Pomůcky pro ty, kteří to se samotvrdnoucí hmotou myslí vážně

Nějak se začít musí. A u samotvrdnoucí hmoty rozhodně platí, že začít se dá s málem. Co ale dělat, pokud chcete svoje tvoření posunout na další úroveň? Pomohou vám profesionální pomůcky! Pojďte se s námi podívat na seznam nástrojů, které by ve vaší dílničce neměly chybět.

Pomůcky pro ty, kteří to se samotvrdnoucí hmotou myslí vážně

Pátek, 13. Srpen 2021

Co je to samotvrdnoucí hmota, jsme si řekli v předchozím článku. Stejně tak jsme si představili základní pomůcky, které má každý z nás doma.

Tentokrát se zaměříme na pomůcky, které stojí za to si do svého kreativního koutku pořídit, pokud se chcete práci se samotvrdnoucí hmotou věnovat intenzivněji.

Modelovací podložka

Vzhledem k tomu, že výrobek potřebuje několik dní nerušeně schnout, je vhodné ho vyrábět na podložce, kterou můžete snadno přemístit. Dobře poslouží třeba velká keramická kachle – klasická bílá lesklá „obkladačka“, kterou koupíte v každém hobby marketu. Je však těžká a křehká, takže je potřeba mít bezpečné místo, kde ji můžete skladovat. Méně „náročnou“ variantou je modelovací podložka z plastu, kterou snadno zasunete kamkoliv.

Válečky

Ačkoliv se dá hmota vyválet i plechovkou s colou, není to úplně pohodlné. Váleček by měl být vždy delší, než je šířka hmoty, kterou chcete vyválet. Jen tak dosáhnete toho, že bude hmota rovnoměrně silná. Skvělým pomocníkem je akrylový váleček DAS, který má sadu aretačních kroužků. Na oba konce válečku navléknete kroužek v takové tloušťce, které chcete u své hmoty dosáhnout, a máte jistotu, že vše bude rovnoměrné.

Modelovací nástroje

Pokud vás láká modelování složitějších tvarů, určitě by vám neměla chybět sada modelovacích špachtlí. Někde s nimi uhladíte, jinde pomocí nich vytlačíte zajímavý vzor… Nástroje jsou univerzální a záleží jen na vaší fantazii.

Vykrajovátka

I když to nemusí být na první pohled patrné, s vykrajovátky se dá opravdu vyhrát. Vykrojit si můžete základní tvar, který budete dále dekorovat, nebo naopak drobné tvary, které budete používat jako dekorační aplikace na větším výrobku. Skvěle se s nimi zabaví i děti. Co třeba si letos společně vyrobit sadu vánočních ozdob ze samotvrdnoucí hmoty? S vykrajovátky to snadno zvládnete a zapojit se může celá rodina.

Skalpel

Pokud chcete vykrajovat vlastní obrysy hmoty nebo třeba v hmotě vyřezávat otvory, určitě oceníte pomoc skalpelu. Ostrá úzká čepel se dostane i tam, kam by klasický kuchyňský nůž nemohl. Jenom pozor, skalpel patří do ruky pouze dospělým!

Související články

Dárek: Luxusní přívěsek SWAROVSKI

Dárek: Luxusní přívěsek SWAROVSKI

Pouze do rozdání zásob máte možnost získat kousek z luxusního pokladu plného SWAROVSKI přívěsků, který našel pan Korálek v našem skladu!

Číst více

Pečujete správně o své jantarové šperky?

Pečujete správně o své jantarové šperky?

Ať už přímo vy sami tvoříte šperky z jantaru, nebo jste takový šperk dostali darem, jistě chcete, aby vám vydržel co nejdéle krásný. Přečtěte si proto 10 pravidel, která byste měli v péči o jantarové šperky dodržovat.

Číst více

Objevte poklad jménem jantar

Objevte poklad jménem jantar

Nedávno jsme do nabídky zařadili jantarové korálky v několika různých tvarech a barvách a musíme říct jedno – sortiment jantaru nás úplně okouzlil! Sepsali jsme pro vás proto článek, který vám blíže představí tenhle poklad (nejen) od Baltského moře.

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 492 recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Úterý, 21. Září 2021

100%

Rychlost vyřízení objednávky :-). Jeden den objednáno a ještě ten den jsem si mohla objednávku vyzvednout.

+ Rychlost

Ověřený zákazník
Úterý, 21. Září 2021

100%

Velmi příjemný obchod, rozmanitý sortiment, je z čeho vybírat

Ověřený zákazník
Úterý, 21. Září 2021

100%

Velký výběr zboží, velmi dobrá komunikace obchodu, rychlé a bezchybné vyřízení objednávky

+ rychlé a bezchybné vyřízení objednávky
+velmi dobrá komunikace obchodu
+velký výběr zboží