Tvoření pro dlouhé večery – 2. díl

Podzimní večery jsou díky karanténním opatřením ještě delší, než obvykle bývají. Protože nic nemůže člověku sebrat chuť k tvoření víc než stereotyp, rozhodli jsme se pro tentokrát spojit s kreativním obchodem Davona, abychom vám mohli přinést ještě více tipů na vyrábění. Sobě pro radost nebo třeba už jako vlastnoručně vytvořené vánoční dárky.
Tvoření pro dlouhé večery – 2. díl

Pondělí, 16. listopad 2020

Pěkně zorganizované šperky

Každý, kdo má rád šperky, to dobře zná. Pořád do sbírky přibývají další kousky, ale skladovací prostory nerostou. Proto je třeba jim někdy skokově navýšit kapacitu! Máme pro vás tip na dva způsoby, jak si vytvořit nové úložné prostory pro vaše poklady.

Šperkovnice jako pro princeznu

Nadchnula nás šperkovnice, kterou Davona nabízí jako polotovar k dotvoření. Tolik možností, tolik cest, kterými se může vaše kreativita vydat! Přiznáváme bez mučení, máme rádi růžovou. Proto jsme svou šperkovnici ladili do barev, které se nám budou hodit do kanceláře. Ale tím se nemusíte vázat. Klidně sáhněte třeba po monochromatické kombinaci. Náš návod je naprosto univerzální, barvy jsou jen na vašem vkusu.

DDE02673

Materiál

Postup

  1. Vybrané části šperkovnice jsme natřeli 2 vrstvami akrylové barvy a nechali dobře zaschnout.

  2. Rozmíchali jsme si glazovací pryskyřici podle instrukcí a postupně ji rozlili do jednotlivých přihrádek šperkovnice do výšky cca 4 mm.

  3. Rozvrhli jsme si barvy rokajlu pro jednotlivé přihrádky a postupně jej do nich nasypali. Pro větší přihrádky jsme použili celý sáček, u menších nám cca 1/2 zbyla na další tvoření.

  4. Rokajl jsme v pryskyřici zamíchali párátkem, aby se dobře obalil.

  5. Nechali jsme pryskyřici zaschnout do druhého dne a bylo hotovo.

Davona 4

Strom Náramkovník

Byli byste rádi, kdyby náramky rostly na stromech? To se asi jen tak nestane, ale můžete si vyrobit strom, na který je pověsíte sami. Je to snazší, než se může na první pohled zdát!

DDE02635

Materiál

Postup

  1. Rozbalíme si samotvrdnoucí hmotu FIMO a ulomíme si z ní menší část. V ruce si ji zpracujeme do tenčího plátu, který pak položíme na papermache základ a dobře přimáčkneme.

  2. Stejným postupem obalíme celý strom. Spoje mezi jednotlivými částmi hmoty jednoduše rozetřeme prsty do ztracena. Pokud chceme, aby byly úplně neviditelné, můžeme si prsty namočit, půjde to pak snadněji.

  3. Pokud se nám strom líbí tak, jak je, můžeme ho nechat ztvrdnout. Kdybyste mu chtěli dodat ještě více struktury, stačí použít obyčejnou vidličku. Její pomocí hmotu zvrásníte a bude vypadat jako opravdová kůra stromu. Jen si dávejte pozor, abyste moc netlačili a hmotu neprotrhli. Kdyby se vám to náhodou povedlo, pořád ji můžete snadno prsty zpracovat do původní podoby.

  4. Obalený strom necháme několik dní volně uschnout na vzduchu. A je to!

Davona 5


Davona

Davona je obchod s výtvarnými potřebami, který nabízí vše pro malování, scrapbooking, decoupage a další populární techniky tvoření. V Praze najdete jejich obchod nedaleko našeho – takže pokud se vypravíte k nám na Letnou, do prodejny na Milady Horákové, můžete zavítat i za pár rohů do prodejny Davona v ulici Jana Zajíce. Kdo to má daleko, může navštívit e-shop www.davona.cz.


Další díly seriálu

Související články

5 tipů na vánoční dárky, které zvládne vyrobit opravdu každý

5 tipů na vánoční dárky, které zvládne vyrobit opravdu každý

Události posledních dvou let změnili způsob, kterým většina z nás kupuje vánoční dárky. Místo toho, abychom během celého podzimu průběžně bloumali po obchodech a hledali, čím bychom našim blízkým udělali radost, teď většinu vyřešíme na pár kliků. Ale není to škoda?

Číst více

Stříbrná a zlatá inspirace

Stříbrná a zlatá inspirace

Inspirujte se k tvoření stříbrných a zlatých šperků a zapojte se do soutěže až o 500 Kč.

Číst více

Co nadělit pod stromeček tvořicům?

Co nadělit pod stromeček tvořicům?

Chcete pod stromečkem vidět rozzářené oči někoho, o kom víte, že rád tvoří, ale vy sami se v tom nevyznáte ani za mák? Připravili jsme pro vás pár tipů, se kterými nikdy netrefíte vedle!

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
98 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 645+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Pátek, 3. Prosinec 2021

100%

velký výběr komponentů pro tvoření

+ velký výběr komponentů pro tvoření

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 2. Prosinec 2021

100%

Nakupuji zde často a vždy jsem velmi spokojená. Výběr, ceny, rychlost dodání jsou naprosto super. Zboží vždy dobře zabaleno. Mohu jen doporučit.

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 2. Prosinec 2021

100%

Rychlé dodání a kvalitní výrobky. Určitě doporučuji.

+ Rychlost