Psychologie barev – zlatá a stříbrná

Zlatá a stříbrná jsou klasiky, které patří nejen k Vánocům, ale doprovází nás celý rok. Máte rádi stříbrnou nebo raději zlatou? A myslíte si, že se dají tyto dvě barvy kombinovat? Pojďme se podívat na dvě barvy, které s námi jsou už od pradávna.
Psychologie barev – zlatá a stříbrná

Úterý, 8. 2020

Zlato a stříbro jsou s námi už od prahistorických dob. Už kdysi se používaly jako platidla a ženy z nich vyráběly náramky a náhrdelníky, se kterými se poté zdobily při oslavách nebo jako symbol prestiže.

Je zajímavé, že ačkoliv je zlato a stříbro mnohem dostupnější než kdy bývalo, nosí si v sobě tu stejnou energii a ženy i muži je stále používají díky tomu, že symbolizují luxus.

Lidé často tíhnou k tomu, že jeden druh těchto drahých kovů je jim bližší. Tradičně ženy spojují zlato s ženskou energií a stříbro s chladnější mužskou energií. Zlato a zlatá se berou jako barvy, které vyznačují vítězství, extravaganci a vášeň. Symbolizují také hojnost a ohnivou energii. Stříbrná je naopak chladnější a spojujeme ji s kalkulativní osobností, která má silné morální základy, s právem a moderní technikou a také s moudrostí, jelikož reprezentuje stříbrné vlasy stáří, pod kterým si představujeme spoustu životních zkušeností. Obě barvy jsou si jakýmsi protipólem. Zlatá je dělá krok vpřed a stříbrná vzad. Zlatá chce bojovat a stříbrná chce o věcech v klidu přemýšlet. A přesto se skvěle doplňují a dokonce je začínáme společně kombinovat, což bylo do nedávna bráno jako módní faux pas.

DSC08864

Zlato i stříbro jsou velmi univerzální barvy, které můžete spojit s jakoukoliv jinou barvou spektra a budou vypadat stále luxusně. Podívejte se například do kategorie stříbrných komponentů, kde nabízíme nejen spojovací díly, přívěsky a spoustu dalších komponentů ve stříbře ale také pozlacené 24k zlatem nebo růžovým 18k zlatem.

Pozlacené a postříbřené komponenty najdete také v kategorii AmoraCast komponentů nebo OmegaCast. Použít však můžete i běžné bižuterní kovy, které mají zlatou nebo stříbrnou povrchovou úpravu. Spojte například stříbrná andělská křídla a rondelku se SWAROVSKI perlami a vytvořte si uklidňující náramek. Rondelky můžete spojit s perlami také na metrážovém řetízku a doplnit je o SWAROVSKI krystal, který dodá stříbrnému vzhledu ještě větší lesk.

DSC09475

Pokud se chystáte vytvářet vánoční dárky, podívejte se například na spojení pozlacených Omegacast komponentů se SWAROVSKI krystaly, ze kterých můžete vytvořit jednoduché a velmi elegantní náušnice. A pro ještě více jednoduchosti vám přinášíme tip na to, jak vytvořit originální šperky pro vaše blízké. Spojte na zlatém základu pro náramek s jedním z desítek spojovacích dílů, které jsou pozlacené.

DSC02555

Vytvoříte tak jedinečný dárek, který můžete zabalit do jedné z luxusních zlatých nebo stříbrných dárkových krabiček a taštiček. Nezapomeňte se také podívat na náš článek Jak se značí stříbro podle kterého poznáte nejen jak se stříbro značí, ale také jaký je rozdíl mezi puncy.

DSC05559

Další zajímavosti o stříbře:

Další zajímavosti o zlatu:     

Související články

Co nadělit pod stromeček tvořicům?

Co nadělit pod stromeček tvořicům?

Chcete pod stromečkem vidět rozzářené oči někoho, o kom víte, že rád tvoří, ale vy sami se v tom nevyznáte ani za mák? Připravili jsme pro vás pár tipů, se kterými nikdy netrefíte vedle!

Číst více

Soutěž o SWAROVSKI poklad

Soutěž o SWAROVSKI poklad

Zapojte se do slosování o naprosto unikátní dárek SWAROVSKI v hodnotě 3 200 Kč! Jak se zapojit se dočtete v tomto článku.

Číst více

Adventní věnce a svícny do každé rodiny

Adventní věnce a svícny do každé rodiny

Věnec se čtyřmi svíčkami patří bez pochyby k jednomu ze základních symbolů adventu. Co neděle, to jeden zažehnutý plamínek. Ale i něco tak tradičního, jako je adventní věnec, se může dočkat kreativních inovací. Pojďte se s námi podívat inspirovat možnostmi, jak na to jít letos jinak.

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
98 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 645+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Pondělí, 29. Listopad 2021

100%

Velký výběr a kvalita

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 25. Listopad 2021

100%

Spokojenost, vždy.

+ Kvalita
+Rychlost
+Komunikace

Ověřený zákazník
Středa, 24. Listopad 2021

100%

MAXIMÁLNÍ SPOKOJENOST