Společnýma rukama - autorky: Aleksandra SnowMirna Lysenko

Za charitativním projektem Společnýma rukama stojí více než 20 českých korálkářek. Seznamte se v našem seriálu blíže s každou z nich!
Společnýma rukama - autorky: Aleksandra SnowMirna Lysenko

Čtvrtek, 24. Září 2015

Seznamte se se SnowMirnou

Představte našim čtenářům sebe a svoji tvorbu.
Jmenuju se Aleksandra Lysenko a pocházím z Ukrajiny, ale žiji v ČR už skoro 12 let.  V mé rodině hodně času se věnovalo ručním pracím: maminka a babička šily, pletly a vyšívaly, takže samozřejmě, že mne ruční práce bavily od malička. Ke korálkům jsem se dostala ještě ve škole a to byla láska na první pohled. Dělala jsem náramky přátelství pro kamarádky z čínských korálků, v té době jsem ještě nevěděla, co všechno vyrábí.

Pak jsem měla dlouhou přestávku kvůli studiu. Za povolání jsem programátor a během studia na Vysoké škole technické v Kyjevě jsem skoro zapomněla na svůj koníček, ale stalo tak že cestou života jsem se dostala do ČR jednoho z největších výrobců a exportérů ohromného výběru různých korálku a perly. Od té doby už si nemůžu představit žádný den bez korálkování. Od roku 2009 mám obchod se šperky, vyrábím šperky na zakázku, pořádám tvořící kurzy, beru účast v šperkařských soutěžích a taky můžete najit moje publikace v českých a zahraničních časopisech věnovaných ruční tvorbě.

Jakou technikou nejčastěji tvoříte?
Mám ráda různé korálkové techniky a vyzkoušela jsem i spoustu dalších, nespojených s korálkováním. Ale posledních několik let jsem propadla háčkování s korálky. Jakmile se dostanu k novým perličkám, tak háčkovaní je vždy to první co vyzkouším.

Aleksandra SnowMirna Lysenko - náhrdelník    Aleksandra SnowMirna Lysenko - náhrdelník detail

Co vás láká k šitému šperku?
Ve špercích ruční výroby (špercích z korálků) mne láka hlavně jejich jedinečnost a nekonečnost variací. Ručně dělaný šperk na zakázku zdůrazní osobnost mnohem lépe, než strojově vyrobený, i když z drahých kovu. V každém případě korálkové šperky přitáhnou více pozornosti a nikdy nezůstanete nepostřehnutelnou.

Aleksandra SnowMirna Lysenko - náhrdelník 2    Aleksandra SnowMirna Lysenko - náhrdelník 2 detail

S jakými korálky nejraději pracujete?
Já mám opravdu ráda různé korálky. Mám heslo: nejsou špatné korálky, prostě je neumíte použít :) Určitě mám ráda japonské korálky za jejich kvalitu, ale hodně pracuju s korálky české výroby, například Preciosou.

Kde nejčastěji tvoříte? 
Tvořím kdekoliv :) Jak jsem už zmínila, poslední dobu háčkuji poměrně hodně a tato technika dovoluje vzít si „tvorbu“ i na cestu, takže mě klidně můžete potkat někde v metru a nebo vlaku  :) 

Aleksandra tvořící    Aleksandra SnowMirna Lysenko

Kde hledáte nejčastěji inspiraci?
Inspirace je všude kolem nás. Pro mě je hlavní otázka, kde vzít čas na realizace všech nápadů které mám, než kde najit samotný nápad.

Jak si představujete ženu, která má vaše šperky nosit? Myslíte při tvorbě na někoho konkrétního?
Ženu, která bych mohla nosit mé šperky vidím pouze stručně... Měla by to být ženská (slečna a nebo starší paní), která má svůj vlastní vkus a nebojí se být centrem pozornosti. Šperk by měl jen  zdůraznit její osobnost a jedinečnost. Ráda dělám něco na zakázku, když přesně vím, pro koho bude ta věc, abych mohla vyhovět zákazníkovi co nejvíce.

SnowMirna pro Společnýma rukama

Proč jste se rozhodla zapojit do iniciativy Společnýma rukama?
Protože myslím, že to je dobrá a důstojná věc – pomáhat lidem, zároveň v rámci projektu máme možnost nějak podpořit ručně dělané šperky, na které poslední dobu nějak bylo zapomenuto.

Aleksandra Lysenko pro Společnýma rukama

Autorkou fotografií pro dražbu je Lucie Baldé - MAXXPHOTO.

Na jaké vaše šperky se můžeme těšit v aukci?

Kde SnowMirnu potkáte?

 

Související články

Soutěž o SWAROVSKI poklad

Soutěž o SWAROVSKI poklad

Zapojte se do slosování o naprosto unikátní dárek SWAROVSKI v hodnotě 3 200 Kč! Jak se zapojit se dočtete v tomto článku.

Číst více

Adventní věnce a svícny do každé rodiny

Adventní věnce a svícny do každé rodiny

Věnec se čtyřmi svíčkami patří bez pochyby k jednomu ze základních symbolů adventu. Co neděle, to jeden zažehnutý plamínek. Ale i něco tak tradičního, jako je adventní věnec, se může dočkat kreativních inovací. Pojďte se s námi podívat inspirovat možnostmi, jak na to jít letos jinak.

Číst více

Tipy na vánoční dekorace s dřevěnými akcenty

Tipy na vánoční dekorace s dřevěnými akcenty

I letošní Vánoce se ponesou v duchu přírodních materiálů. Vliv skandinávského designu je stále velmi patrný a to i o svátcích. Připravili jsme pro vás tipy na stylově jednoduché dekorace, které si můžete vyrobit doslova za pár minut. A klidně k tvoření můžete pozvat i děti!

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
98 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 645+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 25. Listopad 2021

100%

Spokojenost, vždy.

+ Kvalita
+Rychlost
+Komunikace

Ověřený zákazník
Středa, 24. Listopad 2021

100%

MAXIMÁLNÍ SPOKOJENOST

Ověřený zákazník
Úterý, 23. Listopad 2021

100%

Vše proběhlo jak mělo. Rychle a bez problémů.