Představujeme Jesmonite!

Tak vzrušující novinku jsme pro vás letos ještě neměli! Jestli jste si zamilovali tvoření s křišťálovou pryskyřicí, Jesmonite vás nadchne. Pokud jste se pryskyřici vyhýbali kvůli dlouhé době schnutí a nepříjemným výparům, Jesmonite rozptýlí vaše obavy. Eko-pryskyřice Jesmonite® totiž vytvrdne během slabé hodiny, větrat nemusíte a pracovní místo nezůstane ulepené.

Představujeme Jesmonite!

Úterý, 5. Říjen 2021

Co je Jesmonite?

Jesmonite je tzv. eko-pryskyřice. Jedná se o dvousložkovou licí hmotu, která se skládá z akrylové tekutiny na vodní bázi a minerálního základu. Tyto složky se společně smíchají v konkrétním poměru, který je potřeba pečlivě odvážit.

Proč eko-pryskyřice? Protože základem jsou, na rozdíl od křišťálové pryskyřice, složky na vodní bázi. Přebytečnou hmotu před ztvrdnutím je tedy možné bez obav rozmýt a vypustit do odpadu. Ale nebudete to chtít udělat, věřte nám! Druhou možností totiž je si zbytky hmoty, které před úplným zatvrdnutím nalámete na drobné kousky, schovat a následně využít pro super trendy terrazzo efekt.

Jesmonite se nabízí v několika typech hmot, které se od sebe liší výsledným efektem, ale také složením a poměrem složek. Základní hmotou, která se využívá pro hobby tvoření, je Jesmonite AC100. Tato hmota je po vytvrdnutí bílá a na omak velmi hladká. Dá se snadno barvit Jesmonite pigmenty, čímž vytvoříte přesně ty odstíny, které se vám líbí. Druhým typem je Jesmonite AC730, který imituje různé druhy kamene. Po povrchové úpravě vynikne kamenná struktura výrobku.

Kde se vzal?

Jesmonite pochází z Velké Británie, kde byl před více než 30 lety vynalezen jako lehčí alternativa betonu. Kromě stavebnictví se používal také ve scénografii – na výrobu kulis pro film i divadlo, ale také jako základní materiál pro výrobu scenérií zábavních parků. Svoje využití nachází také v umění, ať už získá tvar sochy, nebo například rozsáhlé dekorace zdi, kde je důležitá nižší hmotnost zavěšeného díla.

V posledních letech získává na popularitě mezi designéry vybavení a doplňků pro domácnost. Vyrábí se z něj například svítidla, mísy, květináče, ale také drobné dekorace.

Co se z něj dá vytvořit?

Právě drobné dekorace jsou to, co si z Jesmonite můžete v pohodlí domova snadno vyrobit i vy! Potřebujete k tomu pouze silikonovou formu. Ta je stejná jako pro křišťálovou pryskyřici. Můžete si tedy vytvořit podtácky, talířky, stojánky na svíčky nebo třeba krabičky. Z Jesmonite AC100 můžete vyrobit i šperky.

Co potřebuji, když chci Jesmonite vyzkoušet?

Rozhodně doporučujeme jako první zkusit pracovat s Jesmonite AC100. Aby bylo prvotní seznámení snazší, máme pro vás startovací balíček! V něm najdete množství Jesmonite AC100, ze kterého vyrobíte 5 podtácků. Pokud nemáte formu, nevadí. V balení totiž najdete jednu čtvercovou a jednu hexagonovou silikonovou formu. Hmotu můžete obarvit pomocí kombinace přiložených pigmentů. Ze žluté, červené a modré namícháte opravdu velké množství zajímavých odstínů.

Na rozdíl od křišťálové pryskyřice, Jesmonite tvrdne opravdu rychle. Při tvoření tedy nemáte času nazbyt. Navážit, rozmíchat, obarvit, nalít, vyklepat bublinky. A za půl hodiny můžete z formy opatrně vyjmout výrobek. Ten pak potřebuje dalších 24 hodin do úplného vytvrzení. Nejlépe mu to půjde, pokud k němu bude mít ze všech stran přístup vzduch. Ideální je ho položit navrch formy a do druhého dne si ho nevšímat.

Chcete-li vyzkoušet terrazzo efekt, budete muset vytvrdlý výrobek obrousit smirkovým papírem. Aby byl výrobek dobře chráněný, nejen proti vlhkosti, doporučujeme ho po finálních úpravách natřít tmelicím zátěrem neboli sealerem

Kde Jesmonite koupím?

Jsme jediným oficiálním distributorem Jesmonite pro Českou republiku. Hmotu tedy koupíte pouze na našem e-shopu a v prodejnách v Praze a Brně. V nabídce máme balení hmoty vhodná pro domácí hobby použití. Pokud byste měli zájem o větší balení, neváhejte se nám ozvat.

Technické příručky ke stažení (připravujeme):

Související články

Jak obarvit Jesmonite?

Jak obarvit Jesmonite?

Láká vás vyzkoušet všechny možnosti, které přináší nová licí hmota Jesmonite? Pak byste určitě měli vědět více o tom, jak můžete hmotu obarvit.

Číst více

Jak pracovat s hmotou Jesmonite?

Jak pracovat s hmotou Jesmonite?

Tvoření s Jesmonite hmotou je hračka! V tomto článku se dozvíte, jak tuto hmotu správně připravit, jak s ní pracovat, jak tvořit s barvami a pigmenty a také jak hotový výrobek můžete dozdobit. 

Číst více

Jesmonite: 10 nejčastějších otázek

Jesmonite: 10 nejčastějších otázek

Jestli chcete začít tvořit s Jesmonite hmotou, ale ještě toho o ní mnoho nevíte, pak je tenhle článek přesně to, co si potřebujete přečíst!

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 577+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Pondělí, 25. Říjen 2021

100%

velký výběr zboží pro tvoření za dobré ceny, bezproblémové a rychlé dodání

+ velký výběr zboží pro tvoření
+dobré ceny
+bezproblémové a rychlé dodání

Ověřený zákazník
Sobota, 23. Říjen 2021

100%

Vše naprosto perfektní.

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 21. Říjen 2021

80%

Objednavka odesla az za 2 dny do zasilkovny, jinak se vsim spokojenost