Jak obarvit Jesmonite?

Láká vás vyzkoušet všechny možnosti, které přináší nová licí hmota Jesmonite? Pak byste určitě měli vědět více o tom, jak můžete hmotu obarvit.

Jak obarvit Jesmonite?

Pondělí, 25. říjen 2021

Jesmonite AC100 je hmota, která na první pohled připomíná něco mezi sádrou a betonem. Její vlastní barva je bílá, ačkoliv ne úplně zářivě. Pomocí Jesmonite pigmentů ji však můžete obarvit na jakýkoliv odstín!

Čím Jesmonite obarvím?

I když by se na první pohled mohlo zdát jako dobrý nápad využít pro obarvení Jesmonite pigmenty a inkousty, které třeba máte doma na barvení křišťálové pryskyřice, není tomu tak. Chemické složení pryskyřice a Jesmonite se velmi liší, a proto i pigmenty reagují odlišně. Ve zkratce – nebudou tolik výrazné, jak byste si představovali.

Naopak originální pigmenty Jesmonite jsou natolik výrazné, že je potřeba být při jejich dávkování hodně střídmý. Poučka radí, že pigmentu může být do hmoty přidáno maximálně 2 % celkového objemu, protože pak už by byla ohrožena pevnost finálního výrobku. Ale upřímně – takovému množství se nikdy ani nepřiblížíte. Pro dosažení pastelového odstínu postačí jedna kapka na objem běžného papírového kelímku. Tři kapky už obarví hmotu na sytou barvu.

Proč je na výběr tak málo barev?

Kouzlo spočívá v tom, že stejně jako malíři mohou na paletě z pár základních barev namíchat nekonečné variace, i vy z 10 barev Jesmonite pigmentu můžete ve svém kelímku namíchat nekonečno odstínů. Vše tkví jen v poměru!

Pokud chcete dosáhnout opakovaně stejné barvy, doporučujeme si zaznamenávat, jak jste k ní došli. K tomu potřebujete 2 základní údaje: množství hmoty, kterou barvíte + počet kapek pigmentu (nebo pigmentů), který jste přidali. Časem si tak můžete vytvořit svůj vlastní vzorník. Stačí si jen vždycky odkápnout malé množství obarvené hmoty, kterou si nalepíte na karton a pod ní napíšete poměry.

Dostanu to, co vidím?

Vždy je potřeba počítat s tím, že při tvrdnutí se z výrobku odpařuje voda a on tak lehce zesvětlá. To se týká i odstínu, na který chcete hmotu obarvit. Vždy tedy počítejte s tím, že výsledek bude lehce světlejší než odstín, který jste si namíchali v kelímku.

Na co si dávat pozor?

Pokud ve svém výrobku chcete dosáhnout vzoru s jasnými okraji, nechte vždy po nanesení danou barevnou vrstvu lehce zavadnout a až poté přidejte barvu sousední. Díky tomu předejdete možnému prolnutí barev. To by sice nebylo nijak velké, protože hmota schne opravdu rychle, ale jistota je jistota.

Jesmonite pigmenty jsou vyrobeny na organickém základě. To znamená, že nejsou odolné proti UV záření. Proto nedoporučujeme barevné výrobky používat v exteriéru nebo je vystavovat přílišnému slunečnímu svitu.

Související články

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Už jste si osahali tvorbu s licí hmotou Jesmonite a mramorový efekt vás přestává bavit? Máme po vás řešení! Zkuste zkombinovat Jesmonite a epoxidovou pryskyřici. Slibujeme, že z toho bude Velmi Slibné Lití!

Číst více

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Pouze do rozdání zásob máte možnost získat luxusní přívěsek SWAROVSKI, který se již nedá koupit!

Číst více

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

Vyzkoušejte jeden z těchto 5 návodů na tvoření v růžové barvě nebo vytvořte něco podle sebe a zapojte se do naší květnové tvořivé výzvy!

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Pondělí, 23. Květen 2022

100%

Doporučuji

Ověřený zákazník
Pondělí, 23. Květen 2022

100%

Vše je OK

Ověřený zákazník
Pondělí, 23. Květen 2022

100%

Vekmi rychlé vyřízení, široký sortiment, velmi ochotné prodavačky