Vlastnoručně s Ručně vytvořený svět

Jsme v tom s vámi! <3 V nové rubrice Vlastnoručně se podíváme na rady a tipy (nejen) ohledně toho, jak začít budovat svůj vlastní obchod, od těch, kteří už nějaké zkušenosti získali a rádi je předají dál. V prvním díle Vám přinášíme rozhovor s Adélou z Ručně vytvořeného světa.
Vlastnoručně s Ručně vytvořený svět

Pondělí, 12. Duben 2021

Do vínku mi bylo dáno jméno Adéla - jsem tvořílek, milovnice kamenů a přírody, snílek, Blíženec se vším všudy. Pocházím ze Severních Čech, kde momentálně žiji se svým přítelem muzikantem a naším flegmatickým kocourem Quidem. Učím v mateřské škole a dálkově studuji na vysoké, při které se snažím skloubit svůj sen a vášeň ke tvoření se statusem vysokoškolačky a paní učitelky. 

Měním kvantitu v kvalitu, protože aby člověk mohl tvořit jedinečnost, nemůže tvořit stovky kousků za den, honit se, stresovat. Musí se zastavit, vnímat sám sebe a předávat klid ze svého vnitřního světa do toho, co mu vzniká pod rukama...

A tak s vědomím toho, že Vám domů nedorazí pouze krásný šperk, lapač snů nebo jiná dekorace, tvořím v krajině svého Srdce a dávám kus sebe do každého výrobku, a s vděčností Vám dávám možnost přinést si domů veškerou mou energii, Lásku a čas věnovaný pokladům Ručně vytvořeného světa.

RucneVytvorenySvet_clanek

Jak vlastně vznikl celý projekt Ručně tvořený svět? Co Vás vedlo k vlastnímu podnikání v tomhle směru? 

Upřímně mě nikdy nenapadlo, že bych mohla se svou tvorbou někdy “podnikat”, nebyl to ani plán a za ty roky, kdy tvořím veřejně svou tvorbu vlastně ani jako podnikání neberu.☺Má veřejná tvorba začala v roce 2018 - v té době jsem studovala na fakultě životního prostředí, na které jsem došla k názoru, že ekologii a ochranu životního prostředí chci studovat spíše mimo zdi fakulty, a proto jsem se rozhodla vyrábět své první látkové tašky a začala tvořit  svůj sen.

Co vás na podnikání a tvoření baví a co naopak? 

Volnost a svoboda. Jsem srdcař a tvořím proto, že můžu a mám možnost sdílet svůj vnitřní svět ve výrobcích, které mi vznikají pod rukama, ne proto, že musím, jak po nás často okolí chce. Všeobecně mě na tom vlastně baví už jen ta možnost živit se tvorbou a tím, co vlastně děláte ze všeho úplně nejraději. Ale tuhle možnost volby o svobodě duše máme vlastně každý. A co mě naopak nebaví? Ta nikdy nekončící hromada papírů spojená s účetníctvím! Haha. 

RucneVytvorenySvet_clanek(3)

Kde hledáte inspiraci pro své produkty? A jak pak postupujete při hledání dodavatelů materiálu na ně?

V sobě. Veškerá inspirace a motivace s ní spojená je vždy a jen v nás samotných. Samozřejmě jsou tu pro mne další dost silné podněty, které utváří mou vnitřní inspiraci, nejsilnějším podnětem pro mne bude dokonalost a přirozenost přírody a místa, která v ní navštěvuji. Spousta nápadů potom ke mně chodí skrze sny či určité vize.

Máte krásné fotky i celou prezentaci e-shopu - Podělte se s námi o tipy jak něčeho takového dosáhnout.

