Pohádkové Vánoce: Tisíc a jeden korálek

Protože v rámci Black Friday máme více než tisíc a jeden korálek ve slevě, rozhodli jsme se vám přinést pohádkový příběh Tisíc a jeden korálek. Přečtěte si o dobrodružství pana Korálka a toho, jak si našel svou princeznu a vyhrál nad zlem. Nebo nevyhrál? To je na vás! :-) Dokončete originálně pohádku a vyhrajte až 500 Kč.
Pohádkové Vánoce: Tisíc a jeden korálek

Pátek, 27. listopad 2020

Daleko na východě Korálkového království žil byl pan Korálek. Každou sobotu jezdil se svým zbožím na trh, ale obchody moc nešly. Jednou odpoledne k němu přišel tajemný zákazník, který se nejdříve začal vyptávat na zboží a pak z něj vypadlo, že je to Korálkův strýc. Byl prý dlouho na obchodních cestách a nyní se na pár dní vrátil zpět za svou rodinou.

Nabídnul panu Korálkovi neodolatelnou možnost, aby se společně vydali na jednu z dalších strýčkových obchodních cest. Pan Korálek se rozhodl vydat se vstříc novým zážitkům, sbalil si svých pět perel a vydal se na cestu. 

Jednoho dne projížděli okolo vysokých skal, když v tom strýc zastavil povoz s tím, že chce Korálkovi něco ukázat. Když došli k ústí nedaleké jeskyně, ukázal na zem na kulatý poklop, který odklopil. Pravil, že od jednoho kouzelníka ví, že pod poklopem se nachází překrásná zahrada se spoustou pokladů. Poprosil pana Korálka, aby se provléknul vchodem a podíval se tam, protože on sám je už starý a není to v jeho silách. 

Pan Korálek poslechnul a během chvilky se ocitnul v nádherné zahradě. Květiny i ovoce se leskly jak nejblyštivější krystaly od SWAROVSKI, nádhera! Najednou za sebou uslyšel strýcův hlas, který mu radil, že má jít na protější stranu zahrady a z výklenku v jedné ze zdí vzít zlatou odměrku na křišťálovou pryskyřici a donést mu ji. Nic jiného si neměl brát, jen a jen tu odměrku. A hlavně rychle. Panu Korálkovi to bylo divné, ale z úcty ke staršímu poslechnul. Vzal odměrku a rozběhnul se zpět ke vchodu.

To ale netušil důležitou věc. Onen strýc totiž vůbec nebyl jeho strýc, ale zlý kouzelník. Podvodem se dozvěděl, že se v té jeskyni nachází zlatá odměrka, pomocí které může vyrobit nekonečně mnoho křišťálové pryskyřice. Díky tomu by mohl všechny své protivníky a celé korálkové obyvatelstvo do pryskyřice zalít a tím se jich jednou provždy zbavit. Jedinou podmínkou, jak získat odměrku bylo, že ji ze zahrad vynese na zem pan Korálek. (Takhle to ale fungovat nemá, v našem rozcestníku najdete, jak s pryskyřicí postupovat správně :-).)

Když pan Korálek došel až k poklopu, kouzelník mu nařídil, aby mu odměrku honem podal a pak že mu pomůže ven. To pan Korálek odmítnul, odměrku si pověsil na Shamballa šňůru okolo pasu a začal se šplhat nahoru. Kouzelník znovu neléhal a chtěl odměrku hodit, ale pan Korálek trval na svém, že se přeci jeho strýček nemůže v tomhle věku tak namáhat a že mu ji donese. Jenže se nedokázal vyšplhat nahoru. 

V tom se kouzelník naštval a pomocí několika zaklínadel pohnul skálou a ta se začala na pana Korálka do podzemí sypat. Za pár chvil nebylo ani vidu, ani slechu - po skále, po panu Korálkovi a ani po kouzelníkovi, který zmizel.

Naštěstí se poklop, který měl zakrýt vstup do podzemí, vzpříčil a zabránil největším kusům kamení, aby zavalily nádherné zahrady. Malými skulinkami po stranách se začaly do zahrad sypat nádherné kousky Citrínu, Růženínu, Měsíčního kamene, Achátu, Howlitu a dalších drahých kamenů. Všechny kamínky propadaly poklopem a kutálely se do jednoho místa. Díky tomu pan Korálek zjistil, že se tam nachází druhý vchod do jeskyně. Do svého batůžku si nasbíral tolik drahého kamení, kolik se tam vešlo a pak i s kouzelnou zlatou odměrkou utekl z jeskyně.

