních vibrací skrze soustředění se na čakry je známá už několik tisíc let a do dnešního dne je populární nejen v hinduismu a u jogínských praktik, ale dlouho už ji zkoumá i moderní věda. Do dnešního dne neexistuje žádná studie, která by prokázala či naopak vyvrátila sílu čaker, a co všechno dokáží v našem životě ovlivnit, pokud se na ně správně zaměříme. I tak jsou však čakry neustále více populární téma i v západních zemích a v některých východních oblastech je to dokonce stále jediná používaná technika léčení.

Co všechno tedy čakry dokáží ovlivnit a která barva korálků je ta správná pro vás?

 

1. Čakra – Muladhara 

Čakra Muladhara

Tato kořenová čakra je spojena s červenou barvou a symbolizuje náš nejzákladnější pud, kterým je přežití. Nachází se na spodní straně páteře a v alternativní medicíně je často spojovaná s močovým  měchýřem. Pokud je tato čakra neharmonizovaná, člověk se dostává do chaotických situací, které evokují pocity hněvu a agrese a je velmi snadno unaven i z běžných denních činností. Tato čakra zastupuje stabilitu a bezpečí, a pokud je v harmonii, prý pomáhá odbourávat pocity úzkosti a strachu.

2. Čakra –Svadhisthana

Čakra Svadhisthana

Druhá čakra v oranžové barvě, neboli sakrální čakra, je spojena s druhým základním pudem a to je lidská sexualita. Nachází se mezi pupíkem a pohlavními orgány a váže se k proudění kreativní energie  a uvolnění. Pokud je tato čakra zablokovaná, člověk může pociťovat zablokovanou fantazii. Také se často uzavírá do sebe a má problém s intimitou. Naopak správná funkčnost druhé čakry se projevuje tak, že jsme prý otevřeníuvolnění a celkově se více radujeme ze života.

3. Čakra – Manipura

Čakra Manipura

Tato čakra má žlutou barvu a pojí se s naším zrakem. Člověk, který má tuto čakru v harmonii, si snadno dokáže vytyčit cíle a vidí až daleko za obzory, aby si připravil plán na to, jak jich dosáhnout. Je to čakra bojovníků, jelikož nám dává sílu jít si za svým, a dodává nám energii a zdraví. Pokud je zablokovaná, člověk je prý nespokojený a zároveň neambiciózní s tím cokoliv dělat. Zároveň pociťuje neustálý vnitřní neklid a je z toho nervózní až deprimovaný.

4. Čakra – Anahata

Čakra Anahata

Tato srdeční čakra se váže na mezilidské vztahy a lásku. Pokud je čakra uzavřená, člověk se projevuje jako nesoucitný, nevděčný a netrpělivý. V extrémních případech disbalance této čakry způsobuje závist až nenávist. Pokud je však tato čakra otevřená, dokážeme přijímat a vysílat spoustu čisté lásky a cítíme se spojeni v čisté energii se vším okolo. Pokud má člověk problém s uznáním nebo se cítí nemilován, Mala náhrdelník v této barvě je ideálním šperkem k vyčištění této energie.

5. Čakra – Vishuddha

Čakra VishuddhaKrční čakra se přirozeně pojí s oblastí komunikace a vyjadřování. Zablokovaná čakra působí to, že se nedokážeme správně vyjádřit a máme pocit, že nám nikdo nerozumí. Také se prý pojí na vady řečinevýrazný projev a stud. Tato čakra je velmi důležitá především v našem kariérním životě, protože pokud je otevřená, lidé nám nejen dobře rozumí, ale cítí k nám sympatie. Člověk působí na druhé sebevědomě a uvolněně a je příjemné nás poslouchat. Pokud se tedy připravujete na svůj velký projev, nezapomeňte si navléknout Mala náhrdelník v barvě této čakry.

6. Čakra – Ajna

TČakra Sahasraraato čakra se nachází uprostřed čela, mezi obočím a je spojena s naší intuicí a duchovním poznáním. V alternativní medicíně se její nerovnováha pojí na časté bolesti hlavy a zánět horních cest dýchacích. Z charakterního hlediska je člověk poté uzavřený vůči novým možnostem a nápadům a cítí o sobě neustále pochyby. Otevřená čakra nám naopak prý dodává moudrost a prozíravost a většina duchovních guru s ní umí velmi dobře pracovat.

7. Čakra – Sahasrara

crown-2533113_1920

Tato fialová čakra je poslední a nejvyšší čakrou, kterou najdeme na vrcholu hlavy. Říká se jí temenní čakra a často se jí také nazývá „korunka“. Tato čakra je spojena s nekonečnem a naší boží podstatou. Pokud je tato čakra slabá, člověk má problém s egocentrismem a blokuje svůj vztah ke svému nitru. Na východě věří, že může cítit až silné deprese. Pokud se však zaměříme na tuto čakru a její rozvinutí, můžeme se spojit s obrovskou silou vesmíru, který nám dodá čistou energii a pomůže nám navodit si stav vyššího vědomí a pochopit svou nejniternější podstatu. Pokud byste si chtěli svůj Mala náramek doplnit o minerál, skvěle se vám bude hodit Angelit, který znásobí jeho sílu.

 

Pokud si chcete přečíst více informací ohledně Mala růženců, a jakým způsobem by vám mohl pomoci ke splnění vašich tajných přání, podívejte se do našeho průvodce.

Nezapomeňte také, že lidská duše je složitější a že si můžete svůj Mala náhrdelník navléknout z několika různých barev podle toho, jaké čakry potřebujete podpořit.

 

Přejeme vám hodně zábavy s navlékáním!

Komentáře

 • katerina 12.03.2021 13:45 3Reagovat

  Dobrý den, chci se zeptat, jak se nylonová shamballa na náhrdelníku ukončuje a co jsou to za ty bílé malé mezikorálly?
  Děkuji

 • Kája Mozgová 16.02.2020 23:16 2Reagovat

  Dobrý den Andreo,

  na tomto náhrdelníku byla, jako návlekový materiál, použita nylonová shamballa šńůra o tloušťce 0,5mm.

  Kája
  Reaguje na 1

 • Andrea Prahl 14.02.2020 16:11 1Reagovat

  Dobrý den, již jsem Vám psala, ale stale jsem nedostala uspokojivou odpověď. Na tomto odkazu https://www.koralky.cz/sklenene-mala-koralky-a-cakry máte vyobrazen meditační náhrdelník japa mala s uzlíky. Prosím o jaký návlekový material se jedná? Děkuji.

Vkládat komentáře mohou jen přihlášení uživatelé. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.