Inspirace za plotem - Moje Hygge

Přečtěte si nový rozhovor v rámci Inspirace za plotem, tentokrát vám přinášíme rozhovor s Bárou za značku Moje Hygge.
Inspirace za plotem - Moje Hygge

Čtvrtek, 21. leden 2021

Představte si klidný večer, kdy se uvelebíte do svého oblíbeného křesla a zabalíte se s hrnkem čaje nebo kávy do té nejměkčí deky. Vezmete si do ruky skvělou knížku nebo zapnete oblíbený film a za příjemné vůně zapálených svíček si prostě užíváte každého okamžiku. Tohle je asi nejrozšířenější představa o tom, co to je “hygge”. Pravdou je, že hygge nemusí nutně znamenat jen takový klidný večer, ale je to původem norské a dánské slovo vyjadřující celkový pohodový přístup k životu. 

A ať už je vaše hygge jakékoliv, Moje Hygge je česká značka, která nabízí nejen produkty, které vám Hygge atmosféru pomohou vykouzlit, ale také u nich na stránkách najdete, kde Hygge hledat a jak ho skvěle prožít. Tak se pohodlně usaďte, zapalte voňavou svíčku a pojďte si přečíst nový rozhovor v rámci rubriky Inspirace za plotem. Na otázky nám za Moje Hygge odpovídala Bára:

Untitled design (23)

Jak bys popsala a více přiblížila značku Moje Hygge? 
Jsme malá firma (dvě kamarádky) vyrábějící především vonné sojové svíčky, kterými se snažíme nabízet lidem alternativu k běžným parafinovým svíčkám vyráběným z ropy. Chceme vyrábět kvalitní ekologické produkty, které budou nejen krásně vonět, ale budou zároveň šetrné k lidskému zdraví a přírodě. A protože nám byl vždycky blízký koncept hygge, doplňujeme náš sortiment o výběrové produkty z Dánska a dalších severských zemí. V našem e-shopu tak lidé najdou produkty díky kterým si můžou pocit hygge vytvořit i u nich doma.

Co bylo na začátku vzniku značky? 
Nápad vznikl vlastně náhodou. Zamilovaly jsme se do idey Hygge a chtěly jsme vytvářet tzv. Hyggeboxy – takové krabičky Hygge záchrany. Jde o krabici, kterou vytáhnete, když se chcete uvolnit a užít si tu správnou pohodu, takže je naplněná vším, co byste k tomu mohli potřebovat – svíčkami, plédem, knihou, poznámkovým blokem, čokoládou, čajem, vlněnými ponožkami nebo třeba starými dopisy a fotografiemi.

A právě do našich hyggeboxů jsme potřebovaly kvalitní, krásné a přírodní svíčky, které jsme ale nemohly sehnat. Všechny měly nějaké ale – nebyly úplně přírodní, nelíbily se nám vůně nebo byly příliš drahé – a tak jsme se rozhodly vzdělat se v aromaterapii, načíst si informace o přírodních svíčkách a začít si je samy vyrábět.

DDD09637 (1)

Prozradíš něco ze svého "know-how" či jak vypadá výroba? 
Snažíme se především vybírat kvalitní suroviny a hodně času věnujeme neustálým inovacím a zlepšování. Takže i samotná výroba u nás už několikrát prošla několika změnami. U ekologických svíček jde v první řadě o pečivost, trpělivost, správné načasování a dbaní na optimální teplotu všech surovin. 

Jak ty sama vnímáš hygge jako trend? A jak vypadá v tvém podání?
Mě osobně koncept hygge oslovil hlavně proto, že pojmenoval to, co jsem měla ráda odmalička. Užívání si společného času s rodinou a přáteli, vytváření útulné a vřelé atmosféry a vychutnávání si obyčejných věcí. Pro mě je hygge každodenní záležitostí - zpříjemňování si běžných okamžiků, pocit pohody a útulna. Nejvíc hygge je pak pro mě víkendový den s rodinou, kdy venku sněží, my máme zapálený krb a svíčky a nad hrnkem horkého čaje si hrajeme, čteme a prostě jenom jsme spolu.

DDD09651

Kdyby si někdo měl pořídit jeden produkt od Moje Hygge, jaký by to byl a proč?
Určitě naší svíčku. Já osobně mám ráda všechny naše vůně a střídám je podle nálady. Někdy mám chuť na něco silného a kořeněného, jindy zase volím jemnější citrusové tóny a s dětmi nejčastěji zapaluji naše aromaterapeutické svíčky. Nicméně moje srdcovka a snad první svíčka, kterou jsme začali prodávat, byla Skořice a hřebíček. 

Odkud se bere inspirace pro vaší tvorbu? 
Naši nabídku neustále rozšiřujeme a nejčastěji se inspirujeme přírodou ale i každodenním životem. Na jaře kombinujeme jemné citrusové a květinové tóny. Na podzim vždy přicházíme s nějakými silnějšími kořeněnými vůněmi. Jednou z našich posledních novinek je například svíčka Chai Spice inspirovaná mým oblíbeným nápojem z koření Chai Masala, který je naprosto skvělý na prohřátí po dlouhé procházce zasněženou přírodou.

Chcete zažít svoje Hygge? Nezapomeňte se zapojit do soutěže o sojovou svíčku a korálkový balíček na našem Facebooku nebo na Instagramu

Pravidla najdete zde.

DDE03817 (1)

Související články

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 30. Červen 2022

100%

Dobrý výběr, rychle dodání. Hlavně super korálky v tubě a ne v sáčku. Za mě dobrý.

Ověřený zákazník
Středa, 29. Červen 2022

100%

Doporučuji

Ověřený zákazník
Středa, 29. Červen 2022

100%

Rychlé vyřízení, vše v pořádku.