Pohádkové Vánoce: Pan Korálek z II. patra

Poslední adventní víkend přinášíme poslední soutěžní pohádku, tentokrát o peripetiích pana Korálka z II. patra. Krom soutěže o 500 Kč můžete využít také 10% slevu na FIMO hmotu.
Pohádkové Vánoce: Pan Korálek z II. patra

Pátek, 18. prosinec 2020

Milé korálkářky, milí korálkáři,

než začneme s vyprávěním soutěžní pohádky, připravili jsme pro vás tematickou akci – 10 % slevu na FIMO hmotu, formy a textury a další příslušenství pro tvoření z FIMO.

Akce platí pouze od 18. 12. do 20. 12. 2020, tak neváhejte a nakupujte!
Sleva se vztahuje jen na základní balení produktů, ne na zvýhodněná již zlevněná balení.
Cena u produktů je uvedena již po slevě, takže nemusíte nic přepočítávat a můžete s radostí nakupovat.


Tak a teď už zvoníme na korálkový zvoneček a přesouváme se do pohádky:

Pan Korálek se nedávno přestěhoval z pražských Malešic do nového. Našel si útulný byteček ve 2. patře domu v Třebohostické ulici, kde si v jednom z pokojů udělal tvořící koutek. V posledních týdnech si oblíbil hlavně tvoření z FIMO hmoty. Nakoupil si spoustu druhů a barev FIMO a také různé silikonové formy. Na Pinterestu našel spoustu inspirace, kterou si ukládal na nástěnky, a skoro každý večer věnoval právě tvoření z FIMO.

Proč pana Korálka toto tvoření tak nadchlo? Protože je od přírody kreativní! Baví ho vytvářet nové tvary, nová zvířátka a zajímavě zdobit různé věci.

Jednoho dne odpoledne si vyzvednul balíček z Korálky.cz, a jen co dorazil domů, začal tvořit. Objednal si několik barev FIMO hmoty a hlavně silikonovou formu s mořským motivem. Hotovými zvířátky si chtěl vyzdobit svou novou kancelář v Inspirační galerii, protože zrovna pořádali výstavu na téma moře.

Natlačil FIMO hmotu do forem, když v tom mu zazvonil telefon a pan Korálek musel rychle odběhnout zpět do galerie. Protože problém, který tam nastal, řešil s kolegy až do rána, vrátil se ke svému tvoření dopoledne druhého dne.

Když přišel do svého tvořícího koutku, zjistil, že FIMO hmota není ve formičkách. Plácnul se ručičkou do čela, že je popleta a že přece včera asi s FIMO tvořením vůbec nezačal. Zapnul si televizi, uvařil si čaj a jal se znovu mačkat FIMO do formy.

Zatímco byl v procesu tvoření, v televizi přerušili vysílání pro důležité upozornění, že policie a odchytová služba se ve Strašnicích a přilehlém okolí snaží chytit velmi rychlého kraba, který krade ovoce v místních večerkách. Taková zpráva pana Korálka rozesmála. Připojené kamerové záznamy s červeným zvířátkem, co si odnáší jablíčko v klepetech, zatímco se za ním bez úspěchu žene několik uniformovaných policistů a dva pracovníci odchytové služby, ho pak rozesmály ještě víc. Taková groteska v živém přenosu!

Jakmile reportáž skončila, pan Korálek se podíval na formičku a zjistil, že krom posledního „zvířátka“, které zrovna mačkal, a „želvy“ nevidí ty, které předtím stoprocentně udělal. A teď si byl už jistý, že se mu to nezdá...

Mírně zrudnul a posadil se k počítači. Otevřel e-mail, naťukal do adresy info@koralky.cz, do předmětu „FIMO mizí“ a začal psát. Text byl o tom, že se hmota z formiček (asi) vypařuje, že to bude asi výrobní vada a že si přeje objednávku reklamovat. Před posledním přečtením e-mailu a před jeho odesláním si šel uvařit ještě jeden šálek čaje.

Když čekal u konvice, než se dovaří voda, slyšel notifikaci příchozího e-mailu. Po chvilce se vrátil k počítači a otevřel nový e-mail od Korálků s textem: „Děkujeme, to nás moc těší, že Vás tvoření z FIMO hmoty tak baví.“ Z odeslání rozepsaného e-mailu obvinil kočku, která se mu prošla po klávesnici, a odpověď od Korálků ho dopálila.

Zrudnul ještě více. „Taková drzost!“ pomyslel si a praštil korálkovou pěstičkou do stolu.

Pak ale rozkliknul svůj odeslaný e-mail, protože si všimnul, že se v předmětu asi překliknul. Předmět totiž zněl: „FIMO mám rád.“ A pak četl dál: „Dobrý den, z FIMO hmoty od Korálků rád tvořím mořská zvířátka. S pozdravem pan Korálek.“

Tomu už vůbec nerozuměl… Rozhodnul se, že raději zavolá na infolinku, minule totiž mluvil s moc milou slečnou, která mu ve všem pomohla. Sáhnul po telefonu, když v tom mu telefon začal utíkat. Tak se pan Korálek začal kutálet za telefonem. Za chvíli ho čapnul a uviděl, jak z pod telefonu s chichotem utekl malý tuleň!

