Týden jógy – Inspirace

Týden jógy – Inspirace 15.06.2020
Jóga je věda, která spojuje naši mysl, ducha a fyzické tělo. Nejvíce známá fyzická aktivita má však s korálkováním mnohem více společného, než byste čekali!

Když se řekne jóga, každý si představí něco trošku jiného. Může to být mnich v oranžovém hábitu, který sedí v lotosovém sedu nebo dívka v legínách, která si protahuje záda při pozdravu Slunci. A ačkoliv se aktivity obou dvou viditelně liší, na duchovní úrovni se dostávají do stejného zenového bodu, který má za úkol přinést člověku klid na duši, pocit uvolnění, sounáležitosti a hlavně štěstí. Jóga tedy může být i to, když si po večerech v klidu navlékáte oblíbené korálky a u toho se usmíváte. Pojďte s námi tedy oslavit tento den za pomocí “korálkové jógy”.

DSC05035

Pokud jógu praktikujete i na fyzické úrovni nebo vás zajímá její spirituální stránka, určitě vás potěší, že si můžete vytvořit jednoduché šperky, které o vás tento fakt prozradí. Stylový náramek s oblíbenými minerály na elastomeru můžete doplnit jednoduchými spirituálními symboly. Korálek ve tvaru Buddhy nebo přívěsek s lotosovým květem promluví za vás. Původ těchto a spoustu dalších symbolů spojených s duchovním světem najdete v našem článku Vyznejte se v symbolech. Kromě toho pro vás máme zbrusu nové korálky z minerálů, které nejen že krásně vypadají, ale mají opravdu silné duchovní vlastnosti. Najdete mezi nimi i velmi oblíbený safír, smaragd, rubín a jantar.

DSC02209

Speciální kategorií, která se zaměřuje na spojení šperků s naším vyšším Já jsou potom Mala náramky a náhrdelníky. Pokud jste někdy zavítali do studia jógy, určitě jste se s nimi někdy setkali. Jedná se o náramky, které se navlékají v násobcích devíti korálků nebo o náhrdelníky s 108 korálky. 108 je velmi důležité posvátné číslo jak v hinduismu, tak v buddhismu. Nejčastěji na nich najdete navléknuté korálky z dřevěných semínek Rudraksha nebo Bodhi, které nejen krásně vypadají, ale také mají velmi silné esoterické a ochranné účinky na svého majitele. Více se o nich můžete dočíst tady.

Untitled design (4)

Nejzajímavější vizuální částí je potom ozdobný střapec, díky kterému se šperk klidně hodí i pro ty, kteří mají rádi styl Boho. Boho je stále více oblíbené a to především v letních měsících. Díky tomu se tyto šperky hodí skutečně pro každého – ať už jste na cestě za sebepoznáním nebo jen rádi sledujete módní trendy.

DSC09775