Společnýma rukama - autorky: Aleksandra SnowMirna Lysenko

Za charitativním projektem Společnýma rukama stojí více než 20 českých korálkářek. Seznamte se v našem seriálu blíže s každou z nich!
Společnýma rukama - autorky: Aleksandra SnowMirna Lysenko

Čtvrtek, 24. září 2015

Seznamte se se SnowMirnou

Představte našim čtenářům sebe a svoji tvorbu.
Jmenuju se Aleksandra Lysenko a pocházím z Ukrajiny, ale žiji v ČR už skoro 12 let.  V mé rodině hodně času se věnovalo ručním pracím: maminka a babička šily, pletly a vyšívaly, takže samozřejmě, že mne ruční práce bavily od malička. Ke korálkům jsem se dostala ještě ve škole a to byla láska na první pohled. Dělala jsem náramky přátelství pro kamarádky z čínských korálků, v té době jsem ještě nevěděla, co všechno vyrábí.

Pak jsem měla dlouhou přestávku kvůli studiu. Za povolání jsem programátor a během studia na Vysoké škole technické v Kyjevě jsem skoro zapomněla na svůj koníček, ale stalo tak že cestou života jsem se dostala do ČR jednoho z největších výrobců a exportérů ohromného výběru různých korálku a perly. Od té doby už si nemůžu představit žádný den bez korálkování. Od roku 2009 mám obchod se šperky, vyrábím šperky na zakázku, pořádám tvořící kurzy, beru účast v šperkařských soutěžích a taky můžete najit moje publikace v českých a zahraničních časopisech věnovaných ruční tvorbě.

Jakou technikou nejčastěji tvoříte?
Mám ráda různé korálkové techniky a vyzkoušela jsem i spoustu dalších, nespojených s korálkováním. Ale posledních několik let jsem propadla háčkování s korálky. Jakmile se dostanu k novým perličkám, tak háčkovaní je vždy to první co vyzkouším.

Aleksandra SnowMirna Lysenko - náhrdelník    Aleksandra SnowMirna Lysenko - náhrdelník detail

Co vás láká k šitému šperku?
Ve špercích ruční výroby (špercích z korálků) mne láka hlavně jejich jedinečnost a nekonečnost variací. Ručně dělaný šperk na zakázku zdůrazní osobnost mnohem lépe, než strojově vyrobený, i když z drahých kovu. V každém případě korálkové šperky přitáhnou více pozornosti a nikdy nezůstanete nepostřehnutelnou.

Aleksandra SnowMirna Lysenko - náhrdelník 2    Aleksandra SnowMirna Lysenko - náhrdelník 2 detail

S jakými korálky nejraději pracujete?
Já mám opravdu ráda různé korálky. Mám heslo: nejsou špatné korálky, prostě je neumíte použít :) Určitě mám ráda japonské korálky za jejich kvalitu, ale hodně pracuju s korálky české výroby, například Preciosou.

Kde nejčastěji tvoříte? 
Tvořím kdekoliv :) Jak jsem už zmínila, poslední dobu háčkuji poměrně hodně a tato technika dovoluje vzít si „tvorbu“ i na cestu, takže mě klidně můžete potkat někde v metru a nebo vlaku  :) 

Aleksandra tvořící    Aleksandra SnowMirna Lysenko

Kde hledáte nejčastěji inspiraci?
Inspirace je všude kolem nás. Pro mě je hlavní otázka, kde vzít čas na realizace všech nápadů které mám, než kde najit samotný nápad.

Jak si představujete ženu, která má vaše šperky nosit? Myslíte při tvorbě na někoho konkrétního?
Ženu, která bych mohla nosit mé šperky vidím pouze stručně... Měla by to být ženská (slečna a nebo starší paní), která má svůj vlastní vkus a nebojí se být centrem pozornosti. Šperk by měl jen  zdůraznit její osobnost a jedinečnost. Ráda dělám něco na zakázku, když přesně vím, pro koho bude ta věc, abych mohla vyhovět zákazníkovi co nejvíce.

SnowMirna pro Společnýma rukama

Proč jste se rozhodla zapojit do iniciativy Společnýma rukama?
Protože myslím, že to je dobrá a důstojná věc – pomáhat lidem, zároveň v rámci projektu máme možnost nějak podpořit ručně dělané šperky, na které poslední dobu nějak bylo zapomenuto.

Aleksandra Lysenko pro Společnýma rukama

Autorkou fotografií pro dražbu je Lucie Baldé - MAXXPHOTO.

Na jaké vaše šperky se můžeme těšit v aukci?

Kde SnowMirnu potkáte?

 

Související články

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Už jste si osahali tvorbu s licí hmotou Jesmonite a mramorový efekt vás přestává bavit? Máme po vás řešení! Zkuste zkombinovat Jesmonite a epoxidovou pryskyřici. Slibujeme, že z toho bude Velmi Slibné Lití!

Číst více

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Pouze do rozdání zásob máte možnost získat luxusní přívěsek SWAROVSKI, který se již nedá koupit!

Číst více

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

Vyzkoušejte jeden z těchto 5 návodů na tvoření v růžové barvě nebo vytvořte něco podle sebe a zapojte se do naší květnové tvořivé výzvy!

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Pondělí, 23. Květen 2022

100%

Doporučuji

Ověřený zákazník
Pondělí, 23. Květen 2022

100%

Vše je OK

Ověřený zákazník
Pondělí, 23. Květen 2022

100%

Vekmi rychlé vyřízení, široký sortiment, velmi ochotné prodavačky