No tak teď si teprve pan Korálek připadal jako blázen. Řekl si, že se asi potřebuje na chvilku uklidnit meditací u tvorby mala šperků. Otevřel tedy šuplík se vším, co je potřeba k mala tvoření a odebral se zpět do svého tvořícího koutku. Asi půl centimetru od formičky byla želva z FIMO hmoty. Pan Korálek si byl sice jistý, že ji předtím nevyklepnul, ale už odmítal řešit cokoliv divného, co se týká FIMO hmoty.

Pustil si video o tvorbě mala šperků a začal navlékat korálky. Po chvíli se rozhodnul, že si raději změří teplotu, jestli prostě neblouzní z horeček, protože přiznejme si, komu by se z takových šoků nezvednul trochu tlak…

Vydal se k lékárničce, již z dřívějška poučen o tom, že rtuťový teploměr má používat pouze k měření, nikoliv k výrobě rtuťových korálků. Cestou přes pokoj uslyšel, jak teče voda v koupelně...

S hrůzou z toho, že hned zkraje svého bydlení v novém asi právě vytápí sousedy, se rozběhnul směrem k vaně. Když tam doběhl, uviděl ve své vaně klauna!

Ne nebojte, tohle není žádný horor, tohle je pořád pohádka! Ve vaně mu plaval klaun, ta oranžovo-černá rybička... :-) Spolu s klaunem se ve vaně čvachtal ještě malý delfín s mořským koníkem.

Pan Korálek na to zíral s otevřenou pusinkou jak zjara. V tom zazvonil zvonek.

Kutáleje se ke dveřím ještě pan Korálek párkrát něco procedil mezi zoubky (měl je jako perličky) a pak otevřel. Za dveřmi byli dva policisté, Martin Stibor, ředitel Korálky.cz, a před nimi stál krab s klepety v klepetech. A taky se trochu klepal, protože byla docela zima a navíc poslední ovoce, co ukradl, byly mražené jahody.

Překvapený pan Korálek začal lapat po dechu.

A co bylo dál?

Napište nám svůj konec pohádky! Jak se mohlo stát, že zvířátka z FIMO hmoty (byla-li to FIMO hmota) ožila? A jak to dopadlo se zvířátky a panem Korálkem? Nejoriginálnější odpověď odměníme voucherem na 500 Kč do našeho e-shopu.

Do soutěže se můžete zapojit v komentářích pod tímto Facebookovým příspěvkem.

Pravidla soutěže najdete zde.

Těšíme se na vaše odpovědi a jsme zvědaví, jak to podle vás dopadlo, než zazvonil zvonec… :-)

A ještě jednou připomínáme: až dopíšete konec pohádky, nezapomeňte se podívat do kategorií FIMO hmoty, na formy a textury a další příslušenství pro tvoření z FIMO, které jsme pro vás pouze na tento víkend zlevnili o 10 %. :-)


>>> SOUTĚŽ BYLA UKONČENA... <<<

... a my gratulujeme výherkyni Betce Sejkové, která příběh s panem Korálkem dokončila takto:

Pán Korálik nechápal čo má táto návšteva znamenať. Vlastne on už nechápal vôbec ničomu. Čo sa to vlastne deje, čo sú to za žarty. Zvieratká, ktoré si vyrábal zmizli a miesto nich tu boli identické živé tvory, ktoré vystrájali jedna radosť. Žeby to bol iba sen? Celú túto záhadu mu pomohol vysvetliť Martin Stibor, ktorý priznal že ich firma skúša nové prísady do Fimo hmoty a ich najhorúcejšia novinka, ktorá sa volá Hravé fimo, je ešte len vo fáze testovania. Žiaľ stalo sa, že jednu z týchto nezbedných balení fima plného života a radosti omylom odoslali pánu Koralikovi miesto klasického fima. Ospravedlnili sa mu za tento omyl a vzali všetkých zviertkovskych huncutov do sídla firmy, kde pozvali aj pána Koralika a ako odškodné za spôsobené nepríjemnosti mu ponúkli spoluprácu pri testovaní novej Fimo hmoty a dvojnásobne balenie klasickej Fimo hmoty. Pán Korálik bol nesmierne hrdí že sa môže spolupodieľať na tomto krásnom projekte a vytváral im tie najkrajšie zvieratká a bytosti ktoré nešetrili šibalstvami. Nakoniec si pán Korálik mohol jedno zo zvieratiek vziať aj domov na pamiatku a tak mal doma stále veselo, lebo s Fimo sa nikdy nebudeš nudiť a už vôbec nie keď je ako živé striebro plné huncuctiev a prekvapení. :-)

2020-12_Pan_Koralek_z_II_patra_BLOG_720x720_2

Související články

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Už jste si osahali tvorbu s licí hmotou Jesmonite a mramorový efekt vás přestává bavit? Máme po vás řešení! Zkuste zkombinovat Jesmonite a epoxidovou pryskyřici. Slibujeme, že z toho bude Velmi Slibné Lití!

Číst více

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Pouze do rozdání zásob máte možnost získat luxusní přívěsek SWAROVSKI, který se již nedá koupit!

Číst více

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

Vyzkoušejte jeden z těchto 5 návodů na tvoření v růžové barvě nebo vytvořte něco podle sebe a zapojte se do naší květnové tvořivé výzvy!

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 19. Květen 2022

100%

rychlost a zboží na skladě.

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 19. Květen 2022

100%

Jako vždy, vše v naprostém pořádku. Zboží doručeno do dvou dnů. Kvalita zboží splnila očekávání. Nemám co vytknout

Ověřený zákazník
Úterý, 17. Květen 2022

100%

Velká nabídka produktů, dobré ceny, rychlé vyřízení objednávky.