V čem inspirovali Masajové dvorní designérku Preciosy Ornely?

Přinášíme vám rozhovory se známými designérkami korálkových šperků. Kde se bere jejich inspirace? Jaký materiál si získal jejich srdce? Poznejte blíže dámy stojící za šperky, které každodenně obdivujete.
V čem inspirovali Masajové dvorní designérku Preciosy Ornely?

Pátek, 24. červen 2016

Dobrý den,

jmenuji se Aleksandra Lysenko a také mne můžete znát jako SnowMirnu. Už přes 15 let se věnuji tvorbě z korálků.

Posledních 5 let úzce spolupracuji s největším výrobcem českých korálků a perliček Preciosou Ornelou.

Jelikož pro ně vytvářím prezentační šperky na ukázku nového materiálu, dostávám se díky tomu k novinkám mezi prvními a mám možnost si je vyzkoušet.

Nyní jsem dostala příležitost od Korálky.cz, abych Vám napsala, co mne v poslední době zaujalo na www.koralky.cz nebo co jsem si koupila a co jsem z toho vytvořila.

Jelikož „zastupuji“ kategorii korálků Preciosa, tak trochu bych se chtěla pochlubit, co jsem v poslední době vyrobila právě z těchto korálků. Asi před rokem se objevila kategorie „výrobní program“. To co se mi na ní nejvíce líbí, je, že v ní najdu vždy různé odstíny, a ještě k tomu v několika velikostech!

Například minulý rok v létě probíhala v ShowRoomu Preciosy v Praze kousek od Staroměstského náměstí velká výstava fotografií Odysea Masajů. Výstava popisovala život masajských žen a jejich tradiční tvorbu šperků. Masajky používají k jejich výrobě nejen kůži a semínka, ale i korálky od Preciosy.

Aleksandra Lysenko - vzory inspirované Masaji   Aleksandra Lysenko - Náhrdelníky inspirované

Zkusila jsem se tedy inspirovat tradičními africkými vzory a vytvořila několik náhrdelníků háčkovanou technikou, co připomíná na první pohled techniku výroby šperků Masajů. A použila jsem k výrobě korálky z výrobního programu v jasných sytých barvách.

Aleksandra Lysenko - Náhrdelník inspirovaný Masaji 1  Aleksandra Lysenko - Náhrdelník inspirovaný Masaji 2 Aleksandra Lysenko - Náhrdelník inspirovaný Masaji 3

Jakmile se na trhu objevily neonové barvy, tak jsem je chtěla hned vyzkoušet. Bylo velice zajímavé s nimi pracovat a výsledek dopadl dost divoce, ale zároveň zajímavě. :) Je to super výběr pro party, na léto nebo prostě pro radost.

 

Aleksandra Lysenko - Náhrdelník a náušnice NEON  Aleksandra Lysenko - Náhrdelník NEON detail  Aleksandra Lysenko - Náušnice NEON

A nyní se v kategorii Preciosy objevily matné korálky. Ty miluju v kombinaci s lesklými, protože taková kombinace různých povrchů zajišťuje plastický efekt, a určitě s nimi budu tvořit.

Tak se loučím a přeji všem krásnou a nápaditou tvorbu.

S pozdravem Aleksandra Lysenko alias SnowMirna

Související články

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Už jste si osahali tvorbu s licí hmotou Jesmonite a mramorový efekt vás přestává bavit? Máme po vás řešení! Zkuste zkombinovat Jesmonite a epoxidovou pryskyřici. Slibujeme, že z toho bude Velmi Slibné Lití!

Číst více

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Pouze do rozdání zásob máte možnost získat luxusní přívěsek SWAROVSKI, který se již nedá koupit!

Číst více

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

Vyzkoušejte jeden z těchto 5 návodů na tvoření v růžové barvě nebo vytvořte něco podle sebe a zapojte se do naší květnové tvořivé výzvy!

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Pondělí, 23. Květen 2022

100%

Doporučuji

Ověřený zákazník
Pondělí, 23. Květen 2022

100%

Vše je OK

Ověřený zákazník
Pondělí, 23. Květen 2022

100%

Vekmi rychlé vyřízení, široký sortiment, velmi ochotné prodavačky