Na křídlech motýlů s projektem Společnýma rukama

Skupina českých korálkářek s názvem Společnýma rukama loni dokázala, že i korálky mohou být způsobem, jak podpořit potřebné v nesnázích, a to rovnou ve dvou úspěšných projektech. Po více než půlroční pauze se však šperkařky znovu pustily do díla, aby i letos prostřednictvím svého umu přispěly na dobrou věc.
Na křídlech motýlů s projektem Společnýma rukama

Středa, 19. Říjen 2016

První projekt – Séraphiné – prezentoval autorské šaty, které vznikly ve spolupráci s módní návrhářkou Petrou Pilařovou. Šaty byly doplněny korálkovými aplikacemi a především masivním náhrdelníkem, na jejichž výrobě se podílelo 22 autorek. Celý projekt doprovázela výstava šitého šperku ve Studiu Artesilver (nyní Valér) a závěrečná dražba šatů ve prospěch nadace Pink Bubble. Ta proběhla v květnu 2015 v rámci módní přehlídky Petry Pilařové na zámečku Berchtold za účasti mnoha známých osobností. 

Doprovodné drobné šperky lze nadále zakoupit v partnerském obchodě projektu – BJ Shop, umístěném v pražské pasáži Lucerna.  

Šaty   Náhrdelník Angeline      

Korálkářky však nelenily, posílily své řady o další členky a ihned pokračovaly s tvořením. Tentokrát ve spolupráci se špičkovou fotografkou Lucií Baldé a Korálky.cz co by dodavateli materiálu připravovaly předvánoční aukci šperků. Výtěžek projektu Dražba s Lucií Baldé tentokrát putoval přímo ke konkrétnímu člověku – stala se jím paní Petra Č. – handicapovaná maminka-samoživitelka, která se stará o postižené děti. 

Po roce plného pracovního nasazení přišel čas na zasloužený odpočinek. Z téměř půlročního spánku své kolegyně vytrhla Monika Otmílie Kašparová s nápadem na nový projekt, jemuž vévodí ozdoby všech luk i květin samotných – pestrobarevní motýlci. Motýlí tématika byla jasnou volbou, neb se skupina rozhodla podpořit charitativní organizaci DEBRA ČR, jejíž cílem je dlouhodobá podpora pacientů s onemocněním Epidermolysis bullosa – tzv. nemocí motýlích křídel.

 debra_logo_2012_cz

Tímto vzácným, a bohužel také dosud nevyléčitelným vrozeným onemocněním kůže trpí v České Republice zhruba 300 lidí. Nemoc jim komplikuje život i v těch pro nás naprosto běžných činnostech a situacích, jako je například chůze či oblékání. Samotné ošetřování kůže zabere i tři hodiny a kvůli používání spousty obvazů, speciálních mastí a jiných medikamentů je také finančně náročné. 

DEBRA ČR podporuje pacienty s tímto onemocněním nejen finančně, ale také jim pomáhá co možná nejvíce se zapojit do plnohodnotného života. Péči o nemocné poskytuje zdarma, je tedy plně odkázána na solidaritu veřejnosti. 

Do třetího projektu se zapojilo celkem 20 autorek z celkového počtu 32 členek skupiny. Ty od konce června vytvořily dohromady přes 40 motýlích šperků všeho druhu. Všechny náhrdelníky, náramky, náušnice, brože i další opět nafotí Lucie Baldé na krásných modelkách, aby mohly být v průběhu listopadu vydraženy na stránkách projektu. I letos tedy budete mít možnost zakoupit originální šperk ať už pro sebe či jako vánoční dárek pro Vaše blízké, a přispět tak v plné výši jeho finální ceny na krásnější Vánoce i pro nemocné „motýlky.“

Jistě Vás zajímá, na co se můžete v aukci, která proběhne v termínu 21. 11. až 4. 12. těšit. Zde malá ochutnávka:

motýliani  motýlinela  motýlimaatja

Podrobnější článek o nemoci motýlích křídel i činnosti organizace DEBRA ČR, jež nám poskytla přímo koordinátorka veřejné sbírky, paní Pavlína Ježková, si můžete přečíst zde. Těšit se můžete i na rozhovory s dalšími autorkami, které se do projektu Motýlci pro DEBRA ČR zapojily. 

Sledujte nadále tento projekt na stránkách www.spolecnyma-rukama.cz či na facebookové skupině projektu (https://www.facebook.com/spolecnymarukama) i zde na blogu!

 

Související články

Dárek: Luxusní přívěsek SWAROVSKI

Dárek: Luxusní přívěsek SWAROVSKI

Pouze do rozdání zásob máte možnost získat kousek z luxusního pokladu plného SWAROVSKI přívěsků, který našel pan Korálek v našem skladu!

Číst více

Pečujete správně o své jantarové šperky?

Pečujete správně o své jantarové šperky?

Ať už přímo vy sami tvoříte šperky z jantaru, nebo jste takový šperk dostali darem, jistě chcete, aby vám vydržel co nejdéle krásný. Přečtěte si proto 10 pravidel, která byste měli v péči o jantarové šperky dodržovat.

Číst více

Objevte poklad jménem jantar

Objevte poklad jménem jantar

Nedávno jsme do nabídky zařadili jantarové korálky v několika různých tvarech a barvách a musíme říct jedno – sortiment jantaru nás úplně okouzlil! Sepsali jsme pro vás proto článek, který vám blíže představí tenhle poklad (nejen) od Baltského moře.

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 492 recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Úterý, 21. Září 2021

100%

Rychlost vyřízení objednávky :-). Jeden den objednáno a ještě ten den jsem si mohla objednávku vyzvednout.

+ Rychlost

Ověřený zákazník
Úterý, 21. Září 2021

100%

Velmi příjemný obchod, rozmanitý sortiment, je z čeho vybírat

Ověřený zákazník
Úterý, 21. Září 2021

100%

Velký výběr zboží, velmi dobrá komunikace obchodu, rychlé a bezchybné vyřízení objednávky

+ rychlé a bezchybné vyřízení objednávky
+velmi dobrá komunikace obchodu
+velký výběr zboží