Preciosa, a. s. - světový výrobce křišťálového skla

Preciosa, a. s. - světový výrobce křišťálového skla Společnost po staletí vyrábějící křišťálové sklo vznikla spojením tradičních sklářských firem v roce 1948. Za sedm desetiletí se rozšířila do více než 140 zemí světa, tím se stala jedním z nejvýznamnějších světovým výrobcem a exportérem českého sklářského a bižuterního průmyslu. Preciosa, a. s. slučuje více než 6 společností, jako jsou například Preciosa - Lustry, Preciosa Beauty, Preciosa Ornela a třeba i fotbalový klub Slovan Liberec. Jméno Preciosa má původ z latinského přídavného jména "precius" znamenající vzácný, výjimečný či vznešený.

Přední světový výrobce skla

Po desetiletí přináší nepřetržitě inovace kombinující barvy, tvary, velikosti a křišťálové či skleněné komponenty. Nabízí 800 barev skla a na celosvětovém trhu obchoduje s 500 000 komponenty.  

Křišťálové údolí

Místo na severu České republiky, tedy v samém srdci Evropy. Právě zde, v Jizerských a Lužických horách, se necelých 500 let spojuje příroda a tradiční řemeslo s nyní nejmodernější technologií. Tady se před více než 3 stoletími zrodil český křišťál. Z českého křišťálu vznikl první broušený kámen, první majestátní lustr i první šperk z křišťálu.

První sklářské hutě a vznik společnosti

Zde na severu byly v polovíně 16. století postaveny první sklářské hutě. V 18. století bylo velmi rozvíjeno tvarování a broušení skla, a to vyneslo v průběhu 19. století Jablonecko mezi světovou sklářskou špičku. Dnešní podoba společnosti Preciosa, vznikla v roce 1948 a následně v průběhu 90. let minulého století sloučením několika firem. Ta v současnosti provozuje 14 závodů v 9 českých městech a zaměstnává okolo 4000 lidí. 

Produkty této značky naleznete v těchto kategoriích zobrazit skrýt

Řadit podle: Výchozí řazení / Řadit dle ceny /

1 2 3 4 5 6 7 19