Pohádkové Vánoce: Princezna se zlatou perlou na čele

Princezna se zlatou perlou na čele vám o třetím adventním víkendu přináší slevu 10 % na perly a směsi korálků a také soutěž o 500 Kč. Zapojte se do soutěže i vy, fantazii se meze nekladou a každý má šanci vyhrát! :-)
Pohádkové Vánoce: Princezna se zlatou perlou na čele

Pátek, 11. prosinec 2020

Milé korálkářky, milí korálkáři,

než začneme s vyprávěním soutěžní pohádky, připravili jsme pro vás tematickou akci – 10% slevu na všechny plastové, voskové i SWAROVSKI perly a také na všechny směsi skleněných i dřevěných korálků.

Akce platí pouze od 11. 12. do 13. 12. 2020, tak neváhejte a nakupujte!
Sleva se vztahuje jen na základní balení produktů, ne na zvýhodněná již zlevněná balení.
Cena u produktů je uvedena již po slevě, takže nemusíte nic přepočítávat a můžete s radostí nakupovat.


Tak a teď už zvoníme na korálkový zvoneček a přesouváme se do pohádky:

Bylo nebylo, v království Drahokamenném, za údolím rondelkových jezer, vládnul hodný král s královnou. Měli krásnou dceru, která se narodila se zlatou perlou na čele a pojmenovali ji Koralada. O Koraladu se ucházeli princové z okolních království i z velké dálky a nabízeli hory i doly, zlato i stříbro (a dokonce i s rose gold úpravou), perly voskové i plastové (a dokonce i SWAROVSKI perly), ale vše bylo marné. Rodiče chtěli dát Koraladu tomu, koho bude skutečně milovat, a žádný z těchto darů jim nestál za to, aby viděli svou dceru nešťastnou. 

Vždy, když se Koraladě dvořil nějaký princ, jehož ženou se nechtěla stát, dávala mu postupně různé úkoly a většinou to dříve nebo později sám od sebe vzdal. A tak Koralada čekala na svého prince a svůj volný čas věnovala studiu šperkařství a tvorbě designových šperků.

Jednoho dne přišel na královský dvůr další nápadník. Byl jím princ Kaziminerál, který byl znám svou vznětlivou povahou, povýšeným chováním a nepěkným vzhledem. To byla kombinace, která Koraladě (kupodivu) vůbec neimponovala, a ani jeho ženou se tedy stát nechtěla. 

Začala tedy Kaziminerálovi dávat různé úkoly. Ovšem jeho hrubá povaha a to, že se ničeho nezaleknul, mu pomáhaly získat všechno, co po něm žádala. Dokázal jí sehnat originální pryskyřici od Korálky.cz, limitovanou vánoční edici skleněných korálků Rutkovsky i růžové nářadí pro princezny! Chudák Koralada už nevěděla, co udělat. Princi zároveň nemohla říct, že se jeho ženou stát nechce a proč, protože se bála o svého tatínka, kterému Kaziminerál vyhrožoval válkou. Rozhodla se mu dát 12 výzev. Každý měsíc měl vytvořit jeden šperk podle zadání. Spoléhala částečně na to, že je to tak trochu neumětel, a částečně na to, že ho to přestane bavit. Ale bohužel se pletla. Navštěvoval totiž kurzy šperkařství známé lektorky Swardulky a byl v korálkování naneštěstí poměrně zručný. 

Splnil všech 12 výzev a Koralada byla zoufalá, protože už nevěděla, jak se ze situace vyvléknout. Šla tedy za svými rodiči, kteří ji naprosto chápali a sami se zlobili, že si Kaziminerál nedá pokoj. 

Rozhodli se, že za Koraladou budou stát. Doslova, protože když přišel Kaziminerál znovu žádat o její ruku, stáli oba za Koraladou s celou svou družinou. 

Koralada mu vysvětlila, že se nechce stát jeho ženou a že nic z toho, co pro ni udělal a získal, nestačilo k tomu, aby získal i její srdce. To Kaziminerála tak neskutečně nahněvalo, že jeho hněvem popukaly ve vteřině všechny jantarové šperky, které se v království nacházely. A protože královna byla původem z Pobaltí, nebylo jich zničeno zrovna málo. 

Koralada se toho zalekla a nakonec se sňatkem souhlasila. Kaziminerál odjel do svého království oznámit poddaným tuto skvělou novinu. Ještě ten den večer ale do komnat nešťastné princezny zavítala její chůva, která ji znala od jejích prvních krůčků a brala ji skoro jako vlastní dceru. Donesla jí kožíšek s kapucí, který sama šila, a poradila jí, aby ještě v noci utekla z království, jinak hrozí jejímu tatínkovi válka, protože Kaziminerál je opravdu nepředvídatelný a krutý vládce. Koralada ji poslechla, po půlnoci se zabalila do kožíšku, zlatou perlu skryla pod kapucí a utekla zadním východem přes zahradu.

