Představujeme novinku – smaltované šperky

Smalt nemusí být jen na hrníčku od babičky, ale můžou se s ním zdobit i komponenty. Zajímá vás, proč jsou šperky se smaltovou úpravou stále více populární?
Představujeme novinku – smaltované šperky

Pátek, 1. květen 2020

Smalt je u nás známý jako povrchová úprava nádobí, která se musí vypalovat v peci, aby vytvořila lesklý hladký povrch. Není však smalt jako smalt. Naše nové komponenty OmegaCast mají speciální povrchovou úpravu, kterou zajišťuje studený smalt, kterému se ve šperkařství říká také enamel, a který má své specifické vlastnosti.

Studený smalt je druh kvalitní epoxidové pryskyřice, který nepotřebuje vysoké teploty k zatvrdnutí a dá se nanášet na mnohem širší škálu materiálů. Od skla, dřeva a plastů až po všechny kovy, včetně vzácných kovů. Na všechny tyto materiály smalt dokonale přilne.

Tím se z něj stává i naprosto ideální složka ke zdobení šperků. Proces této povrchové úpravy je mnohem jednodušší než u obyčejného smaltu, jelikož se může vylít do lůžka za studena a nechává se zatvrdnout.

DSC03248

Výsledek je velmi atraktivní a odolná povrchová úprava, která může okrášlit komponent a zároveň z něj udělat originální kousek.

Barvy jsou většinou velmi jasné a neblednou. Po zatvrdnutí je smalt na dotek opravdu tvrdý, takže se nemusíte bát toho, že byste ho lehce zničili nebo poškrábali. Je také odolný vůči otřesům a nebledne na světle.

DSC03266

Komponenty OmegaCast se smaltovou úpravou jsou mimo to vylévané ručně, takže každý kousek je skutečný unikát. Výhodou je i speciální tým oddaný přímo tomuto procesu, který se vyzná nejen v samotném smaltu, ale také v jeho barevných kombinacích. Tyto komponenty tak mohou být zdobeny desítkou zajímavých barev, které jsou buď syté a nebo transparentní napodobující sklo.

Už jste si vybrali komponent pro svůj originální šperk?

DSC03334
 

Související články

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Už jste si osahali tvorbu s licí hmotou Jesmonite a mramorový efekt vás přestává bavit? Máme po vás řešení! Zkuste zkombinovat Jesmonite a epoxidovou pryskyřici. Slibujeme, že z toho bude Velmi Slibné Lití!

Číst více

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Pouze do rozdání zásob máte možnost získat luxusní přívěsek SWAROVSKI, který se již nedá koupit!

Číst více

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

Vyzkoušejte jeden z těchto 5 návodů na tvoření v růžové barvě nebo vytvořte něco podle sebe a zapojte se do naší květnové tvořivé výzvy!

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Pondělí, 23. Květen 2022

100%

Vše je OK

Ověřený zákazník
Pondělí, 23. Květen 2022

100%

Vekmi rychlé vyřízení, široký sortiment, velmi ochotné prodavačky

Ověřený zákazník
Pondělí, 23. Květen 2022

100%

Jako obvykle vše v pořádku