Psychologie barev – Černá

Černá není oblíbená jen protože opticky zeštíhluje. Stejně jako ostatní barvy, o kterých jsme se zde bavili, i černá působí na ostatní podprahově a je mnohem silnější, než jste si mysleli! Už tušíte, proč každý den saháte po černých šatech?
Psychologie barev – Černá

Pondělí, 9. listopad 2020

Černá je velmi ojedinělá, je totiž jakýmsi paradoxem. Působí velmi jednoduše, ale zároveň je nejvíc tajemnou barvou spektra. Pokud na sobě tedy máte černý outfit, můžete tak působit na okolí. Budou si lámat hlavu, kdo vlastně jste. Zároveň symbolizuje moc a sílu. Není ani maskulinní ani ženská, stejně jako bílá je dominantní a stojí sama za sebe. Pokud máte rádi černou, působíte elegantně, sofistikovaně a tajemně. Negativním aspektem je, že černá symbolizuje zármutek, a lidé ji proto často rádi doplňují o jinou živější barvu.

DSC00670

Výhodou černých šperků je, že se vám budou hodit k jakémukoliv oblečení. Minerálový náramek se SWAROVSKI krystaly bude působit luxusně za každé situace. Obléct si ho můžete jak přes den, tak na večerní párty. Kromě toho, láva má silné ezoretické účinky, které odráží negativní energie a působí tak jako ochranný amulet pro svého majitele. Luxusní SWAROVSKI můžete zkombinovat i se dřevěnými ebenovými korálky, které mají podobné vlastnosti jako láva. Výhodou je, že tyto šperky jsou univerzální a mohou je nosit jak ženy, tak muži.

DSC09215

Pokud byste chtěli zkombinovat sílu černé s ostatními barvami, podívejte se na planetární náramek, ve kterém se vyjímají i další korálky z drahých kamenů včetně ojedinělého černého pruhovaného achátu, který sám vypadá jako hvězdná planeta. Černé si však můžete vytvořit i unikátní náušnice se stříbrnými střapci nebo stříbrné a pozlacené spojovací díly spojit pomocí spojovacích kroužků s již hotovým základem na Shamballa náramek. Podobně jednoduchý doplněk, který v sobě může nosit nejen sílu černé, ale také vaše oblíbené motto, vytvoříte pomocí koženého řemínku a plastových korálků s písmenky.

DSC09311

V poslední řadě nesmíme zapomenout na zcela unikátní novinku – směs skleněných korálků, která kombinuje tradici a um rodiny Rutkovských s naším vlastním na míru vytvořeným designem. Spojte korálky z kolekce černý Buddha například s minerály nebo s dřevem, a vytvořte si tak originální šperk.

Další zajímavosti o černé barvě:

DSC03390


Přečtěte si také další články ze série o Psychologii barev:

Související články

5 tipů na vánoční dárky, které zvládne vyrobit opravdu každý

5 tipů na vánoční dárky, které zvládne vyrobit opravdu každý

Události posledních dvou let změnili způsob, kterým většina z nás kupuje vánoční dárky. Místo toho, abychom během celého podzimu průběžně bloumali po obchodech a hledali, čím bychom našim blízkým udělali radost, teď většinu vyřešíme na pár kliků. Ale není to škoda?

Číst více

Stříbrná a zlatá inspirace

Stříbrná a zlatá inspirace

Inspirujte se k tvoření stříbrných a zlatých šperků a zapojte se do soutěže až o 500 Kč.

Číst více

Co nadělit pod stromeček tvořicům?

Co nadělit pod stromeček tvořicům?

Chcete pod stromečkem vidět rozzářené oči někoho, o kom víte, že rád tvoří, ale vy sami se v tom nevyznáte ani za mák? Připravili jsme pro vás pár tipů, se kterými nikdy netrefíte vedle!

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
98 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 645+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Neděli, 5. Prosinec 2021

100%

Vše proběhlo naprosto v pořádku. Nemám co vytknout.

+ Naprostá spokojenost.

Ověřený zákazník
Neděli, 5. Prosinec 2021

100%

Jako vždy spokojena

Ověřený zákazník
Neděli, 5. Prosinec 2021

100%

výběr,dobré ceny