Za dva dny dorazila do hlavního královského města sousedního království Dřevokorálu. Již dříve o něm slyšela různé zvěsti, jako třeba že tam mají skoro všechno ze dřeva. A byla to pravda… Princ Santal z tohoto království se údajně nikdy neucházel o ruku Koralady a povídalo se, že je to proto, že má na čele zlatou perlu, a ne dřevěnou.

Shodou okolností se Koralada dostala až na královský dvůr. Kousek za hranicemi království u ní totiž zastavil povoz s nákladem dřeva. Kočí se zajímal o to, kam má krásná dívka sama lesem namířeno, a když zvěděl, že sama neví, nabídnul jí, že jí alespoň kousek cesty z lesa odveze. Po cestě se Koralada dozvěděla, že náklad dřeva míří do šperkařsko-dřevařské dílny královské Inspirační galerie. To jí přišlo zajímavé, protože tuhle galerii ještě nenavštívila a navíc ji šperkařství opravdu bavilo. 

Slovo dalo slovo a Koralada se už ten samý den večer nechala v galerii zaměstnat jako služebná. Čas od času pak sama vyrobila nějaký ten dřevěný šperk, který ale nikdy nesměla vydávat za svůj (proto většinu z nich tvořila pod jménem Zuzana Dobšíčková). Všechny vystavené šperky pak byly k vidění i v online galerii.

Koralada se stala oblíbenou součástí týmu, oblíbila si ji jak vrchní korálkářka, tak i hlavní tesař. Mezitím slyšela zprávy ze svého království o tom, že Kaziminerál už vzdal pátrání po ní a nechal jejího tatínka i celé království být. 

V království Dřevokorálu se každoročně konal ples, na který byli pozváni úplně všichni poddaní, kteří pomáhali na královském dvoře. Protože za těch pár měsíců slyšela Koralada o princi Santalovi samé krásné věci, rozhodla se, že ho chce na plese za každou cenu osobně poznat. Jako obyčejná služebná by ovšem neměla šanci, a tak si začala měsíc před plesem po večerech šít krásné šaty poseté dřevěnými krystaly a exotickým dřevem Rudraksha. Když nastal den D, odložila kožíšek s kapucí, oblékla si nádherné šaty a FIMO Air hmotou si zamaskovala perlu do dekoru jasanového dřeva.

A princ Santal? Ten na ní mohl oči nechat a celý večer protančil jenom s ní! 

Na konci večera se nabídnul, že spanilou dívku doprovodí k jejímu zámku, a v té chvíli musela Koralada kápnout božskou a přiznat se, že vlastně bydlí v chaloupce na kraji města, ve špeluňce, kterou jí pronajímá vrchní korálkářka. Princi Santalovi se ale nezdálo, jak se může služebná umět tak vybraně chovat a kde se naučila tance, které se učí jen mladé princezny u dvora. To už musela Koralada přiznat úplně všechno a bála se, co jí na to Santal řekne, tak svůj monolog proložila několika pochvalami o princově šlechetné povaze. 

Nemusela se ale vůbec ničeho bát. Princ nejen, že, s lehkým uzarděním, přijal všechny pochvaly, ale také úplně chápal, proč se Koralada rozhodla utéct před zlým Kaziminerálem. Romanticky jí otřel perlu od FIMO hmoty, protože na perle stejně moc dobře nedržela, a řekl jí, že se před ním nemusí maskovat. Zároveň byl tak okouzlen, že hned pokleknul na koleno a požádal Koraladu o ruku. Trochu se bál, co na takovou zbrklou žádost řekne, proto během žádosti prohodil několik pochval o spanilosti krásné Koralady. Santal se ale také nemusel bát, protože červenající se princezna s radostí souhlasila a přijala od něho zásnubní prsten s kamenem od SWAROVSKI. Ten byl jediným nedřevěným šperkem v celém království. 

Celé to ovšem viděl poštovní mluvící havran krále Kaziminerála, který zrovna prolétal nad jejich hlavami cestou zpět z provincie Štrasu. Tam ho Kaziminerál vyslal s dopisem s oznámením, že celému Štrasu vyhlašuje válku.

Mluvící havran Kaziminerálovi všechno hned vykrákoral a princ se tak naštval, že ještě v noci vyrazil do Dřevokorálového království za princem Santalem. Ten se to naštěstí dozvěděl o něco dříve a poslal sluhy ke Koraladě se žádostí, aby ještě jednou oblékla kožíšek s kapucí a přišla na královský dvůr, naposledy jako služebná. Chtěl si být totiž jistý, že bude Koralada u něj v bezpečí.

Jen co Kaziminerál přijel, padla na celé království husto-hustá mlha, která by se dala krájet. Koralada tedy omylem místo do bezpečí královských komnat zabloudila do kuchyně, kde ji hned zaměstnali a dali jí úkol – měla jít nalévat polévku hostům. Aby se neprozradila, narychlo si schovala zásnubní prsten do rukávu a šla nalévat polévku. Když už byla na odchodu, zavolal si ji k sobě princ Kaziminerál. S hrubostí jemu vlastní jí oznámil, že chce polévku trochu posolit. 

