Pryskyřičná inspirace z celého světa + NOVINKY!

Zajímá vás, kam chodíme na své nápady? Je sice pravda, že velká spousta nás toho napadá jen díky tomu, že jsme korálky obklopeni celé dny. Ale občas si i my chceme rozšířit obzory. Nejlépe k tomu slouží Pinterest a YouTube. Zejména YouTube nám opravdu hodně pomohl ve chvíli, kdy jsme se začínali učit pracovat s pryskyřicí. A protože jsme našli několik tvůrců, kteří nás neustále baví a nemůžeme od jejich výrobků odtrhnout oči, chtěli jsme se o ně s vámi podělit.
Pryskyřičná inspirace z celého světa + NOVINKY!

Neděli, 13. prosinec 2020

Pokud hledáte inspiraci ohledně pryskyřice, je dobré vyhledávat v angličtině. V zahraničí jsou přeci jen v této technice mnohem dál… Skvělé ale je, že postup ve videu bývá natolik názorný, že anglicky vůbec rozumět nemusíte. Stačí vědět základní pojmy, které si vyhledat.

Pro usnadnění jsme pro vás připravili slovníček:

Stačí si dát vyhledat některý z pojmů a pak už jen využívat funkce Youtube, která vám doporučuje videa s podobným tématem.

 

Koho se vyplatí sledovat

Pokud vás zajímá pryskyřice a všechny možnosti jejího využití, určitě se nemusíte bát nastavit si odběr u těchto tvůrců. Nás baví už víc jak rok!

 

Artsy Madwoman

Sledujte: https://www.youtube.com/c/ArtsyMadwoman

Artsy si hodně ujíždí na třpytkách a její výtvory jsou opravdu hodně barevné. Často zkouší nové pomůcky, takže se u ní inspirujeme i v tom, co dalšího bychom pro vás mohli sehnat. Hodně se věnuje také zalévání květin do pryskyřice. To je téma, které vás dost zajímá a které i sami budeme zpracovávat v některém z dalších článků.

 

Petra Jongbloed

Sledujte: https://www.youtube.com/channel/UCY6FdiWXotEZuYz--g-3zdw

Petra se specializuje na imitaci krystalů pomocí pryskyřice. Vyrábí nádherné podtácky i velké tácy, které imitují vzhled drahokamů a achátových geod. V jejích videích se můžete naučit různé způsoby vrstvení barev

 

The Frugal Resinista

Sledujte: https://www.youtube.com/channel/UCfgEOIlekloRerL7-kL-tBw

Rebecca vyrábí z pryskyřice opravdu velké kusy. Její specialita jsou geody vytvářené bez formy. Na jejím kanále ale najdete třeba taky návod na dekoraci desky stolu nebo na hodiny z pryskyřice. Její výrobky spotřebují hoodně pryskyřice. Proto doporučujeme její postup následovat až zkušenějším, kteří dobře vědí, jak se pryskyřice chová. 

 

Fresh idea

Sledujte: https://www.youtube.com/channel/UCDGJ_4tiD72UawCCteq2VQA

Tento kanál se zaměřuje spíše na výrobu drobných šperků z pryskyřice. Ať už s pomocí forem, nebo lůžek Sveta vytváří zajímavé a nositelné šperky. Velice zajímavou technikou, kterou používá, je kombinace FIMO hmoty a pryskyřice. Vytváří si totiž z FIMA drobné objekty (třeba ovoce nebo houbičky), které poté do svých šperků zalévá.

 

Naše poslední novinky

Jak sami vidíte, možností, kudy se s pryskyřicí vydat, je nespočet. I proto se snažíme rozšiřovat příslušenství, které ke svým pryskyřicím nabízíme. Máme velkou radost, že se nám podařilo ještě před Vánoci přidat do své nabídky nové silikonové formy! A to jak malé formičky na korálky, tak i větší formy na podtácky. Sami se nemůžeme dočkat, až je všechny vyzkoušíme. Z toho, co jsme zatím vyzkoušeli, přinášíme malou ukázku.

Copy of Untitled

Oktagonový podtácek jsme vylili pryskyřicí imitující sklo smíchanou s modrým inkoustem. V okrajích jsme pomocí pinzety přidali třpytivé zdobení.

Untitled design (13)

Z forem na geometrické podtácky jsme vytvořili třpytivou růžovou sadu. Nejprve jsme zalili třpytky a flitry v růžové barvě čirou pryskyřicí imitující sklo. Nechali jsme vše 2 dny vytvrdnout a poté jsme zbytek formy vylili pryskyřicí imitující sklo smíchanou s růžovým a bílým perleťovým pudrem. Tím jsme dosáhli efektu hloubky a blyštivé zdobení více vyniklo.

Copy of Untitled (1)

Taky máte všude spousty drobností, se kterými si nevíte rady? Ukliďte je do mističek a krabiček z pryskyřice! Vytvořili jsme si sadu ve fialových odstínech, doplněnou stříbrnými třpytkami. Na obrázku vidíte, co vznikne z forem na stojánek na tužky a hexagonové a oktagonové dózy.

 

Co jsme se o pryskyřici zatím naučili?

DDE03494

Související články

Luxusní přívěsek SWAROVSKI jako dárek

Luxusní přívěsek SWAROVSKI jako dárek

Pouze do rozdání zásob máte možnost získat kousek z luxusního pokladu plného SWAROVSKI přívěsků, který našel pan Korálek v našem skladu!

Číst více

5 tipů na tvoření v bílé barvě!

5 tipů na tvoření v bílé barvě!

Vyzkoušejte jeden z těchto 5 návodů na tvoření v bílé barvě nebo vytvořte něco podle sebe a zapojte se do naší lednové tvořivé výzvy!

Číst více

Výzva od Korálků 2021

Výzva od Korálků 2021

Pojďte se spolu s námi ohlédnout za loňským rokem a 10 soutěžními výzvami od Korálků! >>>

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 734+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 20. Leden 2022

100%

Obchod Korálki mi vyhovuje nabídkou a rychlostí dodání zboží.

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 20. Leden 2022

100%

velmi rychlé vyřízení

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 20. Leden 2022

100%

jako vždy jsem spokojená