Sutaškové náušnice s kabošony

Stačí pár výrazných náušnic a budete nepřehlédnutelná, o to víc pokud si je vytvoříte sama podle návodu od Zuzany Hejdrychové :-).
Sutaškové náušnice s kabošony
Sutaškové náušnice s kabošony
Sutaškové náušnice s kabošony

Postup výroby

 1. *Některý materiál, který byl u návodu původně použit, již není k dispozici. Proto jsou v seznamu potřeb produkty jiné, které jsou pro výrobu šperku stejně vhodné."

  Na filc nebo semišový podklad nalepíme kabošony. Ustřihneme si nymo, navlékneme jehlu a druhý konec zauzlíkujeme. Jehlu s nymem propíchneme hned u kabošonu a navlékneme tři TR11, které přišijeme podkladu. Zespodu pak jehlu propíchneme opět na líc tak, aby vycházela mezi 1. a 2. TR11.

  Obrázek 1

 2. Jehlu znova protáhneme 2. a 3. TR11 a navlékenem 2 další TR11, které přišijeme k podkladu. Zespoda se vrátíme 3 korálky zpátky, aby nám jehla s nymem vycházela v místě jako na obrázku. Tento krok opakujeme po celém obvodu (tedy přišít 2 TR11, vrátit se 3 zpátky, protáhnout a opět našít další 2), dokud nám nezbude místo na 1 korálek.

  Obrázek 2

 3. Jakmile máme místo na 1 TR11, navlékneme jej, přišijeme a jehlou se vrátíme 2 korálky zpátky (místo 3). Jehlu protáhneme následnými třemi korálky, které upevníme přišitím a vrátíme se ještě 2 korálky zpátky a ještě jednou protáhneme 3 následující (takto budou všechny korálky v prtní řadě správné přišité k podkladu).

  Obrázek 3

  Obrázek 4

  Obrázek 5

  Obrázek 6

  Zobrazit celý postup

 4. Nyní začneme druhou řadu obšití. Navlékeneme 1 TR11 a jehlu protáhneme ob jeden korálek z předchozí řady. Opakujeme kolem celého obvodu a na konci jehlu protáhneme prvním rokajlem druhé řady.

  Obrázek 7

 5. Třetí řada je podobná jako druhá, doplňujeme po jednom TR11 do každé mezery.

  Obrázek 8

 6. Čtvrtá řada se šije stejně jako předchozí, akorát vyměníme velikost rokajlu za TR15. Touto velikostí obšijeme i poslední pátou řadu, čímž se nám lůžko kolem kabošonu krásně uzavře. Jehlou se můžeme vrátit skrz korálky obšití na spodní stranu a zapošít. Odstřihneme přebytečný filc.

  Obrázek 9

  Obrázek 10

  Obrázek 11

 7. Ustřihneme si 4 kusy sutašek o délce 16 cm. Zde jsou to 2 oranžové, 1 fuchsiová a 1 fialová. Přibližně 6 cm od jejich konce je začneme našívat na kabošon v místě, jako je vidět na fotce.

  Obrázek 12

 8. Drobnými stehy našíváme sutašky na obšitý kabošon tak, aby jehla s nymem procházela vždy středem všech vrstev sutašek a sutašky se nekrabatily. Jakmile máme obšitý kabošon po celém obvodu, sešijeme konce k sobě v místě na „vrcholu“ kabošonu (lépe je vidět na fotce).

  Obrázek 13

  Obrázek 14

 9. Do vzniklé mezírky všijeme 1 TR11.

  Obrázek 15

 10. Nyní začneme vytvářet obloučky ze sutašek, do kterých po obou stranách všíváme 1 korálek TR11. Oblouček ze sutašek pečlivě obtáčíme kolem korálku a prošíváme drobnými stehy, aby krásně držel.

  Obrázek 16

  Obrázek 17

 11. Jakmile je první oblouček hotový, sutašky zezadu přišijeme a zafixujeme k podkladu, konce můžeme ustřihnout, ale ne hned u stehů, protože se konce budou ještě trochu třepit.

  Obrázek 18

 12. Vypracujeme i druhý oblouček stejným způsobem.

  Obrázek 19

  Obrázek 20

 13. Do mezery mezi oba obloučky všijeme Swarovski Briolette Pendant, z obou stran mu přidáme po jednom TR11.

  Obrázek 21

  Obrázek 22

 14. Přesně na druhou stranu doprostřed vrcholového oblouku našijeme mechanické zapínání, a to tak, že navlékneme 1x TR11, 1x TR15, zapínání, 1x TR15, 1x TR11.

  Obrázek 23

 15. Celou náušnici podlepíme semišovým podkladem, necháme zaschnout a pečlivě vystřihneme tvar náušnice.

  Obrázek 24

  Obrázek 25

 16. Drobnými, téměř neviditelnými stehy podšíváme náušnici semišovým podkladem. Jakmile máme jednu náušnici hotovou, můžeme se pustit do druhé. :)

  Obrázek 26

  Obrázek 27

Vše skladem je ihned k odeslání
Možnost vyzvednutí v Praze v den objednávky
Nejširší síť korálkových prodejen v ČR
Zvýhodněná cena pro větší balení

Ověřeno našimi zákazníky
99 % zákazníků nás doporučuje
z celkem 5 806+ recenzí - zobrazit vše

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 19. Květen 2022

100%

rychlost a zboží na skladě.

Ověřený zákazník
Čtvrtek, 19. Květen 2022

100%

Jako vždy, vše v naprostém pořádku. Zboží doručeno do dvou dnů. Kvalita zboží splnila očekávání. Nemám co vytknout

Ověřený zákazník
Úterý, 17. Květen 2022

100%

Velká nabídka produktů, dobré ceny, rychlé vyřízení objednávky.