Společnýma rukama - české korálkářky pro dobrou věc

Že korálky nemusí pouze okázale prezentovat svoji chladnou krásnu, ale mohou naopak zahřát u srdce se rozhodla skupina českých autorek šitého šperku. Daly ruce dohromady a vytvořily projekty, které dražbou pomohou získat finance pro potřebné. Iniciativu založila na jaře roku 2015 Lucie Avramová (LUUTHIEN) a postupně k sobě přizvala i další známé české korálkářky.
Společnýma rukama - české korálkářky pro dobrou věc

Středa, 16. září 2015

Jak to všechno začalo?

Na začátku stál nápad zlatnice Věniny Kolomazníkové, která chtěla ve Studiu Artesilver uspořádat výstavu šitého šperku. S tím oslovila Lucii. Nápad se postupně rozvíjel, až padl návrh vytvořit společnými silami jeden šperk, který by mohl být během výstavy vydražen, přičemž by výtěžek putoval na konto vybrané nadace. A tak byl založen projekt Společnýma rukama a rozjet jeho první počin.

Na prvním společném šperku s názvem Séraphine spolupracovalo 22 korálkářek. Autorkou vítězného návrhu, který byl nakonec zpracován, se stala Dita Koksová (diko). Podle návrhu šperk sestával z jednotlivých šitých květin a listů, které jsou aplikovány na šité mřížky. Každá z korálkářek tak nejprve doma ušila svou porci květin, listů a mřížek a poté byly jednotlivé komponenty kompletovány.

Náhrdelník Seraphine    Komponenty náhrdelníku Seraphine

K projektu byla přizvaná módní návrhářka Petra Pilařová, která ušila šaty dražené společně se šperkem. Sama totiž v té době plánovala vlastní módní přehlídku s dražbou šatů. Nabídka tedy přišla v nejsprávnější čas a oba záměry, tedy výstava šitého šperku a módní přehlídka Petry Pilařové, byly spojeny v jednu velkou akci.

Autorky Společnýma rukama

Vernisáž výstavy se uskutečnila 16. 4. 2015 ve Studiu Artesilver. Během vernisáže bylo veřejnosti představeno společné dílo – originální šaty, jejichž celou horní část pokrývala šitá aplikace z korálků (původní náhrdelník Séraphine). Šaty byly ve Studiu vystaveny do 21. 5. 2015, kdy se konala přehlídka Petry Pilařové. Šatům patřilo finále přehlídky a byly tam také vydraženy, přičemž výtěžek putoval na konto nadace Pink Bubble, která pomáhá onkologicky nemocným mladistvým.

 

Druhé kolo projektu

Sotva byla ukončena první akce, už se přemýšlelo, co dalšího by uskupení mohlo podniknout. Padlo rozhodnutí, že tentokrát nebude dražen jeden společný šperk či dílo, ale rovnou celá řada šperků. Každá autorka totiž věnuje do dražby několik svých šperků. Kromě nich vznikly speciálně pro tuto dražbu šperky z materiálu Koralky.cz, o nichž se blíže dočtete v následujících článcích.

Koláž šperků Společnýma rukama   Koláž šperků Společnýma rukama

Všechny šperky na modelkách profesionálně nafotila Lucie Baldé a tyto fotky budou použity při dražbě. Ta bude probíhat na oficiálních stránkách projektu, kde bude zřízeno speciální album se všemi nafocenými šperky. Pod každou fotku bude možno vložit komentář s cenovou nabídkou. A jako při klasické aukci, kdo nabídne nejvyšší částku, ten získá vybraný šperk.

Již brzy se na našem blogu můžete těšit na seriál rozhovorů, který vám odtajní autorky, které za projektem stojí. Budete moci nakouknout blíže do jejich šperkařských dílniček a dozvědět se, proč si jejich srdce získal právě šitý šperk.

 

Kde výtěžek pomůže?

A kam poputují peníze tentokrát? Na rozdíl od první akce, kdy byly peníze věnovány nadaci, tentokrát výtěžek aukce obdrží konkrétní člověk – paní Petra, se kterou se život opravdu nemazlí.

Rodina paní Petry

Před 22 lety si s manželem osvojili Elišku s kombinovaným zdravotním postižením, které s sebou přineslo několik operací hlavy a rukou. Poté se jim postupně narodily další tři vlastní děti  – dcery Maruška a Janička a syn Jiřík. Před osmi lety, po porodu nejmladší dcery Janičky, se však paní Petra sama ocitla na invalidním vozíku s diagnózou svalová distonie. Manžel situaci nezvládl a rodinu opustil, a tak se o děti i sebe dnes stará paní Petra sama.

Jak se nám paní Petra svěřila, přes všechny obtíže je šťastná, že děti má. I když je to těžké, snaží se jim dopřát co nejnormálnější život plný aktivit, keré mají děti rády. Třeba Eliška ráda plave, Jirka (s diagnózou ADHD) hraje intercross a Janička hraje v ZUŠ na kytaru. Paní Petra se rozhodla, že vybrané peníze poputují právě na zaplacení těchto aktivit, které jak každý ví, nejsou v dnešní době zrovna nejlevnější. Doufáme tedy, že se podaří vybrat co nejvyšší částku, aby akce co nejvíce pomohla zmírnit každodenní trápení rodiny.

 

Více informací na oficiálních stránkách a FB:

www.spolecnyma-rukama.cz

www.facebook.com/spolecnymarukama

Sledujte dále i seriál Společnýma rukama na našem blogu!

Související články

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Už jste si osahali tvorbu s licí hmotou Jesmonite a mramorový efekt vás přestává bavit? Máme po vás řešení! Zkuste zkombinovat Jesmonite a epoxidovou pryskyřici. Slibujeme, že z toho bude Velmi Slibné Lití!

Číst více

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Pouze do rozdání zásob máte možnost získat luxusní přívěsek SWAROVSKI, který se již nedá koupit!

Číst více

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

Vyzkoušejte jeden z těchto 5 návodů na tvoření v růžové barvě nebo vytvořte něco podle sebe a zapojte se do naší květnové tvořivé výzvy!

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Úterý, 17. Květen 2022

100%

Velká nabídka produktů, dobré ceny, rychlé vyřízení objednávky.

Ověřený zákazník
Úterý, 17. Květen 2022

100%

Doporučuji

Ověřený zákazník
Pondělí, 16. Květen 2022

100%

Možnost objednávat přes e-shop mi vyhovuje. V klidu si vyberu, promyslím si a pak objednám. Mohu několikrát změnit.