10 komponentů, které se skvěle hodí k minerálům

Milujete minerály a toužíte si vytvořit osobité doplňky, které budou nejen krásně vypadat, ale budou i vyprávět příběh? K minerálům se hodí téměř všechno, ale je pravdou, že některé komponenty jako by byly vytvořeny právě pro ně. Zajímá vás jaké?
10 komponentů, které se skvěle hodí k minerálům

Úterý, 2. Březen 2021

Minerálové náramky mají tisíce podob. Vyberete si oblíbený kámen a doplníte jej oblíbenými korálky. Čím vším je však můžete ozdobit? To záleží pouze na vaší fantazii. Náramky můžete proložit různými komponenty, které jsou vám blízké a které o vás něco vypovídají. Celkově se však minerálové šperky často doplňují o komponenty s duchovní tématikou, komponenty, které mají, jak se věří, ochranitelské účinky, a také o Boho korálky a komponenty. Pokud si nejste jisti, jak takové komponenty s minerály vypadají, pojďte se na ně podívat.

Střapce

Střapce se hojně používají na výrobu Mala náramků a náhrdelníků, kterým se říká Japa Mala a na než se používají především korálky z posvátných dřevin. Malu si však můžete vytvořit i z oblíbených minerálů, které v sobě také nosí kousek matičky Země, nebo prostě jen můžete spojit střapec s minerálem bez jakékoliv zásadní myšlenky. Výsledkem bude velmi jednoduchý, ale líbivý doplněk bohémského rázu. Podívejte se například na náramek s amazonitem a střapcem, který v sobě kombinuje také lesk SWAROVSKI.

DDE05497


SWAROVSKI

SWAROVSKI se hodí ke všemu. Jejich opracovaná vybroušená krása může doplňovat jak perly, tak neopracované korálky, a dokonce i minerály. Stačí si vybrat tu správnou barvu. Náramek můžete doplnit třeba Rivoli krystaly, které zasadíte do speciálních lůžek, jež vám poslouží buď jako přívěsek, nebo jako spojovací díl, ale využít můžete i jejich korálky. Například speciální Rock Tube korálek se bude vyjímat mezi vašimi vybranými minerály a zdobit tak jinak relativně jednoduchý doplněk. Nezapomeňte ale, že během roku 2021 ukončujeme prodej všech komponentů SWAROVSKI, takže pokud se vám tato varianta zalíbila, udělejte si raději pořádné zásoby. Více o tom se dočtete v našem článku, který se ukončení prodeje SWAROVSKI věnuje.

DDE05506


Rutkovsky

Rutkovsky korálky jsou pověstné z několika důvodů. Nejde jen o rodinnou tradici, jde především o inovativní nápady a tvary, které nikdo jiný nenabízí. Spojili jsme síly s touto populární značkou a vytvořili jsme pro vás několik směsí korálků na míru, které nabízí Boho motivy, jako jsou Buddha, slon, Hamsa a jiné tvary. Díky tomu ideálně podpoří náramek nebo náhrdelník z minerálů, který v sobě ponese spirituální tematiku. Šňůrky s korálky Rutkovsky jsou limitovanou edicí a jednotlivé druhy nabízíme jen do rozprodání zásob.

DDE05511


TierraCast Boho komponenty

TierraCast zná každý, kdo se jen trochu zajímá o svět korálkování. Jejich komponenty jsou oblíbené nejen pro svou kvalitu, ale především pro velmi široký výběr motivů. Jeden z motivů, které vám poslouží při výrobě šperků z minerálů, je Boho. Tato edice nabízí spoustu různých přívěsků, spojovacích dílů, kaplíků a náušnicových puzet, takže si můžete vytvořit celou Boho kolekci s minerály, která se vám bude hodit nejen na teplé letní večery. Nechte se inspirovat například kreolemi se sodalitem a těmito krásně zdobenými komponenty.

DDE05502


OmegaCast planety a zvěrokruhy

OmegaCast pozlacené 24k zlatem jsou velmi kvalitní komponenty zdobené speciální technikou zvanou smalt, díky čemuž jsou různě barevné. Například OmegaCast planetky ve fialové a oranžové barvě mohou krásně zdobit váš náramek s modrým Živcem, který sám o sobě vypadá jako noční obloha, pokud jste milovníkem vesmíru. Využít však můžete i komponenty bez smaltu, které reprezentují hvězdy, měsíc a znamení zvěrokruhu.

