Šperky s morseovkou - zašifrujte do náramku tajnou zprávu

Šperky s morseovkou - zašifrujte do náramku tajnou zprávu 22.11.2018
Minimalistický design už dostihl i naše šperky a to, že se v jednoduchosti skrývá krása, vám potvrdí náramky s morseovkou. Nebojte se, nemusíte se učit žádný tajný kód. Podívejte se s námi na ty nejpopulárnější slova a nechte se inspirovat!

Určitě jste si všimli, že letošním hitem léta se staly vrstvené náramky. Velkou výhodou je, že díky svému jednoduchému designu, který se dá mezi sebou kombinovat, se nám hodí prakticky k jakémukoliv oblečení a jejich tvorbu zvládnou i úplní začátečníci. Speciálním druhem těchto náramků, který se stal populární po celém světě, jsou potom "morse code" náramky, které nejen že působí velmi elegantně, ale můžete do nich ukrýt i tajnou zprávu.

Pojďte se s námi podívat na ty nejpopulárnější hesla

 Šperk s morseovkou - Love

Nejznámějším návlekovým materiálem těchto náramků je nylonová Shamballa šňůra, která je pevná a dobře na ní vytvoříte posuvné uzlíky místo zapínání. U nás ji můžete zakoupit v několika barevných provedení a dvou různých tloušťkách. Vzhledem k tomu, že se však náramky s morseovkou navlékají většinou pomocí malých rokajlových korálků, je lepší pracovat s tenčím návlekovým materiálem. K vytvoření tajné zprávy můžete kombinovat nejen různé barvy, ale také různé druhy korálků, místo pomlk můžete například použít oblíbené PRECIOSA trubičky nebo čípky.

 Šperk s morseovkou - forever

Váš náramek o to víc vynikne, pokud si vyberete kontrastní barvy nylonové Shamballa šňůry a korálků, se kterými budete vytvářet tajnou zprávu. Tu pak můžete ponechat v jedné barevné škále a vybrat si výraznější korálky, jako jsou například kovové stardust korálky, kostičky, bikony a další zajímavé tvary. Líbí se vám pletení ze strany náramku? Podívejte se na jednoduchý návod a zkrášlete si i svůj vlastní šperk >>

 Šperk s morseovkou - luck

Pokud chcete vědět, kde končí písmeno a začíná další, můžete mezi ně vložit uzlíky. Mezery můžete také vytvořit pomocí většího druhu rokajlu nebo pro luxusnější vzhled vybrat jeden ze stříbrných korálků nebo mezidílů, které nabízíme i ve variantě pozlacené 24k zlatem a 18k růžovým zlatem. Často však náramky mezery nemají, a tajné heslo tak zůstává ukryté pro svého majitele. 

 Šperk s morseovkou - wish

Co se týče tvorby písmen v morseovce, můžete si vybrat vlastní styl. Místo dlouhých trubiček, které reprezentují pomlky, můžete například zvolit jen jinou barvu rokajlu a rozšifrování zprávy tak udělat o to zajímavější.

Pokud plánujete náramek často sundávat, nebojte se zvolit jako návlekový materiál oblíbený elastomer. Jedná se o elastické a pevné vlákno, které se nevytáhne. 

 

Náramky s Morseovou abecedou jsou mezinárodním korálkovým trendem, a proto se většina zpráv nepřekládá a nechává se v angličtině. Vy si však můžete vybrat zprávu v rodném jazyce přesně podle vašeho přání. Vymyslete si vlastní unikátní heslo a nebojte se zkombinovat několik různých stylů korálkování a návlekových materiálů.

Morse_1

 

Přejeme vám spoustu zábavy a krásných šperků!