Mockrát děkuji, těší mě, když si někdo všimne, že stejnou váhu vkládám i do prezentace a nejen samotné výroby, ještě v případě, kdy se člověk snaží o jakousi rovnováhu. :)  Moc ráda bych se podělila o tipy, každopádně jsem v tomhle úplný lajk! Haha. Dělám si všechno víceméně sama a to od focení produktů, spravování instagramu, až po kompletní správu e-shopu... Obávám se ale, že asi nepřijdu s nějakým přelomovým tipem. Možná je to tím, že jsem tvrdohlavá a potřebuji si všechno vyzkoušet a pokusit se zvládnout i to, u čeho vnitřně cítím, že by nemusela být úplně má parketa, třeba například tvorba webu s eshopem. Pro mne je důležitá projekce mého Já, která prostě a jednoduše musí být cítit nejen z výrobků, ale i ze samotné prezentace a e-shopu. Najít a vnímat svou vlastní individualitu a styl, potom to jde jak po másle, ale něco to stojí :)

RucneVytvorenySvet_clanek(1)

Kde je podle Vás nejlepší se prezentovat v online (případně i offline) prostředí a proč? A jak jsou pro vás důležité sociální sítě?

V online prostředí za mě rozhodně Instagram, Faceboook u mne pokulhává a vlastně mu ani nevěnuji skoro žádný čas - nevidím v tom smysl. Co se týká instagramu, tak jsem neskutečně vděčná za tak nádhernou komunitu vědomých žen, kterou jsme si tam společně za tu dobu vybudovaly! Patří jim všem velký dík. Každopádně se snažím přes Instagram směřovat lidi i na e-shop/web, kde píšu třeba svůj blog. V téhle zvláštní době, kdy člověk opravdu musí přemýšlet nad “tady a teď”, se opravdu těším na nějaké ty trhy, jarmarky a větší akce, kterých bych mohla být opět součástí… Na to, z čeho jsem v minulosti měla vlastně spíše stres. :) Snad nám to tahle doba brzy dovolí a budeme se moci opět sejít ve stánku Ručně vytvořeného světa - osobní kontakt je pro mne nejvíc. 

RucneVytvorenySvet_clanek(4)

Největší radostí jsou spokojení zákazníci - napište nám nějakou hezkou zpětnou vazbu, která Vás za poslední dobu potěšila :)

Nelze vybrat jednu! Každá zpětná vazba mi vykouzlí hřejivý pocit na hodně dlouhou dobu. Často mi chodí nádherné, dlouhé a obsáhlé sdílení pocitů, když někomu balíček dorazí domů a to si potom vyměňujeme korespondence třeba i 4 dny. Haha . Nikdy mě však nepřestane překvapovat a udivovat, když mi někdo v rámci zpětné vazby pošle dáreček ...Nedávno jsem dostala třeba nádhernou japa malu, a nebo když mi při osobní předání někdo dá kytičku nebo můj oblíbený marcipán! To jsou takové wow momenty.  

Kdybyste měla napsat jednu radu všem, kteří přemýšlí o tom, že rozjedou podnikání se svými výtvory, jaká by to byla?

Rozhodně tvořit Srdcem a důvěřovat své intuici. Nic víc není potřeba. :) 

RucneVytvorenySvet_clanek(2)

Související články

Co nadělit pod stromeček tvořicům?

Co nadělit pod stromeček tvořicům?

Chcete pod stromečkem vidět rozzářené oči někoho, o kom víte, že rád tvoří, ale vy sami se v tom nevyznáte ani za mák? Připravili jsme pro vás pár tipů, se kterými nikdy netrefíte vedle!

Číst více

Soutěž o SWAROVSKI poklad

Soutěž o SWAROVSKI poklad

Zapojte se do slosování o naprosto unikátní dárek SWAROVSKI v hodnotě 3 200 Kč! Jak se zapojit se dočtete v tomto článku.

Číst více

Adventní věnce a svícny do každé rodiny

Adventní věnce a svícny do každé rodiny

Věnec se čtyřmi svíčkami patří bez pochyby k jednomu ze základních symbolů adventu. Co neděle, to jeden zažehnutý plamínek. Ale i něco tak tradičního, jako je adventní věnec, se může dočkat kreativních inovací. Pojďte se s námi podívat inspirovat možnostmi, jak na to jít letos jinak.

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
98 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 645+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Pondělí, 29. Listopad 2021

100%

Velký výběr a kvalita

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 25. Listopad 2021

100%

Spokojenost, vždy.

+ Kvalita
+Rychlost
+Komunikace

Ověřený zákazník
Středa, 24. Listopad 2021

100%

MAXIMÁLNÍ SPOKOJENOST