Vybavte si svoji dílničku

Vybavte si svoji dílničku 07.10.2020
Jste zapálení do tvorby vlastních šperků a dekorací, ale nemáte čas a chuť zdlouhavě hledat po internetu jaké pomůcky potřebujete? Nezoufejte, připravili jsme pro vás rychlý přehled, který vám výběr usnadní!

Šperky z křišťálové pryskyřice

Fascinují vás šperky z křišťálové pryskyřice, ale neustále přemýšlíte, co všechno je potřeba k tomu, abyste dosáhli výsledného díla, které vidíte na inspiračních galeriích? Je jasné, že k tomu jen směs křišťálové pryskyřice nestačí. Kromě desítek silikonových forem nebo speciální silikonové pasty, které se postarají o to, aby křišťálový šperk měl takovou formu, jakou si představujete, budete potřebovat i další pomůcky, které najdete ve specializovaném článku o pryskyřici.

K tomu všemu se vám určitě bude hodit i horkovzdušná pistole nebo plynový hořák, které se používají při tvorbě křišťálových šperků v momentě, kdy se v pryskyřici objeví nežádoucí bublinky. K tomu, aby bublinky praskly, vám postačí přejet rychlým pohybem nad pryskyřicí hořákem.

DDE00044 DDE00046

Pokud jste například vytvořili kuličku s malým kvítkem a nyní přemýšlíte, jak z ní vytvořit náhrdelník, speciální ruční vrtačka s výměnnými nástavci se bude hodit k tomu, abyste do šperku udělali dírku. Kromě toho se vám bude hodit i na jiné materiály, jako je například měkký kov.

K vyleštění křišťálových šperků se vám zase bude hodit ruční bruska s výměnnými nástavci. Tu si můžete dokonce pořídit na USB nabíjení, abyste nemuseli řešit pracovní plochu v okolí zásuvky. Ruční brusky jsou velmi praktické, jelikož jsou kompaktní a použít je můžete nejen na leštění, ale také na broušení, vrtání otvorů do silnějších materiálů a k frézování.

DDE00018

K dekoracím pomocí tavné pistole

Tavné pistole jsou jednou z nejoblíbenějších pomůcek při výrobě domácích dekorací. Často máme pocit, že se bez ní prostě neobejdeme a je to dost možná pravdou. Tavné lepidlo v tyčince, které se rozpouští tím, že se vkládá do zásobníku pistole a uvolňuje se pomocí praktické páčky, která lepidlo dávkuje, je vhodné na většinu materiálů a často vydrží i větší zátěž. Výhodou je také to, že pokud jste zalepili, co jste neměli, ze spousty materiálů jej po zaschnutí můžete opatrně strhnout a začít lepit od znova.

Pokud se vám nehodí transparentní lepidlo, jelikož chcete lepit barevné materiály, určitě vás potěší, že tavné tyčinky u nás najdete i v barevných variantách a to dokonce i se třpytkami. Značka Extol, která vyrábí tyto tyčinky, se stará i o výrobu tavných pistolí s praktickým držátkem u hlavice pistole, abyste ji nemuseli pokládat na pracovní plochu a nabízí také speciální růžovou edici.

DDE00023

Růžová edice nářadí (nejen) pro ženy – Extol Lady

Extol Lady jsou velmi populární sady nářadí a další jednotlivé produkty, které Extol vytvořil v krásné růžové barvě. Edice (nejen) pro ženy, kterou nazvali Extol Lady, nabízí například ulamovací nůž, tavnou pistoli nebo speciální sady nářadí v praktickém penále nebo kufříku, kde najdete šroubováky, štětce, kladivo, ráčnu, kleště, metr, svítilnu a další velmi praktické pomůcky jak na výrobu šperků, tak do domácnosti. Tyto zvýhodněné a vizuálně krásné sady vám nabídnou průřez nejdůležitějším nářadím, díky kterému si poradíte skoro se vším.

Personalizované doplňky s vyrytými iniciály

Gravírování nikdy nebylo víc dostupné než teď. Díky speciálnímu gravírovacímu mikro peru můžete obyčejný šperk přetvořit na osobní medailon. Stačí podržet tlačítko a rychlé vibrace v hrotu pera se postarají o to, aby jste do materiálů jako je bižuterní kov, dřevo, plast nebo sklo, vyryli vámi požadovaný ornament. Už nemusíte hledat specializované servisy, které vám vyryjí jméno vaší lásky na přívěsek za vysokou částku, ale snadno si můžete ozdobit své šperky v pohodlí domova.

A pokud na šperk chcete dobře vidět, můžete si na práci posvítit speciální LED čelovkou zabudovanou v čepici z edice Extol Lady nebo si můžete doplněk 8x zvětšit pomocí lupy ve speciálním držáku, kterému se říká „třetí ruka“.

Ať už vyrábíte šperky, dekorace nebo jste profesionální domácí kutilové, věříme, že výše zmiňované nářadí vám usnadní práci při mnoha příležitostech, jelikož se dají univerzálně a dlouhodobě využívat. Pokud vás zajímají konkrétní produkty, podívejte se na značky Extol a Beadsmith, které nabízí vysokou kvalitu za velmi přívětivou cenu.

DDE00039