Vesmírné šperky – Týden vesmíru

Vesmírné šperky – Týden vesmíru 14.04.2020
Vesmír je černá hmota, která se rozpíná a neustále v sobě něco tvoří. A my s ním. Oslavte s námi mezinárodní den kosmonautiky a tvořte také.

Vesmír je skutečně fascinující. Neustále se rozpíná a vznikají v něm nové galaxie a prostory. Momentálně je ve vesmíru pozorovatelných až 170 miliard galaxií! Vytvořte si šperk, který bude stejně fascinující tím, že využijete některé z komponentů právě s motivem vesmíru.

Například spojení Tierracast přívěsků se znamením v kombinaci s minerálovými korálky bude vždy vypadat dobře a korálky s komponenty na elastomeru zvládne navléknout i úplný začátečník. Podívejte se na náramek pro blížence, který vás může inspirovat. Velmi jednoduchý náramek si můžete vytvořit i za pomoci stříbrných spojovacích dílů s hvězdným znamením, který navléknete na hotový základ ze Shamballa šňůry pomocí spojovacích kroužků. Pokud si chcete vytvořit šperk na míru k vašemu horoskopu, inspirací vám může být náš článek Šperky podle znamení horoskopu.

DSC01568

Vytvořte si náramek podle svého znamení zvěrokruhu s přívěsky TierraCast.

Věděli jste, že jsme stvořeni z hvězdného prachu? Spojení pozlacených korálků stardust s novými pozlacenými přívěsky OmegaCast s motivem planet, které jsou ozdobeny kvalitní smaltovou úpravou, bude nejen oslavou vesmíru, ale také připomenutím, že máte skutečně hvězdnou podstatu.

DSC09565

Objevte nové pozlacené přívěsky OmegaCast, třeba právě s motivem planet.

A co se týče hvězd, noční oblohu můžete nosit i na sobě díky těmto krásným náušnicím s TierraCast komponenty s hvězdným motivem. Nová značka Nunn design nabízí také přívěsky ve tvaru měsíce a hvězdy, a některé dokonce se speciálními lůžky, které můžete vylít křišťálovou pryskyřicí a okrášlit je barevnými třpytkami.

Další zajímavosti o vesmíru:

  • v naší galaxii se nachází až 500 milionů planet vhodných k životu
  • hvězdy na obloze jsou od Země vzdáleny několik desítek světelných let, a proto trvá, než sem jejich světlo dolétne, když se tedy díváte na hvězdy, vidíte pouze jejich minulost
  • Venuše je jediná planeta, která se narozdíl od ostatních planet točí obráceně
  • největší hora naší sluneční soustavy Olympus Mons se nachází na Marsu
  • pokud byste mohli nabrat lžíci hmoty ze středu neutronové hvězdy, vážila by zhruba miliardu tun
  • jelikož na Měsíci neexistuje vítr ani voda, odhaduje se, že stopy od astronautů z Apollo na jeho povrchu zůstanou zhruba 100 milionů let
  • Pluto je rozlohou menší než USA

DSC09265