Tvoření s Barčou z Hometure.cz

V Inspiraci za plotem vám tentokrát přinášíme rozhovor s Barčou z Hometure, která miluje tvoření a především zútulňování interiérů. Nechte se inspirovat jejími nápady i vy!
Tvoření s Barčou z Hometure.cz

Pondělí, 19. duben 2021

Pokud ještě z Instagramu nebo z Facebooku neznáte Barču, která stojí za @Hometure_cz, určitě to musíte napravit! S jejími výtvory jste se už mohli setkat v naší Inspirační galerii, konkrétně třeba návody na velikonoční zajíčky, podložku pod hrneček ze dřevěných korálků nebo různé mimi doplňky. Všechny návody od Barči si můžete prohlédnout dole pod článkem. A abychom vám ji mohli ještě lépe představit, povídali jsme si o tom, kde bere inspiraci, co plánuje do budoucna a jak se ke tvoření vlastně dostala.

Napiš nám něco o sobě, co tě nejvíc vystihuje?

Myslím, že nejlépe by mě popsal můj muž - chvilku neposedím, stále vymýšlím nějaké změny v našem domově, organizuju, předělávám nebo uklízím. On si pak, chudák, musí stále zvykat na nějaké novinky a něco hledá. :-) Naštěstí je tolerantní a já si toho velmi vážím.

Titulní foto - 1

Barčo, co ty a tvoření? Víme, že vyloženě tvořením ve smyslu ručních prací se neživíš - jaké má tedy tvoření ve tvém životě místo? Jak jsi se k němu dostala?

To je pravda. Jsem vystudovaná ekonomka a mou další specializací je marketing a média, čemuž se věnuji i profesně. Má práce je z velké části kreativní, ale pořád je to práce především hlavou. Tvoření rukama se tak nějak automaticky stalo mým hobby, u kterého si můžu odpočinout. Už několik let pracuji výhradně z domova, a zřejmě proto tak nějak více vnímám a získávám snáz inspiraci pro to, co by se dalo v našem bydlení zlepšit nebo jak který kout zútulnit.

Titulní foto - 2 (1)

V dnešní době je snadné sehnat si velké množství stylových dekorací do domácnosti a relativně levně. Proč je podle tebe ale dobré si občas nějakou takovou dekoraci vytvořit?

To je jednoduché - je to o vztahu k hodnotám věcí. Když jsem před pár lety začínala zařizovat naše bydlení, měla jsem zpočátku tendence koupit si impulzivně dekorace, které třeba v obchodě ani nebyly drahé, ale poměrně brzy mě omrzely. Tenhle přístup mi začal vadit. Nechtěla jsem se jen obklopovat “nějakými” věcmi. Opět po letech jsem začala chodit na keramické kurzy a ve volném čase broudala na Pinterestu a vytvářela vlastní originály. Dneska byste u nás doma našli mix mých vlastních výrobků a domácích “vylepšováků”, různých bazarových úlovků, cestovatelských suvenýrů a také ikonických designových kousků. Ke všem mám nějaký silnější vztah, a pokud ne, posílám danou věc dál. Hlavně u vlastních výrobků moc dobře vím, kolik úsilí za jejich vznikem stálo…

ggg (3)

Pustila jsi se do tvoření z dřevených korálků, jsou ještě nějaké další materiály a techniky, které by sis chtěla vyzkoušet?

Nedávno jsem si poprvé vyzkoušela práci s FIMO hmotou a docela mě překvapilo, že jsem se k ní nedostala už dříve, protože je to skutečně snadné - pracuje se s ní prakticky stejně jako s keramickou hlínou. Navíc k finalizaci si vystačím klidně jen s domácí troubou. S mým mužem také pokukujeme po technice práce s epoxidovou pryskyřicí. Každopádně já se dokážu poměrně snadno nadchnout pro nejrůznější techniky a materiály, když dostanu konkrétní nápad na výrobek. :-)

Jak ti tvoření šlo? Šlo všechno tak, jak jsi si to naplánovala? Co tě na tom nejvíc bavilo a co naopak?

Některé dílčí úkony mě vyloženě nebaví. Obecně je to například různé rozměřování a plánování postupů. Naopak si užívám pak tu samotnou práci s konkrétním materiálem. Myslím, že jsem hodně haptický typ člověka - ráda poznávám věci dotykem a baví mě, když mi doslova “vzniká pod rukama” něco nového. Z toho procesu mám skutečnou radost - a samozřejmě pak z výsledku, když se podaří. Naštěstí netrpím přehnaným perfekcionismem a jsem schopná si odpustit i nějaké ty nedostatky, když to nejde podle představ. Důležitější je pro mě kolikrát víc ta radost, že jsem se do něčeho nového vůbec pustila.

ddd (5)

Co bys poradila všem, kdo se chtějí do nějakého tvoření pustit, ale nevědí kde začít nebo se bojí, že to nezvládnou?

Před lety jsem dostala jednu radu: “Hlavně se neboj něco zkusit, protože dokud to nezkusíš, nevíš, jestli na to máš nebo ne.” Od té doby se toho snažím držet obecně v životě. Ve tvoření je to stejné. Skvělý začátek je podle mě pustit se do tvorby třeba s pár přáteli a vzájemně si dodat odvahu. Dva roky zpátky jsem si například usmyslela, že si kytice na naší svatbu uvážu sama. Nikdy jsem to nezkoušela, měla jsem z toho vcelku respekt, ale stejně jsem nakoupila materiál a den před svatbou jsem pozvala pár kamarádek, jestli by si se mnou neudělaly tvořivý workshop. Vznikly z toho vážně nádherné a originální květinové vazby a jako bonus jsme se u toho skutečně hodně pobavily. Vloni jsem vázala kytice i na svatbu mé kamarádky a podobný workshop jsme v naší partě zopakovaly na téma vánoční věnce. Takže určitě se nebát to zkoušet, nic hrozného se stát nemůže. Maximálně se výsledek nepovede. Začít můžete klidně znovu.

Máš v plánu nějaký další projekt? Řekni nám víc!

Určitě, těch by bylo! Vzhledem k tomu, že v brzké době čekáme přírůstek do rodiny, směřuji teď více pozornosti právě na tvoření pro miminko, ať už se jedná například o různé šité výrobky nebo právě tvoření hraček z korálků. Mám v hlavě i pár nápadů na různé kombinované techniky, tak doufám, že se mi podaří je zrealizovat. :-)

Titulní foto - 2

Související články

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 30. Červen 2022

100%

Dobrý výběr, rychle dodání. Hlavně super korálky v tubě a ne v sáčku. Za mě dobrý.

Ověřený zákazník
Středa, 29. Červen 2022

100%

Doporučuji

Ověřený zákazník
Středa, 29. Červen 2022

100%

Rychlé vyřízení, vše v pořádku.