Valentýn – darujte šperk vyrobený z lásky

Valentýn – darujte šperk vyrobený z lásky 21.01.2020
Je tu únor a s ním i čas lásky, svátek svatého Valentýna nebo vášnivého Kupida, červených růží a dalších dárečků v červené barvě.

To, že je červená úzce spojena se svátkem lásky svatého Valentýna, není žádná novinka. Vzhledem k tomu, že je to barva srdce, vždy symbolizovala i lásku. Zejména pak lásku vášnivou, jelikož červená podněcuje chtíč a z psychologického hlediska se tato intenzivní barva, kterou nikdo nepřehlédne, pojí s energií, základními pudy a intenzivními pocity jako jsou právě vášeň nebo hněv.

Vy se na svého milého určitě nehněvejte. Místo toho mu můžete vyjádřit své city pomocí vlastnoručně vyrobeného šperku. Vytvořte například minimalistický náramek ze Shamballa šňůry s jednoduchým akcentem v podobě komponentu z pravého stříbra. Nebo se nechte inspirovat návody pro minerálové náramky, které můžete tematicky proložit červeným korálem.

DSC08940
Líbí se vám náramek na obrázku? Za pár minut si ho můžete vytvořit, stačí navázat "origami" srdíčko ze stříbra Ag 925/1000 na Shamballa šňůru.

Den svatého Valentýna už dávno neslouží jen jako připomenutí milostné lásky, ale také lásky v podobě přátelství. Ať už je to nejlepší přítelkyně, sestra, nebo maminka, i jim můžete dát najevo svou náklonnost. Podívejte se například na návod Náramky pro kamarádky, podle kterého zvládne navléknout náramek i úplný začátečník.

Untitled design (4)
S použitím základu na Shamballa náramky, spojovacích kroužků a spojovacího dílu ve tvaru srdce můžete vytvořit například romantické párové náramky. Srdce je z materiálu Ag 925/1000 a je možné ho objednat ve stříbrné, zlaté anebo rosegold variantě.

A v neposlední řadě nezapomeňte na to, že láska k ostatním vychází ze sebelásky. Nikdo z nás není schopen skutečně milovat bližního svého, pokud nejdříve nenajde ryzí lásku vůči sobě. Žijeme však v době, která je rychlá a málokdy si uděláme čas na sebe. Zapomínáme tak na toho nejdůležitějšího člověka, o kterého se tu máme postarat. Začněte letos jinak – vytvořte si šperk i sama pro sebe! Ať už jsou to krásné šité náušnice z rokajlových, broušených a mačkaných korálků, nebo zazáříte díky jednoduchým náušnicím za pomoci nových SWAROVSKI přívěsků ve tvaru srdce a stříbrných šlupen.

Untitled design (5)
S originálními a vlastnoručně vyrobenými doplňky budete za královnu večera.


Další zajímavosti o červené barvě:

  • v Indii se dívky vdávají v červených svatebních šatech, které symbolizují právě lásku a vášeň mezi partnery,
  • v Číně se dívky vdávají oděné v červené, protože symbolizuje dlouhodobé štěstí v manželství,
  • pokud se díváme na červenou, tep našeho srdce se zrychlí,
  • v Ruštině „krásná“ znamená také „červená“,
  • je to nejčastěji používaná barva na národních vlajkách.