Když si z vás tvoření dělá apríl...

Taky si někdy říkáte, si z vás ten materiál střílí? Že na fotkách nebo ve videu to vypadalo tak snadno a vy tu teď sedíte v hromádce něčeho, co se ani po dodržení všech kroků postupu zdaleka nepodobá předloze? Nebojte, nejste v tom sami. Ani z našich rukou nepadají každý den poklady. Abychom vám dodali kreativní sebevědomí, ukážeme vám dnes něco z našeho trezoru.
Když si z vás tvoření dělá apríl...

Čtvrtek, 1. duben 2021

Korálky máme celkem v malíčku. A co nemáme, to připraví naše šikovné autorky návodů. Ale v minulém roce nám do sortimentu vstoupila novinka, která zásadním způsobem vyzývala naše tvořivá já – pryskyřice

Co si budeme povídat, několik prvních setkání není nejpříjemnějších – lepí to, smrdí to, pravděpodobně tím upatláte spoustu věcí kolem sebe a výsledek buď neztvrdne nebo bude plný bublin. Máme celou jednu krabici věnovanou nepovedeným výtvorům z pryskyřice. Pojďte se s nimi seznámit!

R4_05230

Kočička z pekla

Měla to být glazovací pryskyřicí „zalaminovaná“ fotka, kterou jsme chtěli přidělat na magnetky a dát na ledničku. Kde se stala chyba? Fotku jsme si vytiskli ve fotokoutku v drogerii, kde jsou fotky tištěné na kotouč fotopapíru. Takže ačkoliv vypadala fotka po nanesení pryskyřice v pořádku, druhý den už vypadala takhle – papír se pomalu vracel do svého původního tvaru a pryskyřice po zaoblené fotce stekla.


DDE02178 (1)

Blob v kalíšku

Většinou pro vás v jeden den vyrábíme a fotíme více projektů, proto jsme si říkali, že si pryskyřice vyrobíme plný velký kelímek, ať ji nemusíme rozmíchávat několikrát. Jenže chyba lávky – po hodině a něco se v kelímku, který byl velice horký, zformoval uprostřed, původně tekuté, pryskyřice gelový blob. Asi to bylo tím, že byla zrovna velká vedra a chemická reakce se znásobila. Místo toho, abychom ušetřili čas, jsme zničili 2 dcl materiálu…


R4_05243

Pěkně ostré bubliny

Kdybychom měli ukazovat vše, v čem se nám udělaly bubliny, byl by to pěkně dlouhý článek. Ale horší než „bublinová estetická vada“ je to, čeho se nám podařilo dosáhnout u víčka krabičky. V rozích formy zůstaly velké bubliny, které jsme nepropíchli. Pryskyřice tak zatvrdla a víčku chyběly rohy. Je to vtipné, ale taky nebezpečné. Hrana pryskyřice po ztvrdnutí umí být po čertech ostrá. Poté, co to Zuzka zjistila, jsme museli jít hledat náplast…


R4_05228

Inkoustový vesmír imploduje

Na youtube jsme si vyhlédli krásný návod, jak v podtácku pomocí inkoustů dosáhnout efektu vesmíru. Prostě je kapete neustále přes sebe a ony vytvoří hvězdokupy. Vytvořily, ale jen za červsta. Druhý den jsme z formy vyloupli podtácek, ve kterém se všechen inkoust smrsknul do jedné malé skvrny, i když byl předtím úplně přes celou formu.


Tak doufáme, že jste se pobavili na náš účet. A také že jste si oddechli, protože takové nehody se stávají i "profesionálům", jako jsme my. Prostě nezdar je součástí tvořícího procesu a napětí, jak to vlastně dopadne, je to, co nás na tvoření láká. Dokonalých věcí jsou plné obchody, ale jen to, co vzejde z našich rukou, má v sobě příběh, který pro nás něco znamená. Nevzdávejme to a tvořme!  

Související články

5 tipů na vánoční dárky, které zvládne vyrobit opravdu každý

5 tipů na vánoční dárky, které zvládne vyrobit opravdu každý

Události posledních dvou let změnili způsob, kterým většina z nás kupuje vánoční dárky. Místo toho, abychom během celého podzimu průběžně bloumali po obchodech a hledali, čím bychom našim blízkým udělali radost, teď většinu vyřešíme na pár kliků. Ale není to škoda?

Číst více

Stříbrná a zlatá inspirace

Stříbrná a zlatá inspirace

Inspirujte se k tvoření stříbrných a zlatých šperků a zapojte se do soutěže až o 500 Kč.

Číst více

Co nadělit pod stromeček tvořicům?

Co nadělit pod stromeček tvořicům?

Chcete pod stromečkem vidět rozzářené oči někoho, o kom víte, že rád tvoří, ale vy sami se v tom nevyznáte ani za mák? Připravili jsme pro vás pár tipů, se kterými nikdy netrefíte vedle!

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
98 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 645+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Pátek, 3. Prosinec 2021

100%

velký výběr komponentů pro tvoření

+ velký výběr komponentů pro tvoření

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 2. Prosinec 2021

100%

Nakupuji zde často a vždy jsem velmi spokojená. Výběr, ceny, rychlost dodání jsou naprosto super. Zboží vždy dobře zabaleno. Mohu jen doporučit.

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 2. Prosinec 2021

100%

Rychlé dodání a kvalitní výrobky. Určitě doporučuji.

+ Rychlost