Na křídlech motýlů s projektem Společnýma rukama

Skupina českých korálkářek s názvem Společnýma rukama loni dokázala, že i korálky mohou být způsobem, jak podpořit potřebné v nesnázích, a to rovnou ve dvou úspěšných projektech. Po více než půlroční pauze se však šperkařky znovu pustily do díla, aby i letos prostřednictvím svého umu přispěly na dobrou věc.
Na křídlech motýlů s projektem Společnýma rukama

Středa, 19. říjen 2016

První projekt – Séraphiné – prezentoval autorské šaty, které vznikly ve spolupráci s módní návrhářkou Petrou Pilařovou. Šaty byly doplněny korálkovými aplikacemi a především masivním náhrdelníkem, na jejichž výrobě se podílelo 22 autorek. Celý projekt doprovázela výstava šitého šperku ve Studiu Artesilver (nyní Valér) a závěrečná dražba šatů ve prospěch nadace Pink Bubble. Ta proběhla v květnu 2015 v rámci módní přehlídky Petry Pilařové na zámečku Berchtold za účasti mnoha známých osobností. 

Doprovodné drobné šperky lze nadále zakoupit v partnerském obchodě projektu – BJ Shop, umístěném v pražské pasáži Lucerna.  

Šaty   Náhrdelník Angeline      

Korálkářky však nelenily, posílily své řady o další členky a ihned pokračovaly s tvořením. Tentokrát ve spolupráci se špičkovou fotografkou Lucií Baldé a Korálky.cz co by dodavateli materiálu připravovaly předvánoční aukci šperků. Výtěžek projektu Dražba s Lucií Baldé tentokrát putoval přímo ke konkrétnímu člověku – stala se jím paní Petra Č. – handicapovaná maminka-samoživitelka, která se stará o postižené děti. 

Po roce plného pracovního nasazení přišel čas na zasloužený odpočinek. Z téměř půlročního spánku své kolegyně vytrhla Monika Otmílie Kašparová s nápadem na nový projekt, jemuž vévodí ozdoby všech luk i květin samotných – pestrobarevní motýlci. Motýlí tématika byla jasnou volbou, neb se skupina rozhodla podpořit charitativní organizaci DEBRA ČR, jejíž cílem je dlouhodobá podpora pacientů s onemocněním Epidermolysis bullosa – tzv. nemocí motýlích křídel.

 debra_logo_2012_cz

Tímto vzácným, a bohužel také dosud nevyléčitelným vrozeným onemocněním kůže trpí v České Republice zhruba 300 lidí. Nemoc jim komplikuje život i v těch pro nás naprosto běžných činnostech a situacích, jako je například chůze či oblékání. Samotné ošetřování kůže zabere i tři hodiny a kvůli používání spousty obvazů, speciálních mastí a jiných medikamentů je také finančně náročné. 

DEBRA ČR podporuje pacienty s tímto onemocněním nejen finančně, ale také jim pomáhá co možná nejvíce se zapojit do plnohodnotného života. Péči o nemocné poskytuje zdarma, je tedy plně odkázána na solidaritu veřejnosti. 

Do třetího projektu se zapojilo celkem 20 autorek z celkového počtu 32 členek skupiny. Ty od konce června vytvořily dohromady přes 40 motýlích šperků všeho druhu. Všechny náhrdelníky, náramky, náušnice, brože i další opět nafotí Lucie Baldé na krásných modelkách, aby mohly být v průběhu listopadu vydraženy na stránkách projektu. I letos tedy budete mít možnost zakoupit originální šperk ať už pro sebe či jako vánoční dárek pro Vaše blízké, a přispět tak v plné výši jeho finální ceny na krásnější Vánoce i pro nemocné „motýlky.“

Jistě Vás zajímá, na co se můžete v aukci, která proběhne v termínu 21. 11. až 4. 12. těšit. Zde malá ochutnávka:

motýliani  motýlinela  motýlimaatja

Podrobnější článek o nemoci motýlích křídel i činnosti organizace DEBRA ČR, jež nám poskytla přímo koordinátorka veřejné sbírky, paní Pavlína Ježková, si můžete přečíst zde. Těšit se můžete i na rozhovory s dalšími autorkami, které se do projektu Motýlci pro DEBRA ČR zapojily. 

Sledujte nadále tento projekt na stránkách www.spolecnyma-rukama.cz či na facebookové skupině projektu (https://www.facebook.com/spolecnymarukama) i zde na blogu!

 

Související články

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Už jste si osahali tvorbu s licí hmotou Jesmonite a mramorový efekt vás přestává bavit? Máme po vás řešení! Zkuste zkombinovat Jesmonite a epoxidovou pryskyřici. Slibujeme, že z toho bude Velmi Slibné Lití!

Číst více

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Pouze do rozdání zásob máte možnost získat luxusní přívěsek SWAROVSKI, který se již nedá koupit!

Číst více

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

Vyzkoušejte jeden z těchto 5 návodů na tvoření v růžové barvě nebo vytvořte něco podle sebe a zapojte se do naší květnové tvořivé výzvy!

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Úterý, 17. Květen 2022

100%

Velká nabídka produktů, dobré ceny, rychlé vyřízení objednávky.

Ověřený zákazník
Úterý, 17. Květen 2022

100%

Doporučuji

Ověřený zákazník
Pondělí, 16. Květen 2022

100%

Možnost objednávat přes e-shop mi vyhovuje. V klidu si vyberu, promyslím si a pak objednám. Mohu několikrát změnit.