Vrátil se do svého domku ve vesnici a jako první se rozhodnul umístit zlatou odměrku na poličku v jeho dílně. Protože byla ale z cesty trochu špinavá, rozhodnul se ji nejdříve otřít čistícími ubrousky na zlato. A co se nestalo! Z odměrky vyletěl Džin a překvapenému panu Korálkovi řekl celou pravdu o jeho povedeném “strýčkovi”. Taky mu prozradil, že za jeho záchranu z oněch zahrad mu splní každé přání.

Pan Korálek si přál jen trochu elastomeru a bižuterní nůžky. Proč? Chtěl vyrobit nějaké šperky z nalezených kamenů, prodat je na trhu a vydělat si nějaké zlaťáky. To byl skvělý nápad. Na trhu totiž zrovna v tu sobotu nakupovala také princezna Mineralína. Když uviděla blyštivé šperky na pultu pana Korálka, nemohla odolat a hned si několik krásných náramků koupila. K obchůdku se ráda a často vracela. Šperky se jí hodily ke všem jejím krásným šatům a róbám a kamkoliv si je vzala, tam byla za hvězdu!

Za největší hvězdu byla ovšem u pana Korálka, který se do ní zakoukal. Netrvalo to dlouho a krásnou princeznu také okouzlilo Korálkovo skromné srdce. Háček byl však v tom, že otec Mineralíny prohlásil, že ji dá za ženu tomu, kdo pro ni od základu postaví zámek. Ten by měl být největší a nejkrásnější v okolí a měl by být vidět až daleko za hranice okolních království. I když Mineralíně by stačilo bydlet v chajdě, hlavně s panem Korálkem, slovo otce nešlo obejít. 

A co bylo dál?

Napište nám váš konec pohádky! Jestli pan Korálek nakonec získal ruku krásné Mineralíny, jestli zlého kouzelníka porazil a jak, a nejoriginálnější odpověď odměníme voucherem na 500 Kč do našeho e-shopu. 

Do soutěže se můžete zapojit v komentářích pod tímto Facebookovým příspěvkem

Pravidla soutěže najdete zde.

Těšíme se na vaše odpovědi a jsme zvědaví, jak to s panem Korálkem podle vás dopadlo, než zazvonil zvonec… :-) 


>>> SOUTĚŽ BYLA UKONČENA... <<<

... a my gratulujeme výherkyni Zuzaně Kimmerové, která příběh s panem Korálkem dokončila takto: 

A protože byl pan Korálek velmi chytrý a věděl, kde je velká spousta kamenů, a ne jen obyčejných, našel největší kopec v okolí a začal stavět zámek pro svou milou Mineralínu. Každý den poctivě stavěl a nosil kamení a každý, kdo šel kolem se ho ptal a všem řekl svůj příběh, a tak kdo mohl, ten pomohl. Pan Fimo dodal hmotu na spevnění, kníže Preciosa barevná sklíčka na okna, lidé z okolí různé komponenty na doplnění všeho potřebného, lord Dřevokorál dřevo na trámy a král Plechokorál poslal materiál na střechu. Jak se příběh pana Korálka se nesl světem, donesl se vědci který panu Korálkovi poslal reflektory na osvětlení. A jakmile se zámek dostavěl, pan Korálek zavolal otce Mineralíny, zapnul osvětlení a protože mezi kamením byly i drahé kameny, zámek se blýskal tak moc, že byl vidět do velké dálky. A byla svatba, byla veselá a pokud je to pravda, všichni spolupracují dodnes. Kouzelník, ten byl tak vzteklý, že panu Korálkovi vše vychází, že pukl vzteky.

2020-11_Tisic_a_jeden_koralek_BLOG_720x720_1A

Související články

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Už jste si osahali tvorbu s licí hmotou Jesmonite a mramorový efekt vás přestává bavit? Máme po vás řešení! Zkuste zkombinovat Jesmonite a epoxidovou pryskyřici. Slibujeme, že z toho bude Velmi Slibné Lití!

Číst více

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Pouze do rozdání zásob máte možnost získat luxusní přívěsek SWAROVSKI, který se již nedá koupit!

Číst více

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

Vyzkoušejte jeden z těchto 5 návodů na tvoření v růžové barvě nebo vytvořte něco podle sebe a zapojte se do naší květnové tvořivé výzvy!

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 19. Květen 2022

100%

rychlost a zboží na skladě.

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 19. Květen 2022

100%

Jako vždy, vše v naprostém pořádku. Zboží doručeno do dvou dnů. Kvalita zboží splnila očekávání. Nemám co vytknout

Ověřený zákazník
Úterý, 17. Květen 2022

100%

Velká nabídka produktů, dobré ceny, rychlé vyřízení objednávky.