Vše pro tvorbu se samotvrdnoucí hmotou

Jak na tvoření ze samotvrdnoucí hmoty

Základy a nejčastější dotazy

Keramika a porcelán jsou aktuálně na výsluní interiérových trendů. Věděli jste, že krásné dekorace, jako z keramické hlíny, si můžete vyrobit i v pohodlí domova? A žádná pec k tomu není potřeba! Stačí balíček samotvrdnoucí hmoty a můžete vyrábět. Jednoduše z ní vyválíte nebo vymodelujete talířky, svícínky nebo dekorativní sošky.

Navíc aktuální estetika se kloní k přírodním barvám a organickým tvarům. Netřeba se obávat toho, že by bylo na škodu, když se vám výrobek nepovedl naprosto symetricky nebo když někde zůstal otisk prstu. To je jedině dobře!

Jak dlouho samotvrdnoucí hmota schne?
Výrobek ze samotvrdnoucí hmoty schne 24-72 hodin. Záleží na tloušťce hmoty, kterou jste pro výrobu použili. To, že je výrobek suchý, poznáte podle jednolité barvy, která je světlejší než při modelování.
Můžu schnutí samotvrdnoucí hmoty urychlit?
Samotvrdnoucí hmota potřebuje pomalu a rovnoměrně schnout na vzduchu. Nedávejte jí do trouby, ani ke zdrojům tepla. Pokud by došlo k nerovnoměrnému nebo příliš rychlému vysychání, hmota popraská.
Můžou se samotvrdnoucí hmotou pracovat i děti?
Samotvrdnoucí hmota je netoxická a pro práci s ní není potřeba používat ochranné pomůcky. Je tedy vhodná i pro dětské ruce. Po tvoření stačí se důkladně umýt mýdlem. V nabídce máme i hmotu DAS Junior, která je pro děti přímo určená.
Jaké pomůcky pro práci se samotvrdnoucí hmotou potřebuji?
Pro tvoření ze samotvrdnoucí hmoty nepotřebují začátečníci žádné specifické pomůcky. Nejdůležitější je váleček – ale ten pro začátek dobře nahradíte například plechovkou limonády. Pokud se vám tvoření ze samotvrdnoucí hmoty zalíbí, doporučujeme zakoupit profesionální váleček a minimálně jednu sadu modelovacích nástrojů, se kterou budeme moci lépe tvořit tvary a vzory.
Jak můžu výrobek zdobit?
Vytvrdlý výrobek můžete zdobit akrylovými barvami a fixami. Barvu doporučujeme poté zalakovat bezbarvým lakem, aby byla dobře chráněná proti otěru. Pokročilé techniky umožňují barvit i samotnou hmotu nebo do ní přidávat třpytky či metalické plátky.
Může výrobek přijít do kontaktu s vodou?
Výrobky ze samotvrdnoucí hmoty nejsou vhodné pro přímý kontakt s vodou ani s potravinami. Pokud chcete vytvořit vázičku nebo květináč, je nutné výrobek velice pečlivě zalakovat několika vrstvami akrylátového laku.
Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Pondělí, 23. Květen 2022

100%

Vše je OK

Ověřený zákazník
Pondělí, 23. Květen 2022

100%

Vekmi rychlé vyřízení, široký sortiment, velmi ochotné prodavačky

Ověřený zákazník
Pondělí, 23. Květen 2022

100%

Jako obvykle vše v pořádku