Vše pro tvorbu s Jesmonite

Základy a nejčastější dotazy

Jako první v České republice vám jako oficiální distributor představujeme hmotu Jesmonite. Licí ekologickou pryskyřici, se kterou snadno vyrobíte zajímavé dekorace v moderním minimalistickém i skandi stylu. Výhodou oproti klasické křišťálové pryskyřici je, že menší výrobek můžete z formy vyjmout hotový už po pár desítkách minut! S Jesmonite dosáhnete super trendy terrazzo efektu, mramorování nebo color blockingu. Vyrobte si drobné dekorace, které vám budou dělat radost každý den.

Jaký je rozdíl mezi křišťálovou pryskyřicí a Jesmonite?

Z vizuálního hlediska je rozdílem jednoznačně průhlednost. Pryskyřici můžete obarvit pomocí pudrů, aby byla neprůhledná. Jesmonite můžete obarvit, ale vždy zůstane neprůhledný, vzhledem připomínající sádrový odlitek.


Z výrobního hlediska se Jesmonite liší tím, že se skládá z tekuté a sypké složky, které po spojení ztvrdnou během pár desítek minut. Na práci s hmotou máte tedy mnohem méně času, ale hotový výrobek z formy můžete vyndat už po 30 minutách (například podtácek).

Jak z Jesmonite vyrobím to, co chci?

Jesmonite je licí hmota, která má po smíchání obou složek konzistenci podobnou těstu na palačinky. Je tedy vždy potřeba mít silikonovou formu, do které ji nalijete a jejíž tvar poté získá. Na Jesmonite můžete použít ty samé formy jako na křišťálovou pryskyřici. Jen je potřeba je vždycky pečlivě očistit.

Jak zjistím, kolik hmoty potřebuji pro danou formu?

Pokud nemáte zatím v oku dostatečný odhad, můžete do formy nalít vodu a tu pak slít do odměrky. Tím zjistíte, jaký objem má daná forma. Jesmonite AC100 se míchá v poměru 2,5 : 1 a na 100 ml velkou formu potřebujete 175 g směsi. AC730 pak v poměru 5 : 1 a na 100 ml formu potřebujete 185 g směsi. Více o jednotlivých druzích Jesmonite si můžete přečíst v našem článku.


V případě, že si hmoty připravíte více, než je na formu potřeba, zbytek rozprostřete na pečicí papír a vyrobíte si tak chipsy do terrazzo efektu pro další výrobek.

Jak můžu Jesmonite obarvit?
I když by se mohlo zdát, že inkousty na křišťálovou pryskyřici Jesmonite obarví, není tomu tak. Vzhledem k chemickému složení potřebuje Jesmonite vlastní pigmenty, které zajistí dobrou sytost a stálost barvy. Z naší nabídky si určitě vyberete. Mějte na paměti, že kombinací různých pigmentů docílíte úplně jiných odstínů i barev, než jsou původně v lahvičkách. Pigmentu stačí použít opravdu malé množství. Už 2 kapky obarví hmotu na výrobu jednoho podtácku. Celkové množství pigmentu ve směsi by nemělo přesáhnout 2 %. Více o barvení Jesmonite si můžete přečíst v našem článku.
Je Jesmonite voděodolný?

Samotný Jesmonite je na tom rozhodně mnohem lépe než třeba samotvrdnoucí hmota. Ale pokud ho chcete používat třeba na výrobu květináče nebo dekorace do exteriéru, vždy doporučujeme použít tmelicí zátěr. Ten hmotu hezky uzavře a ochrání proti vlivu vlhkosti i počasí.

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 577+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Pondělí, 25. Říjen 2021

100%

velký výběr zboží pro tvoření za dobré ceny, bezproblémové a rychlé dodání

+ velký výběr zboží pro tvoření
+dobré ceny
+bezproblémové a rychlé dodání

Ověřený zákazník
Sobota, 23. Říjen 2021

100%

Vše naprosto perfektní.

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 21. Říjen 2021

80%

Objednavka odesla az za 2 dny do zasilkovny, jinak se vsim spokojenost