Podzimní dekorace (jako) z výlohy

Jestli se na něco každý rok těšíme víc než na Vánoce, tak je to dekorování podzimních výloh našich obchodů. Podzim nabízí tolik možností a tolik krásných barev! Pojďte se podívat, co naše výlohy zdobí letos. Třeba se inspirujete i pro dekorace ve svém interiéru.
Podzimní dekorace (jako) z výlohy

Pondělí, 12. říjen 2020

Tavná pistole proklatě nízko

Jednou z nejuniverzálnějších výtvarných pomůcek je jednoznačně tavná pistole. My jsme si svou novou růžovou pomocnici Extol Lady ihned zamilovaly. A při výrobě dekorací do podzimních výloh jí rozhodně musíme připsat značnou část zásluh.

Pro podzimní dekorace se přímo nabízí využít umělé květiny – ať už to jsou jiřinky, listy dubů a javorů, bobulky, nebo šišky, kaštany a ořechy. To všechno můžete díky tavné pistoli spojit do efektního aranžmá. Štípacími kleštěmi si rozdělíte květinu na segmenty, které pak můžete přeskládat a vzájemně nakombinovat dle své fantazie. Vždy nejprve lepte spodní vrstvu a postupujte nahoru. Dávejte si pozor, abyste zbytečně nedali lepidlo i do míst, která budou následně vidět. Po dokončení se také porozhlédněte po „pavučinkách“, které za sebou tavná pistole zanechává ve chvíli, kdy ji oddálíte. Nebojte, snadno je oddělíte od podkladu.

DDE00392

Závěsná dekorace

My jsme umělé květiny a plody využily pro vrchní část své závěsné dekorace. Na větvičku jsme připevnily tavnou pistolí kombinaci vybraných listů a plodů. Přivázaly jsme dvě šňůry s navlečenými dřevěnými korálky. Jednu kratší, druhou delší. Korálky jsme vybraly v přírodní a hnědé barvě. Abychom docílily zajímavější textury, jsou korálky v různých velikostech. Navlečené jsou na obyčejném sisalovém provázku, který koupíte v každém papírnictví a třeba i na poště. Z tohoto provázku jsme vyrobily i střapce, které jsme nakonec mezi korálky přivázaly.

podzim 3 (1)

Na této dekoraci je skvělé, že si ji můžete vyrobit naprosto v jakékoliv velikosti. My jsme pro letenskou výlohu udělaly jednu obří s rozpětím více než metr. A pro zbylé výlohy jsme vyrobily menší větvičky, cca 40 cm. 

podzim 9

 

Rámeček s korálky

Tavná pistole nám dobře posloužila i při zdobení rámečku. Na obyčejný rámeček (náš byl z IKEA) jsme přilepily několik vrstev ozdobné lemovky. Při okraji rámečku jsme nechaly záměrně 0,5cm pruh volný. Na něj jsme poté nanesly tavnou pistolí lepidlo a do něj nasypaly a zatlačily rokajlové korálky. Pozor, je potřeba pracovat vždy v malých úsecích, aby mezi tím lepidlo neztvrdlo.

podzim 2

Elegantní váza

Stejnou lemovku jako na rámeček jsme použily i na ozdobení vázy. Původně to vlastně byla skleněná lahev od mléka, která dostala keramický nátěr. Díky tomu jsme si vytvořily pěknou sadu pro zátiší. Na lahev pak můžete navléci „náramek“ z paměťového drátu, který barevně ladí s korálky, kterými je ozdoben rámeček. Do vázy dáte větvičku s podzimními bobulkami a voilà, skvělá dekorace je na světě!

podzim 1

Pamětový drát 

Napadlo vás, že paměťový drát nemusí sloužit jenom jako základ pro jednoduché navlékané náramky? Jeho otočky můžete použít i pro dekorace! Pokud potřebujete kruhový základ pro ozdoby, stačí ho kleštěmi naštípat po jednotlivých otočkách, které pak spojíte pomocí kulatých kleští. Anebo ho můžete použít stejně jako v případě náramku. Jen zvolte větší průměr otoček.

Hnízdo pro vázu

Máte vázu, které byste rádi dodali trochu podzimního rázu? Stačí na paměťový drát navléknout pár otoček dřevěných korálků. Vždycky si nejprve změřte, jaký průměr má vaše váza. Podle toho zvolte velikost paměťového drátu. Navléknout na něj můžete třeba dřevěné korálky v různých odstínech a velikostech. Zakončíte klasicky pomocí kulatých kleští, kterými na konci drátu uděláte očko.

podzim 4

Náramek pro vázu

Náramek nemusí vždy putovat jen na vaše rámě. Můžete jím ozdobit třeba vázu nebo svícen. Vytvořte si vlastní směs korálků, podle toho, do jakých tónů potřebujete ladit svůj interiér. Kombinace je jen na vaší fantazii. My jsme svoji ozdobu poskládali z různých barev a velikostí broušených korálků.

podzim 6

Přírodní akcent do interiéru

Přírodní materiály v posledních letech vévodí trendům nejenom v designu šperků. I v interiérových doplňcích se stále častěji objevuje dřevo, organická keramika, živé i sušené květiny nebo třeba velké krystaly drahých kamenů. Dekorace s těmito akcenty si můžete vyrobit i vlastníma rukama.

