Pomůcky pro ty, kteří to se samotvrdnoucí hmotou myslí vážně

Nějak se začít musí. A u samotvrdnoucí hmoty rozhodně platí, že začít se dá s málem. Co ale dělat, pokud chcete svoje tvoření posunout na další úroveň? Pomohou vám profesionální pomůcky! Pojďte se s námi podívat na seznam nástrojů, které by ve vaší dílničce neměly chybět.

Pomůcky pro ty, kteří to se samotvrdnoucí hmotou myslí vážně

Pátek, 13. srpen 2021

Co je to samotvrdnoucí hmota, jsme si řekli v předchozím článku. Stejně tak jsme si představili základní pomůcky, které má každý z nás doma.

Tentokrát se zaměříme na pomůcky, které stojí za to si do svého kreativního koutku pořídit, pokud se chcete práci se samotvrdnoucí hmotou věnovat intenzivněji.

Modelovací podložka

Vzhledem k tomu, že výrobek potřebuje několik dní nerušeně schnout, je vhodné ho vyrábět na podložce, kterou můžete snadno přemístit. Dobře poslouží třeba velká keramická kachle – klasická bílá lesklá „obkladačka“, kterou koupíte v každém hobby marketu. Je však těžká a křehká, takže je potřeba mít bezpečné místo, kde ji můžete skladovat. Méně „náročnou“ variantou je modelovací podložka z plastu, kterou snadno zasunete kamkoliv.

Válečky

Ačkoliv se dá hmota vyválet i plechovkou s colou, není to úplně pohodlné. Váleček by měl být vždy delší, než je šířka hmoty, kterou chcete vyválet. Jen tak dosáhnete toho, že bude hmota rovnoměrně silná. Skvělým pomocníkem je akrylový váleček DAS, který má sadu aretačních kroužků. Na oba konce válečku navléknete kroužek v takové tloušťce, které chcete u své hmoty dosáhnout, a máte jistotu, že vše bude rovnoměrné.

Modelovací nástroje

Pokud vás láká modelování složitějších tvarů, určitě by vám neměla chybět sada modelovacích špachtlí. Někde s nimi uhladíte, jinde pomocí nich vytlačíte zajímavý vzor… Nástroje jsou univerzální a záleží jen na vaší fantazii.

Vykrajovátka

I když to nemusí být na první pohled patrné, s vykrajovátky se dá opravdu vyhrát. Vykrojit si můžete základní tvar, který budete dále dekorovat, nebo naopak drobné tvary, které budete používat jako dekorační aplikace na větším výrobku. Skvěle se s nimi zabaví i děti. Co třeba si letos společně vyrobit sadu vánočních ozdob ze samotvrdnoucí hmoty? S vykrajovátky to snadno zvládnete a zapojit se může celá rodina.

Skalpel

Pokud chcete vykrajovat vlastní obrysy hmoty nebo třeba v hmotě vyřezávat otvory, určitě oceníte pomoc skalpelu. Ostrá úzká čepel se dostane i tam, kam by klasický kuchyňský nůž nemohl. Jenom pozor, skalpel patří do ruky pouze dospělým!

Související články

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Už jste si osahali tvorbu s licí hmotou Jesmonite a mramorový efekt vás přestává bavit? Máme po vás řešení! Zkuste zkombinovat Jesmonite a epoxidovou pryskyřici. Slibujeme, že z toho bude Velmi Slibné Lití!

Číst více

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Pouze do rozdání zásob máte možnost získat luxusní přívěsek SWAROVSKI, který se již nedá koupit!

Číst více

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

Vyzkoušejte jeden z těchto 5 návodů na tvoření v růžové barvě nebo vytvořte něco podle sebe a zapojte se do naší květnové tvořivé výzvy!

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Úterý, 17. Květen 2022

100%

Velká nabídka produktů, dobré ceny, rychlé vyřízení objednávky.

Ověřený zákazník
Úterý, 17. Květen 2022

100%

Doporučuji

Ověřený zákazník
Pondělí, 16. Květen 2022

100%

Možnost objednávat přes e-shop mi vyhovuje. V klidu si vyberu, promyslím si a pak objednám. Mohu několikrát změnit.