Společnýma rukama - autorky: Alena ajab Bošková

Za charitativním projektem Společnýma rukama stojí více než 20 českých korálkářek. Seznamte se v našem seriálu blíže s každou z nich!
Společnýma rukama - autorky: Alena ajab Bošková

Úterý, 29. Září 2015

Seznamte se s Ajab

Jakou technikou nejčastěji tvoříte?
Vzhledem k tomu, že nejraději vytvářím „geometrické“ a pravidelné šperky, je nejčastější technikou Peyote steh, raw steh a korálková výšivka. Ale to jsou jen ty nejčastější, nebráním se žádné technice, když se zrovna hodí pro rodící se šperk.

Co vás láká k šitému šperku?
Asi ta nezbytná preciznost a nekonečná (a někdy neočekávaná) možnost tvarů a podob výsledného šperku. A pak taky to „aaaach“, kterého se mi občas dostane od mých zákaznic.

Alena Ajab Bošková - sada šperků Hliněnky    Alena Ajab Bošková - přívěsek kroužky

S jakými korálky nejraději pracujete?
Mám několik kategorií korálků, které používám do svých šperků. Jde především o drobné rokajlové korálky z Japonska a Čech, voskové perličky, kulaté mačkané korálky a ohňovky a jako akcent do šperků ráda používám kabošony z minerálů a Swarovski rivoli.

Kde nejčastěji tvoříte? Můžete nám ukázat svůj korálkový koutek?
Ukázat snad raději ne. Zrovna pořádek v něm nepanuje, slušně řečeno je to spíš „tvořivý nepořádek“ v koutě naší sedací soupravy. Nerada ho uklízím .. většinou něco uklidím tak důkladně, že to pak několik týdnů hledám. 

Kde hledáte nejčastěji inspiraci?
V přírodě, v architektuře, ve vzorech na látkách ...

Je vám korálkování pouze koníčkem nebo se tvorbou živíte profesionálně?
Spíš než koníček je to vášeň až životní styl. Zaměstnání plní „jen“ moji peněženku, ale korálkování plní moji duši, moje celé „Já“. Živím v sobě sen téměř každé korálkářky, že se korálky jednou stanou i mojí profesí na plný úvazek.

Alena Ajab Bošková - sada šperků Panova flétna    Alena Ajab Bošková - náhrdelník Jaspisová slunce

Jak si představujete ženu, která má vaše šperky nosit? Myslíte při tvorbě na někoho konkrétního?
Jak kdy. Záleží na implusu, který za výrobou šperku stojí. Někdy je to např. barevná inspirace nebo myšlenka tvaru .. pak myslím na šperk samotný a neřeším budoucí nositelku. Konkrétní žena je vlastně středobodem jen při výrobě na zakázku, nebo když tvořím dárek.

Alena Ajab Bošková - Oranžová zahrada    Alena Ajab Bošková - Oranžová zahrada detail

Na jaký svůj výtvor jste nejvíce hrdá?
Tak to je asi náhrdelník „Oranžová zahrada“. Vyráběla jsem ho pro jednu mezinárodní soutěž, kde byly předem dané barvy pro soutěžní výtvor. Můj náhrdelník sice nic nevyhrál, ale já jsem si moc příjemně pohrála s ním.

Ajab pro Společnýma rukama

Proč jste se rozhodla zapojit do iniciativy Společnýma rukama?
V minulosti jsem se pokusila zapojit do „dobročinné“ činnosti prostřednictvím práce pro Komunitní nadaci. Ale nejsem zřejmě člověk pro tento typ práce a moc jsem se nezapojovala, prostě mě to neinspirovalo a netěšilo. Zato jsem vůbec neváhala, když se mi naskytla možnost zapojit se do iniciativy Společnýma rukama. Dělat to, co miluju a ještě tím pomoct, to bylo to pravé.

Alena Ajab Bošková -Společnýma rukama 1    Alena Ajab Bošková -Společnýma rukama 2

Autorkou fotografií pro dražbu je Lucie Baldé - MAXXPHOTO.

Na jaké vaše šperky se můžeme těšit v aukci?
Pro aukci jsem vybrala jednu menší sadu šperků z perliček a rokajlu laděnou do světle fialové barvy. A pak jsem speciálně pro tuto akci vyrobila luxusní sadu šperků z vínových a čirých Swarovski rivolek a hematitového rokajlu. Materiál na tuto luxusní sadu šperků poskytly právě Korálky.cz

Kde se s Ajab potkáte?

Související články

Soutěž o SWAROVSKI poklad

Soutěž o SWAROVSKI poklad

Zapojte se do slosování o naprosto unikátní dárek SWAROVSKI v hodnotě 3 200 Kč! Jak se zapojit se dočtete v tomto článku.

Číst více

Adventní věnce a svícny do každé rodiny

Adventní věnce a svícny do každé rodiny

Věnec se čtyřmi svíčkami patří bez pochyby k jednomu ze základních symbolů adventu. Co neděle, to jeden zažehnutý plamínek. Ale i něco tak tradičního, jako je adventní věnec, se může dočkat kreativních inovací. Pojďte se s námi podívat inspirovat možnostmi, jak na to jít letos jinak.

Číst více

Tipy na vánoční dekorace s dřevěnými akcenty

Tipy na vánoční dekorace s dřevěnými akcenty

I letošní Vánoce se ponesou v duchu přírodních materiálů. Vliv skandinávského designu je stále velmi patrný a to i o svátcích. Připravili jsme pro vás tipy na stylově jednoduché dekorace, které si můžete vyrobit doslova za pár minut. A klidně k tvoření můžete pozvat i děti!

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
98 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 645+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 25. Listopad 2021

100%

Spokojenost, vždy.

+ Kvalita
+Rychlost
+Komunikace

Ověřený zákazník
Středa, 24. Listopad 2021

100%

MAXIMÁLNÍ SPOKOJENOST

Ověřený zákazník
Úterý, 23. Listopad 2021

100%

Vše proběhlo jak mělo. Rychle a bez problémů.