Vyrobte dárky z lásky

Vyrobte dárky z lásky 05.11.2019
Když chcete za vánoční dárky utratit „tak akorát“, máte celkem širokou paletu možností. Můžete se kreativně vyřádit s levnějšími materiály, ale zároveň můžete svému šperku přidat špetku luxusního lesku. Máme pro vás trochu inspirace, která vás nabudí k vytvoření dárku vlastníma rukama.

Korálky

Už z našeho názvu je asi jasné, že u nás koupíte hlavně korálky. Zakládáme si na tom, že prodáváme především české skleněné korálky, které vznikají v okolí Jablonce. Do svých šperků můžete zakomponovat mačkané kuličkybroušené korálkyvoskové perličky i rokajl, který se narodil právě v podhůří Krkonoš. Do české rodiny tak trochu počítáme i korálky SWAROVSKI. Víte totiž, že zakladatel, Daniel Svárovský, se narodil právě na Jablonecku? Ale nejenom skleněné korálky vznikají v našich luzích a hájích. Rádi máme také dřevěné korálky, které pocházejí z českých lesů a nesou si z nich i všechny atesty o zdravotní nezávadnosti. Už víte, jaké korálky se stanou základem vašeho šperku? 


Tak akorát drahé kameny

Minerální korálky jsou každý jinak drahý. Logicky je tomu tak podle toho, jak vzácný daný kámen v přírodě je. Na pomezí levnějších a dražších se nachází třeba celá rodina pruhovaných achátů, kde si dnes můžete vybírat ze šesti výraznějších barev. Nejenom muže ve špercích potěší býčí a tygří oko, které zastupují spíše zemité odstíny. Směrem k drahým kamenům se pak pohybuje ametyst, který je velice oblíbeným kamenem i ve šperkařství. Vybrat si ale můžete také podle toho, jaké pozitivní účinky daný minerál přináší, nebo podle znamení horoskopu, pro něž je určen.

DSC06539

Vypadá to možná složitě, ale přitom je to jednoduché. Stačí ametysty navléknout na drátek a tím omotat základ náušnice.


Komponenty

Většina šperků nefunguje bez komponentů. To jsou takové ty malé věcičky, které drží, zapínají, připínají, zavěšují a vůbec zastávají všemožné funkce. Jsou kovové, ale typy kovu se různí (a podle něj i cena). Nejširší výběr je mezi komponenty z bižuterního kovu – v našem případě je to kvalitní kov, který nešpiní, ale nemá až tak velkou trvanlivost a není určen pro šperky na každodenní nošení. Může také způsobovat kožní obtíže citlivým jedincům. V tom případě je možností chirurgická ocel. Ta je hypoalergenní a více vydrží. Kvůli její tvrdosti je s ní ale trošku těžší práce. Nejluxusnější variantou pak jsou komponenty z ryzího stříbra Ag 925, které máme i v pozlacené verzi.  

DSC06516

Na fotce vidíte použité stříbrné komponenty. Takový vlastnoručně vyrobený šperk vás vyjde na třetinu toho, co byste za něj zaplatili ve zlatnictví. Kvalita je stejná a navíc je vyrobený s láskou.


Komponenty TierraCast

Americký výrobce TierraCast vytváří komponenty z kvalitního cínu v trendy motivech. Kovové přívěskykorálkyspojovací díly i další ozdoby pro své šperky si můžete vybrat například v oblíbeném boho stylu. Máme však i širokou nabídku meditativních motivůsymbolů horoskopu nebo různých zvířat. Kov je stálobarevný a nemusíte se obávat, že by se obdarovanému po kontaktu komponentu s kůží udělala barevná skvrna. Všechny komponenty si skvěle rozumí například s minerálními korálky.

DSC06533

2 × 2 komponenty TierraCast + 2 × 1 vosková perlička = krásný a jednoduchý šperk.


Střapce

Střapce nás ve špercích baví už nějaký ten pátek. A podle posledních předpovědí to vypadá, že nás neopustí ani v příští sezoně. Pohrajte si s nimi i vy! Takový střapec totiž dodá šperku na hravosti či dramatičnosti. Tak nebo tak, rozhodně na velikosti. V náušnicích pomůže orámovat obličej a v náhrdelníku zase dokáže velice efektivně směřovat pozornost do hloubky výstřihu. Můžete si vybrat kratší, delší, s čepičkou nebo bez. Záleží jen na záměru vašeho šperku.

DSC06524

Na fotce jsou jednoduché náušnice z lotosových komponentů TierraCast a hedvábných střapců.


Tak co, přesvědčili jsme vás, že vyrobit dárek vlastníma rukama je správná cesta, jak nemít Vánoce na úvěr, a přesto nadělit dárky, nad kterými srdce zaplesá? Doufáme, že ano! Jestli přeci jen ještě váháte, podívejte se na hromadu dalších návodů v naší Inspirační galerii.

Budeme moc rádi, když se se svým šperkem pak pochlubíte na našich sociálních sítích. Najdete nás na Facebooku i Instagramu. Nezapomeňte připojit #vanocezesrdce.