Společnýma rukama - autorky: Lucie Zmijová

K dalšímu charitativnímu projektu spolku Společnýma rukama se přidávají i další české korálkářky. Seznamte se v našem seriálu blíže s nově zapojenými autorkami!
Společnýma rukama - autorky: Lucie Zmijová

Úterý, 22. listopad 2016

Seznamte se s Lucank


Představte našim čtenářům sebe a svoji tvorbu.
Odmala jsem neustále něco tvořila. Asi to pro mě má velký uspokojivý pocit. Jsem ve středním věku, tak jsem vyrůstala v době, kdy v obchodech nic nebylo. Co si člověk nevyrobil sám, to neměl. Často jsem vídala mou maminku u šicího stroje. S babičkou mne naučily všechny techniky – šití, háčkování, pletení, o zbytek se postarala Lidová škola umění. Později jsem vystudovala SUPŠ, obor Hračka. Jsem takový technický všeuměl, který přičichnul ke všemu. Ale poslední roky jsem se věnovala převážně šperkařině, protože to k mateřské dovolené byla možnost i malého přivýdělku.

LucieZmijová_náramek3     LucieZmijová_náramek2

Jakou technikou nejčastěji tvoříte?
Nejraději mám techniku šitého šperku freeform, která je zcela libovolná a neomezená.

1     7

Co vás láká k šitému šperku?
Šité šperky mě nadchly. Skleněné korálky všeho druhu mě stále fascinují. Dají se donekonečna kombinovat, tvarově i barevně. Je to studium na dlouhé roky. Pořád si mohu zvyšovat hranici a zkoušet a zkoušet, co všechno jde. A navíc když se něco nepovede, navrství se to dalšími přidanými korálky a zamaskuje se to.

S jakými korálky nejraději pracujete?
Japonské Toho, protože je ještě cenově dostupné. A taky skleněné mačkané korálky z jablonce, nejlepší jsou ty jejich směsky.

3     6

Kde nejčastěji tvoříte? Můžete nám ukázat svůj korálkový koutek?
No, teď už jsem pracující osoba, tak už moc netvořím. Ale kdysi byly korálky po celém bytě, různé projekty ležely většinou vysoko na skříních na tácech. To se osvědčilo, děti mi na korálky nedosáhly. Většinou po nocích jsem šila na gauči u televize, přes den to nešlo.

Kde hledáte nejčastěji inspiraci?
Ta je úplně všude, je těžké se jí vyhnout. Člověku to stále šrotuje v hlavě. Spíš jde o to, čemu dát přednost, protože času je poskrovnu.

8     5

Je vám korálkování pouze koníčkem nebo se tvorbou živíte profesionálně?
Koníčkem. I když, ta moje posedlost mi zajistila práci více-méně v korálkovém oboru.

Jak si představujete ženu, která má vaše šperky nosit? Myslíte při tvorbě na někoho konkrétního?
Ne, nepředstavuji si nikoho. Šiju si pro radost, šperk si svého nositele najde velice rychle sám. Ale pokud je potřeba, jsem schopná se do člověka vcítit, ještě se mi nestalo, že zákaznice nebyla spokojená. Nebo mi to aspoň neřekla.

Na jaký svůj výtvor jste nejvíce hrdá?
Jednoznačně na Draka. Dalo mi práci sehnat jeho oko, vyhrál soutěž, je to šperk, který navždy zůstane v mém vlastnictví.

Drak

Lucank pro Společnýma rukama

Proč jste se rozhodla zapojit do iniciativy Společnýma rukama?
Protože mě to těší. To, že mohu jen tím, že něco spíchnu, jinému pomoci. Je příjemné, že nemusím posílat peníze, ale práci – ta mne nic nestojí a jinému pomůže.

Na jaké vaše šperky se můžeme těšit v aukci?
Na dva náramky. Nechtěla jsem se pouštět do ničeho extra velkého. Ač je to lákavé, většinou tyto honosné šperky bývají neprodejné. Tak jsem se držela hodně u země a ušila jeden peyotový náramek, který obepne celé zápěstí, ale zároveň působí jemně a křehce - Modrý Morpho didius. Druhý je háčkovaný dutinkový náramek, který je oblíbený, protože se velice příjemně nosí a jakýkoliv vzor vždycky vypadá dobře. S tím jdu na jistotu, mrzelo by mne, kdyby si nenašel svého kupce. Našla jsem po velkém pátrání vzor s motýlky a tak vzniknul hadí náramek – Slet modrásků nad loukou.

LucieZmijová_náramek1     LucieZmijová_náramek

Autorkou fotografií pro dražbu je Lucie Baldé - MAXXPHOTO.

Kde Lucank potkáte?

Související články

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Už jste si osahali tvorbu s licí hmotou Jesmonite a mramorový efekt vás přestává bavit? Máme po vás řešení! Zkuste zkombinovat Jesmonite a epoxidovou pryskyřici. Slibujeme, že z toho bude Velmi Slibné Lití!

Číst více

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Pouze do rozdání zásob máte možnost získat luxusní přívěsek SWAROVSKI, který se již nedá koupit!

Číst více

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

Vyzkoušejte jeden z těchto 5 návodů na tvoření v růžové barvě nebo vytvořte něco podle sebe a zapojte se do naší květnové tvořivé výzvy!

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Pondělí, 23. Květen 2022

100%

Doporučuji

Ověřený zákazník
Pondělí, 23. Květen 2022

100%

Vše je OK

Ověřený zákazník
Pondělí, 23. Květen 2022

100%

Vekmi rychlé vyřízení, široký sortiment, velmi ochotné prodavačky