Představujeme novinku – smaltované šperky

Představujeme novinku – smaltované šperky 01.05.2020
Smalt nemusí být jen na hrníčku od babičky, ale můžou se s ním zdobit i komponenty. Zajímá vás, proč jsou šperky se smaltovou úpravou stále více populární?

Smalt je u nás známý jako povrchová úprava nádobí, která se musí vypalovat v peci, aby vytvořila lesklý hladký povrch. Není však smalt jako smalt. Naše nové komponenty OmegaCast mají speciální povrchovou úpravu, kterou zajišťuje studený smalt, kterému se ve šperkařství říká také enamel, a který má své specifické vlastnosti.

Studený smalt je druh kvalitní epoxidové pryskyřice, který nepotřebuje vysoké teploty k zatvrdnutí a dá se nanášet na mnohem širší škálu materiálů. Od skla, dřeva a plastů až po všechny kovy, včetně vzácných kovů. Na všechny tyto materiály smalt dokonale přilne.

Tím se z něj stává i naprosto ideální složka ke zdobení šperků. Proces této povrchové úpravy je mnohem jednodušší než u obyčejného smaltu, jelikož se může vylít do lůžka za studena a nechává se zatvrdnout.

DSC03248

Výsledek je velmi atraktivní a odolná povrchová úprava, která může okrášlit komponent a zároveň z něj udělat originální kousek.

Barvy jsou většinou velmi jasné a neblednou. Po zatvrdnutí je smalt na dotek opravdu tvrdý, takže se nemusíte bát toho, že byste ho lehce zničili nebo poškrábali. Je také odolný vůči otřesům a nebledne na světle.

DSC03266

Komponenty OmegaCast se smaltovou úpravou jsou mimo to vylévané ručně, takže každý kousek je skutečný unikát. Výhodou je i speciální tým oddaný přímo tomuto procesu, který se vyzná nejen v samotném smaltu, ale také v jeho barevných kombinacích. Tyto komponenty tak mohou být zdobeny desítkou zajímavých barev, které jsou buď syté a nebo transparentní napodobující sklo.

Už jste si vybrali komponent pro svůj originální šperk?

DSC03334