V čem inspirovali Masajové dvorní designérku Preciosy Ornely?

V čem inspirovali Masajové dvorní designérku Preciosy Ornely? 24.06.2016
Přinášíme vám rozhovory se známými designérkami korálkových šperků. Kde se bere jejich inspirace? Jaký materiál si získal jejich srdce? Poznejte blíže dámy stojící za šperky, které každodenně obdivujete.

Dobrý den,

jmenuji se Aleksandra Lysenko a také mne můžete znát jako SnowMirnu. Už přes 15 let se věnuji tvorbě z korálků.

Posledních 5 let úzce spolupracuji s největším výrobcem českých korálků a perliček Preciosou Ornelou.

Jelikož pro ně vytvářím prezentační šperky na ukázku nového materiálu, dostávám se díky tomu k novinkám mezi prvními a mám možnost si je vyzkoušet.

Nyní jsem dostala příležitost od Korálky.cz, abych Vám napsala, co mne v poslední době zaujalo na www.koralky.cz nebo co jsem si koupila a co jsem z toho vytvořila.

Jelikož „zastupuji“ kategorii korálků Preciosa, tak trochu bych se chtěla pochlubit, co jsem v poslední době vyrobila právě z těchto korálků. Asi před rokem se objevila kategorie „výrobní program“. To co se mi na ní nejvíce líbí, je, že v ní najdu vždy různé odstíny, a ještě k tomu v několika velikostech!

Například minulý rok v létě probíhala v ShowRoomu Preciosy v Praze kousek od Staroměstského náměstí velká výstava fotografií Odysea Masajů. Výstava popisovala život masajských žen a jejich tradiční tvorbu šperků. Masajky používají k jejich výrobě nejen kůži a semínka, ale i korálky od Preciosy.

Aleksandra Lysenko - vzory inspirované Masaji   Aleksandra Lysenko - Náhrdelníky inspirované

Zkusila jsem se tedy inspirovat tradičními africkými vzory a vytvořila několik náhrdelníků háčkovanou technikou, co připomíná na první pohled techniku výroby šperků Masajů. A použila jsem k výrobě korálky z výrobního programu v jasných sytých barvách.

Aleksandra Lysenko - Náhrdelník inspirovaný Masaji 1  Aleksandra Lysenko - Náhrdelník inspirovaný Masaji 2 Aleksandra Lysenko - Náhrdelník inspirovaný Masaji 3

Jakmile se na trhu objevily neonové barvy, tak jsem je chtěla hned vyzkoušet. Bylo velice zajímavé s nimi pracovat a výsledek dopadl dost divoce, ale zároveň zajímavě. :) Je to super výběr pro party, na léto nebo prostě pro radost.

 

Aleksandra Lysenko - Náhrdelník a náušnice NEON  Aleksandra Lysenko - Náhrdelník NEON detail  Aleksandra Lysenko - Náušnice NEON

A nyní se v kategorii Preciosy objevily matné korálky. Ty miluju v kombinaci s lesklými, protože taková kombinace různých povrchů zajišťuje plastický efekt, a určitě s nimi budu tvořit.

Tak se loučím a přeji všem krásnou a nápaditou tvorbu.

S pozdravem Aleksandra Lysenko alias SnowMirna

Související obrázky

Komentáře

  • Míla Fialová 11.08.2016 20:34 2Reagovat

    Sašenka je skvělá osůbka její šperky jsou super.

  • Lucie Lovětinská 11.08.2016 17:47 1Reagovat

    Se Sašou se znám a je to moc příjemná a sympatická osůbka..... Její šperky jsou dechberoucí, je moc šikovná :-) Mrzí mě, že jsem loni nemohla přijet na výstavu etno šperků, protože mě toto téma dost zajímá a vím, že tam Saša měla i workshopy. Korálky jsou moje droga i druh arteterapie :-)

Vkládat komentáře mohou jen přihlášení uživatelé. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.