Girlanda z dřevěných korálků

Girlandy z dřevěných korálků jsou jedním z nejnovějších hitů Pinterestu. Používají se jako jednoduchá přírodní dekorace, kterou můžete položit na poličku nebo třeba omotat kolem oblíbeného svícínku. Výroba je jednoduchá. Potřebujete obyčejný provázek, dřevěné korálky, jehlu a nit. Protože silný přírodní provázek nejde navlékat úplně snadno, pomůžeme si jehlou a nití. Navlékneme jehlu a na niti uděláme malé očko, které zakončíme uzlíkem. Očkem protáhneme provázek a díky tomu ho budeme moci snáze dostat do korálku. Navlékneme 40–50 cm dlouhý návlek, v rámci kterého můžeme střídat barvy a velikosti korálků. Na konce přivážeme střapce, jež jsme si vytvořili ze stejného provázku.

podzim 5 (2)

Falešná keramika s FIMO Air

Všichni známe polymerovou hmotu FIMO, která se pro vytvrdnutí vypaluje v troubě. FIMO Air je její varianta, která samovolně vytvrdne na vzduchu. Není potřeba jí jakkoliv pomáhat. Skvělé je, že na rozdíl od klasické FIMO hmoty, která je po upečení hladká, FIMO Air je na pohled i na omak velice podobná keramické hlíně. Při tvoření s ní můžete využívat i běžné keramické postupy jako navlhčení hmoty pro spojení dvou částí nebo modelování pomocí nástrojů a textur.

Kousky podzimu

Můžete je využít k dalšímu tvoření nebo je jen tak položit na misku s dalšími dekoracemi – podzimními tvary z FIMO Air, které „vypadly“ z formy. Práce s formičkou je velice jednoduchá. Stačí do ní namačkat dostatečně velký kousek hmoty a nechat minimálně 24 hodin odležet. Poté ho snadno vyloupnete. Pokud chcete, můžete výsledný tvar dále dekorovat akrylovými barvami. Nám se líbila jejich přirozená barva.

podzim 7

Organická váza

Tohle tvoření je radost. Je to totiž čistě ňahňání a patlání! Jako základ postačí jakákoliv skleněná lahev (naše byla původně cider). Na ni postupně nanášíte hmotu FIMO Air, kterou jste si rukami upravili do tenčího plátu. Pokud máte k dispozici, můžete pro rozválení použít třeba váleček nebo jinou lahev. Jednotlivé pláty pak k sobě spojíte prsty. Hlaďte hmotu do té doby, dokud je spoj viditelný. 

Fantazii se meze nekladou, takže dekorování je na vás. Vrchní část své lahve jsme ozdobily spirálou, která vznikla pomocí uválených „žížalek“ hmoty. Tělo lahve jsme rozedraly obyčejnou jídelní vidličkou, aby mělo vzhled kůry. Nakonec jsme na žížalky umístily list z výše uvedené formy. Pozor, použily jsme čerstvou hmotu, nenechávaly jsme tvar zaschnout ve formě. Pokud budete postupovat opatrně, podaří se vám hmotu z formy vyjmout i bez zaschnutí. 

podzim 8

Související články

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Jesmonite + pryskyřice = VSL

Už jste si osahali tvorbu s licí hmotou Jesmonite a mramorový efekt vás přestává bavit? Máme po vás řešení! Zkuste zkombinovat Jesmonite a epoxidovou pryskyřici. Slibujeme, že z toho bude Velmi Slibné Lití!

Číst více

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Tip na luxusní dárek ke Dni matek

Pouze do rozdání zásob máte možnost získat luxusní přívěsek SWAROVSKI, který se již nedá koupit!

Číst více

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

5 tipů na tvoření v růžové barvě!

Vyzkoušejte jeden z těchto 5 návodů na tvoření v růžové barvě nebo vytvořte něco podle sebe a zapojte se do naší květnové tvořivé výzvy!

Číst více

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Pondělí, 23. Květen 2022

100%

Vše je OK

Ověřený zákazník
Pondělí, 23. Květen 2022

100%

Vekmi rychlé vyřízení, široký sortiment, velmi ochotné prodavačky

Ověřený zákazník
Pondělí, 23. Květen 2022

100%

Jako obvykle vše v pořádku