Představujeme novinku – smaltované šperky

Smalt nemusí být jen na hrníčku od babičky, ale můžou se s ním zdobit i komponenty. Zajímá vás, proč jsou šperky se smaltovou úpravou stále více populární?
Představujeme novinku – smaltované šperky

Pátek, 1. Květen 2020

Smalt je u nás známý jako povrchová úprava nádobí, která se musí vypalovat v peci, aby vytvořila lesklý hladký povrch. Není však smalt jako smalt. Naše nové komponenty OmegaCast mají speciální povrchovou úpravu, kterou zajišťuje studený smalt, kterému se ve šperkařství říká také enamel, a který má své specifické vlastnosti.

Studený smalt je druh kvalitní epoxidové pryskyřice, který nepotřebuje vysoké teploty k zatvrdnutí a dá se nanášet na mnohem širší škálu materiálů. Od skla, dřeva a plastů až po všechny kovy, včetně vzácných kovů. Na všechny tyto materiály smalt dokonale přilne.

Tím se z něj stává i naprosto ideální složka ke zdobení šperků. Proces této povrchové úpravy je mnohem jednodušší než u obyčejného smaltu, jelikož se může vylít do lůžka za studena a nechává se zatvrdnout.

DSC03248

Výsledek je velmi atraktivní a odolná povrchová úprava, která může okrášlit komponent a zároveň z něj udělat originální kousek.

Barvy jsou většinou velmi jasné a neblednou. Po zatvrdnutí je smalt na dotek opravdu tvrdý, takže se nemusíte bát toho, že byste ho lehce zničili nebo poškrábali. Je také odolný vůči otřesům a nebledne na světle.

DSC03266

Komponenty OmegaCast se smaltovou úpravou jsou mimo to vylévané ručně, takže každý kousek je skutečný unikát. Výhodou je i speciální tým oddaný přímo tomuto procesu, který se vyzná nejen v samotném smaltu, ale také v jeho barevných kombinacích. Tyto komponenty tak mohou být zdobeny desítkou zajímavých barev, které jsou buď syté a nebo transparentní napodobující sklo.

Už jste si vybrali komponent pro svůj originální šperk?

DSC03334
 

Související články

Soutěž o SWAROVSKI poklad

Soutěž o SWAROVSKI poklad

Zapojte se do slosování o naprosto unikátní dárek SWAROVSKI v hodnotě 3 200 Kč! Jak se zapojit se dočtete v tomto článku.

Číst více

Adventní věnce a svícny do každé rodiny

Adventní věnce a svícny do každé rodiny

Věnec se čtyřmi svíčkami patří bez pochyby k jednomu ze základních symbolů adventu. Co neděle, to jeden zažehnutý plamínek. Ale i něco tak tradičního, jako je adventní věnec, se může dočkat kreativních inovací. Pojďte se s námi podívat inspirovat možnostmi, jak na to jít letos jinak.

Číst více

Tipy na vánoční dekorace s dřevěnými akcenty

Tipy na vánoční dekorace s dřevěnými akcenty

I letošní Vánoce se ponesou v duchu přírodních materiálů. Vliv skandinávského designu je stále velmi patrný a to i o svátcích. Připravili jsme pro vás tipy na stylově jednoduché dekorace, které si můžete vyrobit doslova za pár minut. A klidně k tvoření můžete pozvat i děti!

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
98 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 645+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 25. Listopad 2021

100%

Spokojenost, vždy.

+ Kvalita
+Rychlost
+Komunikace

Ověřený zákazník
Středa, 24. Listopad 2021

100%

MAXIMÁLNÍ SPOKOJENOST

Ověřený zákazník
Úterý, 23. Listopad 2021

100%

Vše proběhlo jak mělo. Rychle a bez problémů.