Tvoření pro dlouhé večery – 1. díl

Podzimní večery jsou díky karanténním opatřením ještě delší, než obvykle bývají. Protože nic nemůže člověku sebrat chuť k tvoření víc než stereotyp, rozhodli jsme se pro tentokrát spojit s kreativním obchodem Davona, abychom vám mohli přinést ještě více tipů na vyrábění. Sobě pro radost nebo třeba už jako vlastnoručně vytvořené vánoční dárky.
Tvoření pro dlouhé večery – 1. díl

Pondělí, 9. listopad 2020

Tác 3× jinak

Už víme, že s křišťálovou pryskyřicí se užije hodně legrace. Zejména než se člověk naučí ji naprosto správně používat. Co si budeme povídat, ani my zatím nejsme úplní mistři. To nás ale neodradí od toho, abychom zkoušeli nové techniky! Projekty jsme vytvořili na sadě 3 taců z obchodu Davona.

Untitled design (2)

Tác s pavím peřím

Nejmenší ze sady táců jsme si vybrali jako tácek pod šperky. Proto jsme zvolili elegantní variantu dekoru.

DDE02608

 

Použitý materiál

Postup

 1. Tác jsme natřeli zlatou akrylovou barvou a nechali úplně zaschnout.

 2. Rozmíchali jsme si glazovací pryskyřici podle instrukcí a následně ji rozdělili na 3 díly. Do každého dílu jsme rozmíchali jiný pigment.

 3. Plochu tácu jsme pokryli všemi třemi barvami pryskyřice. Vzor nebyl nijak přesný, šlo jen o to, abychom si vytvořili základní vrstvu. Následně jsme nechali pryskyřici několik hodin zavadnout.

 4. Vybrali jsme si paví pera a zkrátili je na velikost, která se nám vešla do tácu. Pera jsme položili na zavadlou pryskyřici a lehce jsme je do ní zatlačili.

 5. Rozmíchali jsme si další dávku glazovací pryskyřice a následně s ní zalili peří finální vrstvou glazury.

Davona 1

 

Tác s kávovými zrny

Kolečka od hrnečku s kávou na stole nevidí nikdo rád. Protože kávy spotřebujeme docela dost a výskyt koleček je u nás hojný, vyrobili jsme si do kanceláře stylový podnos pod své kofeinové nápoje.

DDE02592

Použitý materiál

Postup

 1. Rozmíchali jsme si glazovací pryskyřici podle instrukcí a následně ji rozdělili na 2 díly. Do každého dílu jsme rozmíchali jiný pigment.

 2. Oba díly jsme vylili na tác a promíchali do mramorového vzoru. Přiznáváme, nebylo nutné pryskyřici obarvovat, protože jsme se nakonec rozhodli tác kompletně celý pokrýt zrny.

 3. Na pryskyřici jsme vysypali kávová zrna a nechali zavadnout. 

 4. Rozmíchali jsme si další dávku glazovací pryskyřice a následně s ní zalili zrna finální vrstvou glazury. Původní myšlenka byla, že zrna budou ve spodní vrstvě a tu překryjeme hladkou glazurou. Nicméně i když jsme spodní vrstvu nechali schnout několik hodin a zdálo se, že zrna v ní už pevně drží, nakonec vyplavala nahoru.

 5. Pokud tedy chcete tác s hladkou vrchní vrstvou, doporučujeme rozdělit si práci do dvou dnů a nechat spodní vrstvu zcela ztvrdnout.

Davona 3

 

Tác s podmalbou

Dřímá ve vás umělec? Dejte mu prostor! Pryskyřice je skvělá pro kombinaci s akrylovými barvami. Ať už se rozhodnete pro konkrétní motiv, nebo spíš inklinujete k abstraktnímu vrstvení tahů štětce či špachtle, pokud zaschlou malbu překryjete vrstvou glazovací pryskyřice, můžete vytvořit předmět pro běžnou potřebu.

DDE02836

Použitý materiál

Postup

 1. Nejprve jsme si z barev namíchali odstín, kterým jsme pokryli celé dno tácu. Nechali jsme barvu zcela zaschnout.

 2. Poté jsme černou barvou pečlivě natřeli boky tácu a opět nechali zaschnout.

 3. Jako poslední jsme na tác namalovali motiv větvičky s lístečky. Snažili jsme se v lístečcích navrstvit barvu, abychom dosáhli efektu struktury barvy.

 4. Jakmile vše dokonale zaschlo (vrstvě na lístečcích to trvalo déle), tak jsme si rozmíchali glazovací pryskyřici a následně ji nalili na tác jako finální vrstvu glazury.

Davona 2


Davona

Davona je obchod s výtvarnými potřebami, který nabízí vše pro malování, scrapbooking, decoupage a další populární techniky tvoření. V Praze najdete jejich obchod nedaleko našeho – takže pokud se vypravíte k nám na Letnou, do prodejny na Milady Horákové, můžete zavítat i za pár rohů do prodejny Davona v ulici Jana Zajíce. Kdo to má daleko, může navštívit e-shop www.davona.cz.


Další díly seriálu

Související články

5 tipů na vánoční dárky, které zvládne vyrobit opravdu každý

5 tipů na vánoční dárky, které zvládne vyrobit opravdu každý

Události posledních dvou let změnili způsob, kterým většina z nás kupuje vánoční dárky. Místo toho, abychom během celého podzimu průběžně bloumali po obchodech a hledali, čím bychom našim blízkým udělali radost, teď většinu vyřešíme na pár kliků. Ale není to škoda?

Číst více

Stříbrná a zlatá inspirace

Stříbrná a zlatá inspirace

Inspirujte se k tvoření stříbrných a zlatých šperků a zapojte se do soutěže až o 500 Kč.

Číst více

Co nadělit pod stromeček tvořicům?

Co nadělit pod stromeček tvořicům?

Chcete pod stromečkem vidět rozzářené oči někoho, o kom víte, že rád tvoří, ale vy sami se v tom nevyznáte ani za mák? Připravili jsme pro vás pár tipů, se kterými nikdy netrefíte vedle!

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
98 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 645+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Neděli, 5. Prosinec 2021

100%

Vše proběhlo naprosto v pořádku. Nemám co vytknout.

+ Naprostá spokojenost.

Ověřený zákazník
Neděli, 5. Prosinec 2021

100%

Jako vždy spokojena

Ověřený zákazník
Neděli, 5. Prosinec 2021

100%

výběr,dobré ceny