DDE05489


Nazar

Nazar neboli „boží oko“ je velmi známý suvenýr z oblasti Turecka. Vyskytuje se však také v Řecku, na Balkánu nebo v oblasti Indie, Íránu a dalších okolních zemí. Svého majitele má údajně ochraňovat a odrážet negativní energie. Matky z těchto zemí jej dávají dětem nad postýlku nebo z něj vytváří ochranné amulety a náramky pro své děti. Zakoupit si jej můžete buď v barevném smaltovém provedení od OmegaCast, nebo od TierraCast dokonce se SWAROVSKI krystalem. Inspirovat se můžete například planetárním náramkem, na kterém lze zkombinovat tento komponent s vašimi oblíbenými minerály.

DDE05488


Óm

Říká se, že všechno vzniklo z prvotního zvuku – óm. V buddhismu a hinduismu se věří, že óm je nejvyšší božská frekvence, která nás dokáže dostat do stavu hlubokého klidu a míru. Proto je tento symbol velmi oblíbený nejen mezi těmi, kteří věří ve spiritualitu, ale mezi všemi, kteří se snaží ve svém životě nastolit řád. Pokud i vás tento zvláštní symbol zaujal, můžete jej použít například na výrobu meditačního náramku, který se bude krásně vyjímat nejen na dámské ruce, ale také na pánské.

DDE05494


Buddha

Buddha, podobně jako výše zmíněný óm, je ideálním symbolem pro ty, kteří mají rádi mír a klid a touží to vyjádřit skrze svůj doplněk. Nemusíte chodit na jógu a nemusíte být zasvěceni do buddhismu, abyste pochopili Buddhovo učení. TierraCast nabízí několik různých druhů korálků a přívěsků s motivem Buddhy. Pokud chcete tento motiv spojit s láskou ke křišťálu, potěšíme vás – Buddhu můžete zakoupit i od SWAROVSKI v podobě přívěsku. Spojení óm s Buddhou a minerály najdete například na tomto náramku, na kterém se vyjímají ještě posvátné dřeviny.

DDE05515


Posvátná dřevnatá semínka a korálky

Dřevěné korálky patří k trendu Mala doplňků, jak jsme již výše v tomto článku zmiňovali. Jedná se o semínka a korálky z posvátných stromů, o kterých se tradují buddhistické a hinduistické legendy. Rudraksha je spojená se silou boha Šivy a Bodhi jsou ze stromu, pod kterým Buddha nalezl své osvícení. Jejich spojení s minerály bude nejen krásně vypadat, ale mohou se tak prohloubit i jejich ezoterické účinky, pokud na ně věříte. Kromě toho, dřevnaté náramky jsou ideálním dárkem pro pány. Ať už se jedná o bodhi semínka, nebo o ebenové dřevo, které je pověstné mezi samuraji, či další druhy dřeva.

DDE05518


Lotos

Lotos je dalším symbolem osvícení. V hinduismu se věří, že nejvyšší korunová čakra vypadá jako lotos s tisíci okvětními plátky. V buddhismu se říká, že osvícení je jako lotos, který se noří do hlubokého bahna, aby nad vodou rozkvetl v nekonečnou krásu. Pokud chcete šperk, který bude reprezentovat tuto dualitu (bez tmy není světlo a naopak), můžete se inspirovat jednoduchým náramkem z křišťálu, ebenového dřeva a pozlaceného lotosu. Tematiku lotosu však najdete také od značek TierraCast, OmegaCast, Amoracast nebo Nunn Design se starožitným reliéfem – stačí si vybrat.

DDE05493

Související články

Jak obarvit Jesmonite?

Jak obarvit Jesmonite?

Láká vás vyzkoušet všechny možnosti, které přináší nová licí hmota Jesmonite? Pak byste určitě měli vědět více o tom, jak můžete hmotu obarvit.

Číst více

Jak pracovat s hmotou Jesmonite?

Jak pracovat s hmotou Jesmonite?

Tvoření s Jesmonite hmotou je hračka! V tomto článku se dozvíte, jak tuto hmotu správně připravit, jak s ní pracovat, jak tvořit s barvami a pigmenty a také jak hotový výrobek můžete dozdobit. 

Číst více

Jesmonite: 10 nejčastějších otázek

Jesmonite: 10 nejčastějších otázek

Jestli chcete začít tvořit s Jesmonite hmotou, ale ještě toho o ní mnoho nevíte, pak je tenhle článek přesně to, co si potřebujete přečíst!

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 577+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Pondělí, 25. Říjen 2021

100%

velký výběr zboží pro tvoření za dobré ceny, bezproblémové a rychlé dodání

+ velký výběr zboží pro tvoření
+dobré ceny
+bezproblémové a rychlé dodání

Ověřený zákazník
Sobota, 23. Říjen 2021

100%

Vše naprosto perfektní.

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 21. Říjen 2021

80%

Objednavka odesla az za 2 dny do zasilkovny, jinak se vsim spokojenost