OmegaCast

OmegaCast OmegaCast komponenty jsou určeny nejen pro ty, kteří milují výrazný design a barevné motivy, ale také pro všechny, kteří si potrpí na opravdovou kvalitu svých doplňků. Postříbření 999/1000 stříbrem a pozlacení pomocí 24k zlata zajistí stálobarevnost a dlouhou životnost vašich šperků a speciální smaltová úprava v mnoha krásných barvách se postará o to, abyste si vybrali komponent přesně pro vás.

Evropská kvalita s opravdu silnou podstatou

OmegaCast má ryze evropský původ. Všechny suroviny, které jsou použité k výrobě komponentů, jsou od předních evropských dodavatelů v té nejlepší kvalitě a neobsahují nikl, ani olovo. OmegaCast se tak pečlivě stará o to, aby jejich komponenty vždy striktně dodržovaly kvalitu v souladu s právními předpisy Evropské unie známé jako REACH.

Na výrobu jejich komponentů dlouhodobě používají silikonové formy, do kterých nalévají roztavený kov zamak. Zamak je velmi tvrdý a odolný kov, který se dlouhodobě používá v odvětví módy a šperkařství. Jedná se o slitinu zinku s hliníkem, hořčíkem a mědí a své jméno si vysloužil zkratkou z německých jmen pro tyto kovy. 

 

  

 

Proč právě zamak?

Zamak se pyšní svou kvalitou. Je totiž opravdu tvrdý a dobře reaguje s vodou a potem. Spousta lidí má různé alergické reakce na běžné bižuterní kovy. Zejména díky potu se daný kov začne uvolňovat na kůži, a jim poté může naskočit vyrážka. Zamak dobře izoluje vodu, a proto nezpůsobuje tyto vyrážky. Kromě toho je sám o sobě díky svému složení hypoalergenní.

OmegaCast své komponenty pokovuje drahými kovy, které na něj dobře přilnou, čímž se z těchto komponentů stávají skutečně odolné, tvrdé, stálobarevné a hypoalergenní šperky

 

          

 

Šperky se smaltovou úpravou

OmegaCast se zaměřuje na zcela unikátní design komponentů, které jsou vyléváné vysoce kvalitní italskou epoxidovou pryskyřicí, které se říká smalt nebo také enamel. Tyto komponenty nabízí v mnoha krásných barevných provedeních a to jak v sytých barvách, tak s barevnou transparentní pryskyřicí.

Zajímavostí je to, že všechny komponenty jsou ručně vyleváné studeným smaltem. OmegaCast zaměstnává už po mnoho let 4 zkušené pracovníky, kteří se specializují pouze na proces studeného smaltování. Díky svým zkušenostem se mohou zaměřovat i na složitější vícebarevné designy a každý rok testovat a vybírat ty nejlepší barvy. Vaše šperky si tak v sobě uchovají duši a zároveň bude každý komponent naprostý unikát.

 

  

 

Lesk a kvalita drahých kovů

Vzhledem k tomu, že komponenty OmegaCast vznikají litím do forem, je běžné, že při tom vznikají různé nedostatky. Mohou tím být nežádoucí linie po stranách komponentu, drsnost povrchu a další nedokonalosti. Komponenty se nejprve vloží do speciálního bubnu s přidaným abrasivním médiem a vodou, aby se “omlátily” do rovnoměrné hladkosti. U některých dílů se provádí ruční broušení před finálním procesem pokovení.

Tyto hladké a vyleštěné výrobky jsou potom galvanicky pokoveny vybranými materiály a následně projdou několika testy kvality. Od roku 2016 laboratoř OmegaCast používá nejmodernější techniku XRF spektrometru, který je schopen přesně změřit tloušťku galvanických vrstev i chemickou konzistenci kovů. Každá šarže je nejprve testována a až pokud je schválena, přechází se k další fázi.

OmegaCast nabízí postříbřenou povrchovou úpravu 999/1000 a to jak jemným stříbrem, tak ve stylu starostříbra. Jedná se o podobný proces pokovování, který ovšem prochází oxidací, která na komponentu vytvoří starodávný reliéf. Najdete zde také komponenty, které jsou pozlacené 24k zlatem.

 

 

Luxusní SWAROVSKI šperky s OmegaCast lůžky

Další kategorií, kterou si vás OmegaCast získá, jsou přívěsky, spojovací díly a puzety s lůžky pro kameny SWAROVSKI. Lůžka jsou navržena tak, aby do nich šly jednotlivé krystaly snadno vlepit, a vy jste si tak mohli jednoduše vytvořit luxusní šperk. Díky povrchové úpravě drahými kovy je můžete doplnit o stříbrné nebo pozlacené řetízky. Lůžka nabízí jak pro spoustu populární výbrusů jako jsou 1122 Rivoli, 1088 Xirius Chaton, až po novější design jako je 4699 Kaleidoscope Hexagon.

 

Řadit podle: Výchozí řazení / Řadit dle ceny /

1 2 3 4 5 6 7 13