Společnýma rukama - autorky: Marta andělika Koudelová

Za charitativním projektem Společnýma rukama stojí více než 20 českých korálkářek. Seznamte se v našem seriálu blíže s každou z nich!
Společnýma rukama - autorky: Marta andělika Koudelová

Sobota, 7. Listopad 2015

Seznamte se Andělikou

Představte našim čtenářům sebe a svoji tvorbu.
S výrobou šperků jsem začala před cca 7 lety při své poslední mateřské dovolené. Zpočátku jsem vyráběla jen ketlované a drátované šperky a až později jsem se dostala ke korálkové výšivce a pak i k šitému šperku. Dá se říct, že mě k této technice nalákala Kristina Pochmanová, která mi byla první učitelkou i rádkyní.

Marta andělika Koudelová - Když léto pomalu odchází    Marta andělika Koudelová  - ... podzim přichází

Jakou technikou nejčastěji tvoříte?
V současnosti se nejvíce věnuji již výše zmíněné korálkové výšivce a šitému šperku.

Co vás láká k šitému šperku?
Co mě láká? Toť otázka … výšivka mě velmi uklidňuje. Tím, že se soustředím na každý steh, vypouštím z hlavy veškeré problémy a starosti a pak je to nespočet možností, jak vyjádřit své myšlenky, pocity, nápady a přání.

Marta andělika Koudelová - Labyrint    Marta andělika Koudelová - náramek Fialka

S jakými korálky nejraději pracujete?
Nejraději pracuji s rokajlovými korálky české i japonské výroby, ohňovkami, mačkanými korálky, s komponenty Swarovski, minerály a s originály vinutých korálků předních českých ,,vinutkářek,,.

Kde nejčastěji tvoříte? Můžete nám ukázat svůj korálkový koutek?
Tvořím nyní již ve svém novém koutku – viz foto J. Ale nepohrdnu místem u konferenčního stolku v křesle či na pohodlné posteli :D.

Marta andělika Koudelová - Korálkový koutek

Kde hledáte nejčastěji inspiraci?
Inspiraci získávám ve svých snech, v přírodě, v různých časových osách … prostě, kde se dá. Nejvíc asi dokážu vymyslet, když jsem v časovém presu. Pak je ovšem otázkou, zda při tomto tlaku stihnu vyrobit co jsem si předsevzala a a zda to stihnu včas.

Je vám korálkování pouze koníčkem nebo se tvorbou živíte profesionálně?
Korálkování je mým velkým koníčkem. Mám celkem časově náročné povolání, denně dojíždím 100 km do zaměstnání a proto tvořím převážně po nocích nebo, pokud vyjde čas, tak i o víkendech.

Marta andělika Koudelová - Mis des libellules royales bleues    Marta andělika Koudelová - Mis des libellules royales bleues náušnice

Jak si představujete ženu, která má vaše šperky nosit? Myslíte při tvorbě na někoho konkrétního?
Konkrétní představa ženy? Měla by být trošku extravagantní, milující originály, ta, která umí, to co nosí náležitě ,,prodat,,.

Marta andělika Koudelová - náramek ... zrcadlo do duše ...     Marta andělika Koudelová - Motýlus orthocerasus

Na jaký svůj výtvor jste nejvíce hrdá?
Nejvíce jsem hrdá na náhrdelník, který jsem vyšila do soutěže BOBT 2014  - ač nepostoupil do dalších kol, byl velmi brzo prodán zákaznici na Slovensko a pak na "Egyptské variace I."  , které putovaly za svou zákaznicí do Izraele. Egyptské variace v druhém provedení jsem věnovala také na charitativní účely na podporu onkologicky nemocných dětí a bude vydražen v listopadu.

Marta andělika Koudelová - Egyptský    Marta andělika Koudelová - BOBT

 

Andělika pro Společnýma rukama

Proč jste se rozhodla zapojit do iniciativy Společnýma rukama?
Jak jsem výše zmínila, projekt Společnýma rukama není jediný, na kterém se charitativně podílím. Chci pomoci všem těm, kterým není možno poskytnout pomoc z veřejného zdravotnictví, protože ne vše je z tohoto možno hradit. A tito lidé a hlavně děti, si naši pomoc zaslouží, zároveň to alespoň trochu pomůže i k propagaci šitého šperku u nás v Čechách.

Marta andělika Koudelová - Konvalinková víla     Marta andělika Koudelová - Kuldový

Na jaké vaše šperky se můžeme těšit v aukci?
Do aukce jsem věnovala náhrdelník "Konvalinková víla" a "Kuldový". Ještě pracuji na náhrdelníku "Marinna" a pak ještě "Violette". Na poslední jmenované jsem využila komponenty a korálky věnované firmou Korálky.cz. Doufám, že se všechny budou líbit…

Kde Anděliku potkáte?

Související články

Soutěž o SWAROVSKI poklad

Soutěž o SWAROVSKI poklad

Zapojte se do slosování o naprosto unikátní dárek SWAROVSKI v hodnotě 3 200 Kč! Jak se zapojit se dočtete v tomto článku.

Číst více

Adventní věnce a svícny do každé rodiny

Adventní věnce a svícny do každé rodiny

Věnec se čtyřmi svíčkami patří bez pochyby k jednomu ze základních symbolů adventu. Co neděle, to jeden zažehnutý plamínek. Ale i něco tak tradičního, jako je adventní věnec, se může dočkat kreativních inovací. Pojďte se s námi podívat inspirovat možnostmi, jak na to jít letos jinak.

Číst více

Tipy na vánoční dekorace s dřevěnými akcenty

Tipy na vánoční dekorace s dřevěnými akcenty

I letošní Vánoce se ponesou v duchu přírodních materiálů. Vliv skandinávského designu je stále velmi patrný a to i o svátcích. Připravili jsme pro vás tipy na stylově jednoduché dekorace, které si můžete vyrobit doslova za pár minut. A klidně k tvoření můžete pozvat i děti!

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
98 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 645+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 25. Listopad 2021

100%

Spokojenost, vždy.

+ Kvalita
+Rychlost
+Komunikace

Ověřený zákazník
Středa, 24. Listopad 2021

100%

MAXIMÁLNÍ SPOKOJENOST

Ověřený zákazník
Úterý, 23. Listopad 2021

100%

Vše proběhlo jak mělo. Rychle a bez problémů.