Elegantní sutaškové náušnice

Stalo se Vám, že jste rovnou z práce běžela na večírek a nebyl čas se převléci? Někdy ke změně looku stačí málo, třeba tyto efektní náušnice, plné třpytu Swarovski a broušených korálků.
Elegantní sutaškové náušnice
Elegantní sutaškové náušnice

Postup výroby

 1. *Některý materiál, který byl u návodu původně použit, již není k dispozici. Proto jsou v seznamu potřeb produkty jiné, které jsou pro výrobu šperku stejně vhodné."

  Ustřihneme si asi 130 cm černého nyma a navlékneme jehlu, na druhém konci uděláme uzlík. Připravíme si 4 kousky černé sutašky, každý o délce 11 cm. Přibližně 3,5 cm od kraje je všechny protáhneme jehlou s nymem a uděláme zajišťovací steh, aby nám sutašky držely u sebe a nerozsypaly se. Opatrně vedeme stehy středem všech sutašek, sešíváme je k sobě a zároveň je tvarujeme do kroužku, do kterého se nám vejde 14mm rivolka.

  Obrázek 1

  Obrázek 2

 2. Uzavřeme kroužek, přizkusíme si v něm udržet rivolku, abychom si ověřili, že jsme vytvarovali správně velké očko, a mezi setkávající se sutašky všijeme 1 ks TR11. Těsně nad něj našijeme další 2 TR11 a v následujícím stehu vedeném opačným směrem všijeme ještě 1 TR11 mezi předchozí 2.

  Obrázek 3

  Obrázek 4

 3. Aby nám rivolka ve smyče dobře držela, zakápneme ji z rubové strany v místech, kde se dotýká sutašek, lepidlem. Necháme uschnout.

  Obrázek 5

  Obrázek 6

  Zobrazit celý postup

 4. Nyní všijeme 1 ks BK4, ale pozor, sutašky si rozdělíme na 3 a 5 vrtev (místo na klasické 4 a 4), přičemž korálek všijeme do pěti vrstev. Pečlivě prošíváme drobnými stehy oblouček, který se kolem korálku vytvoří. Konce sutašek připevníme také z rubové strany tak, aby pevně držely a motiv se nerozpáral, ale zároveň nesmíme narušit hladkost provedení předchozích stehů.

  Obrázek 7

  Obrázek 8

  Obrázek 9

 5. Na druhou stranu do obloučku ze tří zbylých konců sutašek všijeme 1 rokajl TR11. Podobně jako v předchozím kroku dbáme především na jemnost a preciznost provedených stehů, které jsou vedeny středem všech sutašek, jinak na sebe nebudou vrstvy hladce „ležet“. Zapošijeme a přebytečné konce sutašek odstřihneme.

  Obrázek 10

  Obrázek 11

  Obrázek 12

 6. Ustřiheme si 3 ks černé sutašky, všechny o délce cca 4 cm. Zezadu je našijeme v místech, která nejsou z lícové strany vidět, na právě dokončený menší oblouček. Otočíme lícem k sobě a mezi hotový oblouček a nové vrstvy sutašek začneme všívat řadu rokajlu TR11.

  Obrázek 13

  Obrázek 14

 7. Jakmile máme všité všechny korálky v řadě rokajlu, přišijeme sutašky k velkému obloučku. Místo dotyku si pojistíme několika stehy tam a zpět, aby pevně drželo.

  Obrázek 15

 8. Do třech sutašek, se kterými právě pracujeme, všijeme další korálek BK4. Několikrát pevně prošijeme oblouček a zbylé sutašky přišijeme na rubovou stranu, čímž je upevníme, zapošijeme. Přebytečné konce můžeme ustřihnout.

  Obrázek 16

  Obrázek 17

  Obrázek 18

 9. Na rubovou stranu doprotřed horní části nalepíme puzetu z chirurgické oceli a lepidlo necháme zaschnout.

  Obrázek 19

 10. Poté lehce potřeme lepidlem celou zadní stranu náušnice (ale opravdu jen lehce) a přitiskneme na semišový podklad. Je nutné si předem propíchnout puzetkou malou dírku do podkladu, aby nám jí pak puzeta při podlepování prošla. Opět necháme zaschnout, můžeme prsty přitlačit obě části k sobě.

  Obrázek 20

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Středa, 29. Červen 2022

100%

Doporučuji

Ověřený zákazník
Středa, 29. Červen 2022

100%

Rychlé vyřízení, vše v pořádku.

Ověřený zákazník
Úterý, 28. Červen 2022

100%

Vždy je vše OK.