Zbývalo posledních několik krystalků soli, když v tom princezně vypadnul z rukávu schovaný prsten. Protože cinknul tak, jak to kovové šperky dělávají, a nezůstal plavat na hladině jako dřevo, Kaziminerál hned poznal ve služebné Koraladu. V ten moment začal Santalovi vyhrožovat válkou a puknutím všech drahých kamenů.

Santal si byl ovšem vědom toho, že žádné drahé kameny v království nemají, a proto jsou Kaziminerálovy výhružky plané, když v tu chvíli Kaziminerál ze své kamizolky vytáhnul sirku…

A co bylo dál? 

Napište nám váš konec pohádky! Vyhrála láska Koralady a Santala nad zlým Kaziminerálem? A jak dopadnul on? Nejoriginálnější odpověď odměníme voucherem na 500 Kč do našeho e-shopu. 

Do soutěže se můžete zapojit v komentářích pod tímto facebookovým příspěvkem

Pravidla soutěže najdete zde.

Těšíme se na vaše odpovědi a jsme zvědaví, jak to se Santalem a Koraladou podle vás dopadlo, než zazvonil zvonec… :-) 

A ještě jednou připomínáme: až dopíšete konec pohádky, nezapomeňte se podívat do kategorií voskových, plastových a SWAROVSKI perel a také si prohlédněte směsi skleněných a dřevěných korálků, které jsme pro vás pouze na tento víkend zlevnili o 10 %. :-) A pokud hledáte inspiraci, co z perel a korálků vyrobit, najít ji můžete třeba v naší Inspirační galerii, kde si také můžete přímo vyfiltrovat návody s perlami.


>>> SOUTĚŽ BYLA UKONČENA... <<<

... a my gratulujeme výherkyni Adéle Čápové, která příběh dokončila takto:

Bohužel pro něj, neměl po ruce žádný drahý kámen, o který by bylo možné ji škrtnout. Škrtátko si totiž zapomněl v zemi krále Rudrakshi, kterému také vyhrožoval, avšak jeden z místních džinů (bohů) mu ho schoval. Kaziminerál si tedy vysloužil akorát tak pohlavek od samotné Koralady a byl vyhnán z království Dřevokorálu.

Santalovi s Koraladou teď již nic nestálo v jejich společné cestě životem. Jejich první manželská hádka však nastala, když si oba založili živnost a chystali se podnikat. (Ano, i v pohádkách se musí hlavní hrdinové nějak uživit.) Hádali se, zda vyrábět ze dřeva, což preferoval Santal, či zda se přichýlit spíše k výrobě z drahých kamenů a perel. Nechali si tedy od experta zmapovat trh a výsledky je velice překvapily. Oba materiály se dostávají do popředí a jsou zákazníky stále více preferovány. Inu, rozhodli se svoje záměry spojit, a začaly vyrábět náramky ze santalového dřeva a různých drahokamů. Jejich šperky šly vysoce na odbyt a chválili je i přední světoví návrháři, a dokonce i módní policie. S jejich šperky jste prostě nemohli šlápnout vedle.
Postupně se jejich výroba rozšiřovala…

Koraladě jednoho dne přišla zpráva, že princ Kaziminerál zemřel a asi se v něm před smrtí hnulo svědomí z těch všech zlých skutků, kterými (nejen) Koraladě ublížil, až se rozhodl jí své království odkázat. Rázem tak jejich šperky mohly být obohaceny o různé druhy minerálů od amazonitu až po záhnědu, které se v původním Kaziminerálově království nacházely. Do toho je začala zásobovat ještě Swardulka se svými SWAROVSKI komponenty, až z toho vznikla poměrně velmi úspěšná obchodní značka Santal&Koralada, která se stala slavná po celém světě.

2020-12_Princezna_s_perlou_na_cele_BLOG_720x720_1

Související články

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Už jste si osahali tvorbu s licí hmotou Jesmonite a mramorový efekt vás přestává bavit? Máme po vás řešení! Zkuste zkombinovat Jesmonite a epoxidovou pryskyřici. Slibujeme, že z toho bude Velmi Slibné Lití!

Číst více

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Pouze do rozdání zásob máte možnost získat luxusní přívěsek SWAROVSKI, který se již nedá koupit!

Číst více

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

Vyzkoušejte jeden z těchto 5 návodů na tvoření v růžové barvě nebo vytvořte něco podle sebe a zapojte se do naší květnové tvořivé výzvy!

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Pondělí, 23. Květen 2022

100%

Doporučuji

Ověřený zákazník
Pondělí, 23. Květen 2022

100%

Vše je OK

Ověřený zákazník
Pondělí, 23. Květen 2022

100%

Vekmi rychlé vyřízení, široký sortiment, velmi ochotné prodavačky