Společnýma rukama - autorky: Markéta Richnáková

Za charitativním projektem Společnýma rukama stojí více než 20 českých korálkářek. Seznamte se v našem seriálu blíže s každou z nich!
Společnýma rukama - autorky: Markéta Richnáková

Pondělí, 23. Listopad 2015

Seznamte se Markétou

Představte našim čtenářům sebe a svoji tvorbu.
Jmenuji se Markéta a mým největším koníčkem je výroba šitých šperků z korálků. Ráda vymýšlím společenské, svatební a v poslední době už i šperky k běžnému dennímu nošení. V mé režii vznikají náušnice, náramky, prstýnky i náhrdelníky. Také zkouším vymýšlet i různé vlasové doplňky.

Markéta Richnáková - Miss Earth    Markéta Richnáková - Náhrdelník pro Dryádu 2

Jakou technikou nejčastěji tvoříte? 
Vyzkoušela jsem ketlovaní, prýmkování i výrobu z fimo hmoty, ale mou nejoblíbenější technikou zůstává nadále klasický šitý šperk ze skleněných korálků, přičemž nejraději šiji herringbonovým stehem, který různě kombinuji s většími broušenými korálky, kabošony či Swarovski rivoli kamínky.

Co vás láká k šitému šperku?
Myslím, že to bude především nevyčerpatelná možnost kombinací stehů ale i nepřeberné množství tvarů korálků, které když správně využijete a poskládáte, pokaždé můžete ušít něco nového, neokoukaného, takže se u výroby rozhodně nikdy nenudím :) Také miluji ten pocit právě dokončené práce, tu radost, že se mi povedl ztvárnit nějaký hezký šperk, který byl původně jen pouhou myšlenkou v mé hlavě.

    Markéta Richnáková - African Sunset    Markéta Richnáková - Dragons Flower

S jakými korálky nejraději pracujete?
Tak já především miluji skleněné korálky české výroby, at´už klasické broušené ohňovky, nebo mačkané korálky různých tvarů, ze kterých se dají vykouzlit např. krásné kytičky. Také mám ráda obšívání Swarovski rivoli kamínků nebo různých kabošonů z přírodních minerálů. Hodně využívám také český rokajl a japonský rokajl zn.Toho.

Kde nejčastěji tvoříte? Můžete nám ukázat svůj korálkový koutek?
Nejčastěji tvořím doma na starším psacím stole. Korálků mám poměrně dost, to co vidíte na fotografii je jen zhruba nejpoužívanější třetina z celkového počtu. Zkrátka to co pořebuji mít zrovna při ruce. Zbytek mám uložen ve skříni.

Markéta Richnáková - pracovna

Kde hledáte nejčastěji inspiraci?
Největší inspirace je na internetu. Ráda si prohlížím stránky kolegyní korálkářek na fleru, ale i  stránky zahraničních korálkářek ( Např. Cielo design, Guzel Bakeeva a pod.)

Je vám korálkování pouze koníčkem nebo se tvorbou živíte profesionálně?
I když bych si to moc přála, korálkování je z velké části pouze mým koníčkem. Mám sice internetový krámek na fleru, ale z toho co prodám, bych se bohužel neuživila. Sem tam také něco ušiji na zakázku kamarádkám nebo kolegyním z práce. Takže prozatím zůstávám na hlavní pracovní poměr zaměstnána v jedné fabrice na výrobu autozámků.

Markéta Richnáková - Náhrdelník St. Patrick    Markéta Richnáková - Náhrdelník ESET    

Jak si představujete ženu, která má vaše šperky nosit? Myslíte při tvorbě na někoho konkrétního?
Samozřejmě, pokud tvořím něco pro konkrétní osobu, snažím se vyjít maximálně vstříct jejím požadavkům a respektuji její přání na požadovanou barvu, tvar, techniku zpracovaní... Zásadně nikomu nic nevnucuji. Všechno prokonzultujeme předem, např. k jaké příležitosti bude šperk určen, k jakým šatům apod.

Markéta Richnáková - náhrdelník     Markéta Richnáková - The Warrior Princess necklace

Na jaký svůj výtvor jste nejvíce hrdá?
Mé nejoblíbenější šperky jsou dva náhrdelníky – The Warrior Princess necklace, který získal první místo v klubové soutěži šitého šperku a pak náhrdelník – The Queen Of The Seas, který mi dal zhruba nejvíc práce a času ze všech šperků, které jsem kdy šila.

Markéta pro Společnýma rukama

Proč jste se rozhodla zapojit do iniciativy Společnýma rukama?
Především proto, že jsem si před lety zažila také pád na ono,, pomyslné dno,, Měla jsem vážné zdravotní problémy psychického rázu a v nejtěžší chvíli i mě byla podána nezištná ruka pomoci. Nyní když už jsem v pořádku, můžu touto cestou pomoci prozměnu já zase někomu jinému, kdo to bude potřebovat :)

Markéta Richnáková - Krucifix    Markéta Richnáková - Giverny

Autorkou fotografií pro dražbu je Lucie Baldé - MAXXPHOTO.

Na jaké vaše šperky se můžeme těšit v aukci?
Do aukce jsem věnovala zelenomodrý křížek ,,Krucifix,, který se může nosit buď na krku nebo se může zavěsit i pro štěstí na zrcátko do auta.

Druhý šperk je květinový náhrdelník s názvem "Giverny" ušitý z materiálu od  koralky.cz

 

Kde Markétu potkáte?

Související články

Dárek: Luxusní přívěsek SWAROVSKI

Dárek: Luxusní přívěsek SWAROVSKI

Pouze do rozdání zásob máte možnost získat kousek z luxusního pokladu plného SWAROVSKI přívěsků, který našel pan Korálek v našem skladu!

Číst více

Pečujete správně o své jantarové šperky?

Pečujete správně o své jantarové šperky?

Ať už přímo vy sami tvoříte šperky z jantaru, nebo jste takový šperk dostali darem, jistě chcete, aby vám vydržel co nejdéle krásný. Přečtěte si proto 10 pravidel, která byste měli v péči o jantarové šperky dodržovat.

Číst více

Objevte poklad jménem jantar

Objevte poklad jménem jantar

Nedávno jsme do nabídky zařadili jantarové korálky v několika různých tvarech a barvách a musíme říct jedno – sortiment jantaru nás úplně okouzlil! Sepsali jsme pro vás proto článek, který vám blíže představí tenhle poklad (nejen) od Baltského moře.

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 492 recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Úterý, 21. Září 2021

100%

Rychlost vyřízení objednávky :-). Jeden den objednáno a ještě ten den jsem si mohla objednávku vyzvednout.

+ Rychlost

Ověřený zákazník
Úterý, 21. Září 2021

100%

Velmi příjemný obchod, rozmanitý sortiment, je z čeho vybírat

Ověřený zákazník
Úterý, 21. Září 2021

100%

Velký výběr zboží, velmi dobrá komunikace obchodu, rychlé a bezchybné vyřízení objednávky

+ rychlé a bezchybné vyřízení objednávky
+velmi dobrá komunikace obchodu
+velký výběr zboží