V čem inspirovali Masajové dvorní designérku Preciosy Ornely?

Přinášíme vám rozhovory se známými designérkami korálkových šperků. Kde se bere jejich inspirace? Jaký materiál si získal jejich srdce? Poznejte blíže dámy stojící za šperky, které každodenně obdivujete.
V čem inspirovali Masajové dvorní designérku Preciosy Ornely?

Pátek, 24. Červen 2016

Dobrý den,

jmenuji se Aleksandra Lysenko a také mne můžete znát jako SnowMirnu. Už přes 15 let se věnuji tvorbě z korálků.

Posledních 5 let úzce spolupracuji s největším výrobcem českých korálků a perliček Preciosou Ornelou.

Jelikož pro ně vytvářím prezentační šperky na ukázku nového materiálu, dostávám se díky tomu k novinkám mezi prvními a mám možnost si je vyzkoušet.

Nyní jsem dostala příležitost od Korálky.cz, abych Vám napsala, co mne v poslední době zaujalo na www.koralky.cz nebo co jsem si koupila a co jsem z toho vytvořila.

Jelikož „zastupuji“ kategorii korálků Preciosa, tak trochu bych se chtěla pochlubit, co jsem v poslední době vyrobila právě z těchto korálků. Asi před rokem se objevila kategorie „výrobní program“. To co se mi na ní nejvíce líbí, je, že v ní najdu vždy různé odstíny, a ještě k tomu v několika velikostech!

Například minulý rok v létě probíhala v ShowRoomu Preciosy v Praze kousek od Staroměstského náměstí velká výstava fotografií Odysea Masajů. Výstava popisovala život masajských žen a jejich tradiční tvorbu šperků. Masajky používají k jejich výrobě nejen kůži a semínka, ale i korálky od Preciosy.

Aleksandra Lysenko - vzory inspirované Masaji   Aleksandra Lysenko - Náhrdelníky inspirované

Zkusila jsem se tedy inspirovat tradičními africkými vzory a vytvořila několik náhrdelníků háčkovanou technikou, co připomíná na první pohled techniku výroby šperků Masajů. A použila jsem k výrobě korálky z výrobního programu v jasných sytých barvách.

Aleksandra Lysenko - Náhrdelník inspirovaný Masaji 1  Aleksandra Lysenko - Náhrdelník inspirovaný Masaji 2 Aleksandra Lysenko - Náhrdelník inspirovaný Masaji 3

Jakmile se na trhu objevily neonové barvy, tak jsem je chtěla hned vyzkoušet. Bylo velice zajímavé s nimi pracovat a výsledek dopadl dost divoce, ale zároveň zajímavě. :) Je to super výběr pro party, na léto nebo prostě pro radost.

 

Aleksandra Lysenko - Náhrdelník a náušnice NEON  Aleksandra Lysenko - Náhrdelník NEON detail  Aleksandra Lysenko - Náušnice NEON

A nyní se v kategorii Preciosy objevily matné korálky. Ty miluju v kombinaci s lesklými, protože taková kombinace různých povrchů zajišťuje plastický efekt, a určitě s nimi budu tvořit.

Tak se loučím a přeji všem krásnou a nápaditou tvorbu.

S pozdravem Aleksandra Lysenko alias SnowMirna

Související články

Soutěž o SWAROVSKI poklad

Soutěž o SWAROVSKI poklad

Zapojte se do slosování o naprosto unikátní dárek SWAROVSKI v hodnotě 3 200 Kč! Jak se zapojit se dočtete v tomto článku.

Číst více

Adventní věnce a svícny do každé rodiny

Adventní věnce a svícny do každé rodiny

Věnec se čtyřmi svíčkami patří bez pochyby k jednomu ze základních symbolů adventu. Co neděle, to jeden zažehnutý plamínek. Ale i něco tak tradičního, jako je adventní věnec, se může dočkat kreativních inovací. Pojďte se s námi podívat inspirovat možnostmi, jak na to jít letos jinak.

Číst více

Tipy na vánoční dekorace s dřevěnými akcenty

Tipy na vánoční dekorace s dřevěnými akcenty

I letošní Vánoce se ponesou v duchu přírodních materiálů. Vliv skandinávského designu je stále velmi patrný a to i o svátcích. Připravili jsme pro vás tipy na stylově jednoduché dekorace, které si můžete vyrobit doslova za pár minut. A klidně k tvoření můžete pozvat i děti!

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
98 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 645+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 25. Listopad 2021

100%

Spokojenost, vždy.

+ Kvalita
+Rychlost
+Komunikace

Ověřený zákazník
Středa, 24. Listopad 2021

100%

MAXIMÁLNÍ SPOKOJENOST

Ověřený zákazník
Úterý, 23. Listopad 2021

100%

Vše proběhlo jak mělo. Rychle a bez problémů.