Svatební mint sada

Svatba je důvod se vystrojit nejenom pro nevěstu a družičky... I jako běžný svatebčan je třeba mít úroveň. Jak na to, když nemáte čas vytvářet velký šitý šperk? Naučte se se Zuzkou fígl, jak si vyrobit efektní společenský náhrdelník a náramek s minimem korálkářských dovedností.
Svatební mint sada
Svatební mint sada
Svatební mint sada
Svatební mint sada

Co je potřeba na návod

Postup výroby šperku

 1. *Některý materiál, který byl u návodu původně použit, již není k dispozici. Proto jsou v seznamu potřeb produkty jiné, které jsou pro výrobu šperku stejně vhodné."

  Tento šperk můžete připravit dvěma způsoby. Pro levnější variantu zvolte již připravené směsi skleněných korálků. Pokud vám jde ale o efekt a dokonalé doladění outfitu, připravte si směs vlastní. Vzhledem k tomu, že svatba byla laděna do mint odstínů, měla jsem v této barvě i šaty. A k nim jsem si připravila svoji směs. Jak poznáte i z dalších mých návodů, mám ráda vše, co se pěkně blýská. Proto jsem ve směsi použila kromě rokajlu také broušené a cínové korálky. A protože se to hodilo k této příležitosti, přidala jsem i voskové perličky. Pro dosažení efektu je třeba volit korálky různých velikostí, tvarů a povrchových úprav.

  Obrázek 1

  Obrázek 2

 2. Připravte si mističky, ve kterých budete směsi míchat. Do první mističky nasypte drobnější korálky, do druhé ty větší. Za chvilku si vysvětlíme proč.

  Obrázek 3

  Obrázek 4

  Obrázek 5

 3. Připravte si nylonové lanko a kleště. Je třeba si nastříhat požadované množství svazečků, které budou tvořit náhrdelník. Záleží jen na vás, jak ho budete chtít mít bohatý... Důležité je vždy třeba myslet na to, že množství musí být zrcadlově symetrické. Můj náhrdelník tvořilo 15 svazečků. 3 dlouhé, 6 středních a 6 krátkých. Délku nejdelších je vhodné si naměřit podle průměru obruče a hloubky výstřihu. Zvolila jsem délky 26, 22 a 18 centimetrů.

  Obrázek 6

  Obrázek 7

  Obrázek 8

  Zobrazit celý postup

 4. Svazeček vytvořte tak, že připravený kousek lanka přibližně v polovině přehnete přes obruč (není nutné být přesný) a na oba konce navlečete zamačkávací rokajl (obr 9). Jeden z konců trochu povytáhněte, abyste dosáhli nerovnoměrného vzhledu. Rokajl kleštěmi secvakněte cca 0,5 cm od obruče, aby se vytvořilo očko (obr 10). Postup opakujte se všemi připravenými lanky.

  Obrázek 9

  Obrázek 10

 5. Pro vlastní navlékání korálků si buď hotové svazečky můžete přidržet kolíčkem, nebo je z obruče sundejte a navlékejte jednotlivě. Pokud je sundáte, dejte si je zvlášť na hromádky, podle délky.

  Obrázek 11

  Obrázek 12

 6. Teď se můžete korálkově vyřádit. Navlékejte korálky libovolně z připravených směsí. Na jednu část svazečku dejte max. 3 velké korálky. Jeden z nich umístěte vždy na konec drátku. Bude ho tak svojí vahou držet hezky u těla. Za velký korálek opět vložte zamačkávací rokajl a dokonale secvakněte. Přebývající lanko ucvakněte, jinak by škrábalo.

  Obrázek 13

  Obrázek 14

  Obrázek 15

  Obrázek 16

  Obrázek 17

 7. Celý postup opakujte dokud nebudete mít navlečené všechny svazečky. Ty pak ve správném pořadí opět navlékněte na obruč. A náhrdelník je hotov :)

  Obrázek 18

  Obrázek 19

  Obrázek 20

  Obrázek 21

 8. Ale jelikož nám ještě zbyla směs, můžeme si připravit náramek do sady :) Smíchejte dohromady směs velkých a malých korálků. Na konci paměťového drátu vytvořte očko a navlékněte první velký korálek. Navlékejte korálky v libovolném pořadí až do naplnění drátu. Ukončete opět stejným očkem.

  Obrázek 22

  Obrázek 23

  Obrázek 24

  Obrázek 25

 9. Náramek můžete dozdobit saténovou stužkou. Připravte si dvě stejně dlouhé stužky. Jejich konce je třeba zatavit nad svíčkou, aby se netřepily.

  Obrázek 26

  Obrázek 27

 10. Stužku přehneme v polovině a prostrčíme skrz připravené očko na konci náramku. Provlečením stužku upevníme, tak jak je vidět na obrázcích. Opakujeme na obou koncích náramku.

  Obrázek 28

  Obrázek 29

  Obrázek 30

  Obrázek 31

  Obrázek 32

 11. Na závěr stačí udělat mašli a náramek je hotov.

  Obrázek 33

Materiál pro výrobu

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Úterý, 17. Květen 2022

100%

Doporučuji

Ověřený zákazník
Pondělí, 16. Květen 2022

100%

Možnost objednávat přes e-shop mi vyhovuje. V klidu si vyberu, promyslím si a pak objednám. Mohu několikrát změnit.

Ověřený zákazník
Pondělí, 16. Květen 2022

100%

Jako vždy, všechno na 1*. Eshop, do kterého se vždy ráda vracím.

+ skvělý výběr

+přehledný eshop

+rychlost

+milá obsluha na prodejně