Psychologie barev – Černá

Černá není oblíbená jen protože opticky zeštíhluje. Stejně jako ostatní barvy, o kterých jsme se zde bavili, i černá působí na ostatní podprahově a je mnohem silnější, než jste si mysleli! Už tušíte, proč každý den saháte po černých šatech?
Psychologie barev – Černá

Pondělí, 9. listopad 2020

Černá je velmi ojedinělá, je totiž jakýmsi paradoxem. Působí velmi jednoduše, ale zároveň je nejvíc tajemnou barvou spektra. Pokud na sobě tedy máte černý outfit, můžete tak působit na okolí. Budou si lámat hlavu, kdo vlastně jste. Zároveň symbolizuje moc a sílu. Není ani maskulinní ani ženská, stejně jako bílá je dominantní a stojí sama za sebe. Pokud máte rádi černou, působíte elegantně, sofistikovaně a tajemně. Negativním aspektem je, že černá symbolizuje zármutek, a lidé ji proto často rádi doplňují o jinou živější barvu.

DSC00670

Výhodou černých šperků je, že se vám budou hodit k jakémukoliv oblečení. Minerálový náramek se SWAROVSKI krystaly bude působit luxusně za každé situace. Obléct si ho můžete jak přes den, tak na večerní párty. Kromě toho, láva má silné ezoretické účinky, které odráží negativní energie a působí tak jako ochranný amulet pro svého majitele. Luxusní SWAROVSKI můžete zkombinovat i se dřevěnými ebenovými korálky, které mají podobné vlastnosti jako láva. Výhodou je, že tyto šperky jsou univerzální a mohou je nosit jak ženy, tak muži.

DSC09215

Pokud byste chtěli zkombinovat sílu černé s ostatními barvami, podívejte se na planetární náramek, ve kterém se vyjímají i další korálky z drahých kamenů včetně ojedinělého černého pruhovaného achátu, který sám vypadá jako hvězdná planeta. Černé si však můžete vytvořit i unikátní náušnice se stříbrnými střapci nebo stříbrné a pozlacené spojovací díly spojit pomocí spojovacích kroužků s již hotovým základem na Shamballa náramek. Podobně jednoduchý doplněk, který v sobě může nosit nejen sílu černé, ale také vaše oblíbené motto, vytvoříte pomocí koženého řemínku a plastových korálků s písmenky.

DSC09311

V poslední řadě nesmíme zapomenout na zcela unikátní novinku – směs skleněných korálků, která kombinuje tradici a um rodiny Rutkovských s naším vlastním na míru vytvořeným designem. Spojte korálky z kolekce černý Buddha například s minerály nebo s dřevem, a vytvořte si tak originální šperk.

Další zajímavosti o černé barvě:

DSC03390


Přečtěte si také další články ze série o Psychologii barev:

Související články

5 tipů na tvoření ve fialové barvě!

5 tipů na tvoření ve fialové barvě!

Vyzkoušejte jeden z těchto 5 návodů na tvoření ve fialové barvě nebo vytvořte něco podle sebe a zapojte se do naší červencové tvořivé výzvy!

Číst více

Korálky.cz se mění na Manumi

Korálky.cz se mění na Manumi

Číst více

Tipy na DIY dárky pro nastávající maminky

Tipy na DIY dárky pro nastávající maminky

Nechte se inspirovat a vytvořte originální DIY dárky pro nastávající maminku!

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 30. Červen 2022

100%

Dobrý výběr, rychle dodání. Hlavně super korálky v tubě a ne v sáčku. Za mě dobrý.

Ověřený zákazník
Středa, 29. Červen 2022

100%

Doporučuji

Ověřený zákazník
Středa, 29. Červen 2022

100%

Rychlé vyřízení, vše v pořádku.