Červená inspirace + soutěž

Červená inspirace + soutěž 01.05.2021
Inspirujte se k tvoření červených šperků a zapojte se do soutěže až o 500 Kč.

Svoji červenou korálkovou chvilku si můžete vychutnat jen pro sebe. Ale taky nám můžete ukázat vaše doplňky a výtvory v červených tónech, a zapojit se tak do soutěže o bezva korálkové ceny!

Stačí nám na Facebooku nebo Instagramu poslat do zprávy fotku vašeho výtvoru nebo ho sdílet pod tento příspěvek. I tento měsíc vybere jeden člen našeho týmu 3 vítěze. Pravidla najdete zde.

Dva se můžou těšit na balíček korálků a vítěz měsíce na poukázku 500 Kč na nákup korálků dle svého výběru.

R4_09390

A kde hledat inspiraci? 

Jak jinak začít tenhle článek, než tím, že máj je lásky čas… A k lásce neodmyslitelně patří symbol srdce, ideálně červeného. Ať už se chcete pochlubit šperkem vytvořeným na schůzku pod třešní, jiným doplňkem nebo dokonce dekorací z korálků a komponentů červené barvy, naše květnová výzva je tou ideální příležitostí! :-)

Červená barva je často brána jako signální (stejně jako žlutá, která byla tématem dubnové výzvy). Je chápána jako signál k zastavení na křižovatce, objevuje se na různých značkách nebo piktogramech. Kvůli tomu je tedy často vnímána jako barva varovná. A u tohoto významu můžeme zůstat i co se týče šperků. Ty na sebe totiž díky této barvě upoutají bez pochyby pozornost, mnohdy okořeněnou pochvalou krásného doplňku. 

R4_09396

V čínské kultuře je tato barva symbolem štěstí a barvou života, její symbolika se ovšem promítá do mnoha dalších sfér života. Třeba v Číně je zvykem dávat peněžní dary v červené obálce a rudá je také oblíbenou barvou svatebních šatů. Existuje celá řada odstínů červené barvy, které mají v této asijské kultuře svoje specifická pojmenování a významy. Krom barvy ctnosti, pravdy a upřímnosti symbolizuje také bohatství.

Více o červené barvě a o tom, jak působí na lidskou psychiku jsme sepsali do specializovaného článku, který si můžete přečíst zde.

Najděte si ty správné komponenty pro váš červený projekt:

R4_09495

Nezapomeňte také, že 9. května se slaví Den matek. Inspirujte se tedy v naší Inspirační galerii a vytvořte nějaký šperk třeba právě jako dárek pro maminku.

R4_09397

Najdete tam například návody s tématem lásky a srdíček: 

R4_09417

nebo další návody například na:

Určitě ale prozkoumejte i ostatní návody. Třeba objevíte tu pravou kombinaci pro váš originální šperk v červené barvě. Tak teď už víte všechno a můžete se pustit do tvoření a my se opravdu těšíme na Vaši tvorbu! <3

Pokud se budete svými červenými doplňky chlubit na sociálních sítích, potěší nás, když fotku označíte #vyzvaodkoralku a #inspiraceodkoralku.

R4_09420